Udrž si po létě opálení

Jak to tak s počasím vypadá, létu již bohužel definitivně odzvonilo. Také se s ním loučíš tak těžko a teskneš si po prosluněných dnech strávených na dece u vody? Pokud ti z léta zbylo alespoň opálení, vyplatí se o něj pečovat, aby ti vydrželo co nejdéle a uchovala sis tak na první pohled viditelnou vzpomínku na krásně teplé měsíce.

Okouzlující bronzová pokožka po celý rok je jistě snem mnoha dívek. Musíš ovšem počítat s tím, že jednou zase “vybledneš”. Zkus se ovšem řídit několika málo radami, které ti mohou pomoci uchovat opaleniperfektní pleť.

Pro začátek

Existuje několik pravidel, která již jistě znáš, ale rozhodně neuškodí si je připomenout. Prvním z nich je pitný režim. Jasně, to, že máš vypít množství pramenité vody, slýcháš ze všech stran, ale pro tvou pokožku to představuje opravdu důležitý bod. Stejně jako je podstatná hydratace zevnitř, musíš se věnovat i té vnější. Natírej se proto pečlivě tělovým mlékem, a to alespoň dvakrát denně. Pokud jsi doteď při sprchování používala klasický sprchový gel, zkus jej vyměnit za sprchový olej, který pokožku umyje stejně dobře a zanechá ji navíc hedvábně vláčnou.

Žádný peeling

Při opalování dochází k vyšší produkci pigmentu ve svrchní vrstvě pokožky. Tato svrchní vrstva by se ovšem měla pravidelně ošetřovat peelingem, aby dokázala vstřebat veškeré přípravky a byla zdravá a zářivá. Problém ale vězí v tom, že s odumřelými buňkami odstraňuješ i své těžce získané opálení. Proto se pokus co nejvíce zredukovat tuto proceduru – ideální bude jen jednou měsíčně. Stejně tak se rozluč s epilací, která vlastně prakticky dělá to samé, jen navíc odstraňuje chloupky. Sáhni proto vždy raději po klasické žiletce.

Samoopalovací krém nebo solárko?

Pocit snědé pokožky můžeš vyvolat i uměle. Místo solária ti raději doporučím používání samoopalovacích krémů. V současné době na trhu existují kvalitní výrobky, u kterých se nemusíš obávat nevzhledných fleků. Stačí se jen řídit návodem, zvolit ten správný odstín a následně se již jen budeš moci chlubit svému okolí.

I přesto, že léto již je dávno za námi, nezoufej, že nemůžeš mít krásnou hnědou pokožku. Místo toho o sebe pečuj a chraň své opálení co nejdéle.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.