Culíky a rozverné vlny

reesePtáš se, co o letošní sezóně podniknout se svými kadeřemi? Žádná narovnávací žehlička, žádné tunou stylingových přípravků uhlazené účesy! Ponechej svým vlasům svobodu a přirozenost. Stačí prohrábnout vlasy trochou gelu nebo je sepnout do copu a trendy účes je na světě!

JÁ JSEM HOLKA COPATÁ…

Copy? Proč ne! Volně sepnuté gumičkou rovně či na stranu, zapletené, rozpletené, prostě kdejaké – je to tedy znamením, že pro dlouhovlásky bude právě gumička hrát poměrně velkou roli. Neboj se ukázat své dívčí já, copy jsou roztomilé, ale zároveň z tebe můžou vytvořit i sexy divošku.
Jak na ně?
1. ZAPLÉTANÁ: Zapletené copy nosí Lindsay Lohan, Vanessa Hudgens a dokonce i Gwyneth Paltrow. A vlastně proč ne? Stačí nanést do vlasů trochu gelu, aby účes dobře držel a sama (či s pomocí mámy, ségry nebo kámošky) rozdělit vlasy na dvě části, každou ještě rozdělit na tři další prameny a pustit se do zaplétání. Vyzkoušet můžeš i francouzký cop (splétá se od vrchní části hlavy) a co se týče gumiček a sponek, tady se meze také nekladou.

ucesy1

2. LEŽÉRNĚ NA STRANU: Chceš mít super ohon jako Lauren Conrad, Ali Larter a Carrie Underwood? Do vlhkých vlasů nanes tužidlo pro zvětšení objemu, vyfoukej vlasy vlažným vzduchem přes difuzér a pak jen pomocí gumičky volně sepni. Nevadí, pokud budou odstávat pramínky, cop by měl působit trochu “nepořádně”. Pokud chceš změnu, stačí vlasy sepnout při jedné straně. A módní hit je na světě!

SLADKÉ VLNĚNÍ

Když už byla řeč o odložení narovnávačky, přichází na řadu – jak jinak než kulma. Výhodu mají ty z nás, které vlastní přirozeně vlnité vlasy, k jejichž úpravě bude stačit skutečně velmi málo. Pokud však toužíš po dokonalých retro vlnách, kulmě či natáčkám se nevyhneš.
Jak na ně?
1. RETRO: Není na škodu nostalgicky zavzpomínat na doby minulé a vyjít na světlo světa s účesem zatočených do rozličných vln a vlnek. Můžeš se nechat inspirovat hvězdami – Amy Adams, Reese Witherspoon či LeeAnn Rimes. Máš-li sama vlnité vlasy, příliš práce s podobným účesem mít nebudeš. Rovnovlásky nejspíš ocení velké natáčky, na které stačí natočit vlhké vlasy s předem aplikovaným tužidlem, vyfoukat fénem a prohrábnout prsty.

ucesy2

2. POSTRANNÍ VLNY: Melisa George, Kate Walsh a Scarlett Johansson jsou důkazem toho, že ani vlnitý účes nemusí být pořád “na jedno brdo”! Stejně jako u copu na bok, platí i zde, že asymetrie frčí. Své vlasy sčešeš na stranu a připevníš pomocí pinetek – a pak už jen konečky natočíš kulmou a zfixuješ lakem či gelem.

 

Text: Eliška R.
Foto: People.com
—–
21.3.2008

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

8 Comments
  1. Mno, to já jsem si nechala udělat komplet nový střih:-) Podle Veronicy Mars, je to nejkratší účes v mým životě:-) Ale risknout jsem to chtěla a teď jsem moc spokojená!:-) Takže se nebojte riskovat, protože výsledek vás překvapí!

  2. mám problém, mám hrozně kudrnatý vlasy…a nevím co si mam učesat…a furt sou rozlítaný…no hrůza…mohly byste mi prosím poradit..??

Leave a Reply

Your email address will not be published.