Dají se koupit krásnější vlasy v drogerii?

vlasy2Stav mých vlasů po létě byl, upřímně řečeno, katastrofický. Mrzelo by mě však nechat si své pracně vypěstované kadeře rovnou ostříhat, proto jsem zkoušela jeden regenerační přípravek za druhým. Šampony, balzámy, masky, kúru – ač na ně reklamy pěly ódy, na mých vlasech jsem nepoznala žádnou zásadní změnu. Rozhodla jsem se tedy zajít pro radu ke kadeřnici.

Sortiment v drogeriích je zdánlivě rozmanitý

Máš-li přirozeně zdravé, nijak problematické vlasy, je nejpohodlnější zajít do drogerie a koupit si šampon a kondicionér, který ti bude nejvíce vyhovovat. Můžeš vybírat podle druhů určených pro různé typy vlasů, parfemace, která ti bude nejpříjemnější, i podle ceny. Pravdou však je, že přípravky v drogeriích jsou určeny pro jakýsi průměrný typ vlasů charakteristický v našich zeměpisných šířkách a pokud se potýkáš s lupy, příliš jemnými vlasy či chemlonovým „chuchvalcem“ po častém barvení, foukání a žehlení, ani „drogerkový“ šampon určený pro tvůj konkrétní problém tě nespasí.

Dobrá rada kadeřníka nad zlato!
S nemocnými vlasy je to podobné jako s nemocným tělem. Když tě přepadne rýma, zajdeš nejdříve do lékárny, koupíš si kapky do nosu, a když ti nijak nepomůžou, či se tvůj zdravotní stav ještě zhoršuje, je čas zajít k lékaři, aby zjistil, co za nemoc tě postihla, a předepsal ti adekvátní léčbu. Nepomáhají-li ti běžné přípravky, které můžeš koupit v každém hypermarketu, zajdi do svého oblíbeného kadeřnického salonu. Jedině zkušený odborník dovede zhodnotit stav tvých vlasů a pokožky hlavy a určit vhodnou přípravkovou řadu. Využij příležitosti a zeptej se svého kadeřníka či kadeřnice na vše, co tě zajímá a s jakými přípravky a konkrétními značkami má ty nejlepší zkušenosti.
Přípravky si pak můžeš zakoupit přímo v salonu, druhou variantou je zajít si osobně do specializované prodejny s kadeřnickými potřebami. Běžné výrobky jako šampony, balzámy, kúry a stylingové přípravky si můžeš zakoupit i bez prokázání se odbornou způsobilostí k jejich aplikaci.hair

Kdo šetří, má za tři?
Profesionální vlasová kosmetika samozřejmě něco stojí a připlatíš si o pár korun více, než kdyby sis vybrala šampon v drogerii. Ale! Značek produkujících tyto přípravky je velká spousta, a proto máš možnost vybrat si z mnoha cenových kategorií. Kosmetika pro salony se navíc prodává ve větším balení.  Za profi šampon dáš třeba dvě stovky, ale za tuto cenu ho můžeš mít celý litr, což je množství, které nespotřebuješ hned. Běžné, nejprodávanější šampony seženeš nejčastěji v lahvičkách o 250 ml při ceně kolem sedmdesáti korun. Když si to spočítáš, dojdeš k závěru, že vlastně můžeš i ušetřit a ještě mít záruku kvality!

Z drogerie do elektra
Snad všechny kadeřnice používající ve svých salonech profesionální vlasové žehličky se jednohlasně shodnou na tom, že ty z běžných obchodů s elektrem jsou oproti nim „o ničem“. Sama jsem se rozhodla vyměnit svou starou žehličku za jinou, tentokrát jsem na doporučení kadeřnice pátrala po e-shopech specializujících se na prodej potřeb přímo pro kadeřnické salony. Objevila jsem spoustu značek, které v žádném elektru nejsou k dostání, zjistila jsem si reference, poradila jsem se znovu s kadeřnicí a z toho, co mi po čtrnácti dnech dorazilo na dobírku domů, jsem naprosto nadšená. Rozdíl je nepopsatelný a můj starý přístroj (který v době koupě asi před rokem nebyl nejlevnějším!) skončil v šuplíku „na ostudě“.
Rozhodně se nestyď zeptat se před koupí žehličky, kulmy či fénu na doporučení v salonu. Konkrétně při výběru žehličky hraje roli také kvalita tvých vlasů, tak proč se nezeptat odborníka, zda zvolit keramickou či titanovou, jakou nejvyšší teplotou bys měla žehlit a které ochranné přípravky jsou pro tebe ideální? Některé obtížně sehnatelné výrobky si můžeš objednat přímo tam.

Moje tipy, zkušenosti, poznatky
Jak už jsem se zmínila, profi péči můžeš koupit i za velice příznivou cenu, záleží na tom, kterou ze značek si zvolíš. Sama jsem si zamilovala výrobky italské firmy Edelstein nabízející hned několik produktových řad. Nejprve jsem se seznámila s řadou Young, kterou začala používat má kadeřnice. Když mi myla vlasy šamponem, který voněl jak ovocná žvýkačka, nedalo mi, abych nezačala vyzvídat, co je to za značku. A když vlasová maska, tužidlo, lak i vosk voněly stejně překrásně a mé vlasy po nich byly tak úžasně hebké a lesklé, nedokázala jsem odolat a některé přípravky z řady jsem si na místě zakoupila i na doma. Další řadou, se kterou mám super zkušenosti, je Trend-up nabízející podobné výrobky v jiných lahvičkách s jinou parfemací. Výrobky obou seženeš na internetu (při šikovném hledání nalezneš e-shop nebo na některé narazíš také v internetových aukcích) a ve specializovaných prodejnách kadeřnických potřeb (např. MJC – Zlín mající pobočky hned v několika velkých městech na Moravě, pokud jsi z Čech, můžeš si výrobky objednat telefonicky).
Mezi další značky přípravků pro kadeřníky patří například Wella, Londa, Schwarzkopf Professional,
Matrix, Matuschka, Subrina, Vitality´s aj. Záleží zcela na tvém výběru, ideální však bude, poradíš-li se se svým kadeřníkem/kadeřnicí.

PROFESIONÁLNÍ PÉČE, KTEROU SI MŮŽEŠ DOPŘÁT DOMA
Proč se nepodělit o zkušenosti s konkrétními produkty, které se mi osvědčily?

sampony1. Přípravky pro běžnou péči
Na mé jemné vlasy zatěžované melírováním a častým žehlením mi kadeřnice poradila vlasovou masku Colory (Young, Edelstein), ke které jsem si nedávno dokoupila i stejný šampon. Tyto výrobky mají antioxidační účinky, proto jsou vhodné především pro vlasy barvené či po jiných chemických úpravách. Obsahují vyživující rozmarýnový ocet, UV filtry a silikony, které vlasy chrání a posilují. Po pravidelném používání jsou mé vlasy hladší, zdravě se lesknou, perfektně se rozčesávají a lépe drží tvar po úpravě žehličkou. Masku i šampon o 250 ml seženeš za 99 Kč, případně je možné zakoupit si „XXL“ litrové balení za výhodnou cenu, stejně tak je to i s balzámem.
Kromě výrobků Colory jsou u Youngu k dostání i řady Calmy (pro citlivou pokožku a křehké vlasy), Crystal (hydratující a oživující), Curly (proti krepatění), Silvery (zbavující blond vlasy nažloutlého nádechu), Weakly – Anticaduta (proti vypadávání vlasů) a novinkou je Greasy – Antiforfora (pro mastné vlasy, proti lupům). Další řady za stejně příznivé ceny nalezneš i mezi přípravky od Trend-up.

2. Tekuté krystaly – péče o konečky
Vždy mě v televizi fascinovala reklama na kondicionér, který zničeným vlasům údajně navrátí zdraví a slečna s neuvěřitelně lesklou a nadýchanou hřívou vlasů mrkla a přelomila kadeřnické nůžky vejpůl. Bez kondicionéru bych se samozřejmě nikdy neobešla, ale kromě snadnějšího rozčesávání a toho, že vlasy zkrátka nebyly až tak rozlétané na všechny světové strany, jsem nezaznamenala žádnou pozitivnější změnu, díky které bych mohla pominout pravidelné dvouměsíční zastříhávání konečků. Zkoušelkrystalya jsem i různá séra z drogerie a katalogů, ale také nic moc. Nedávno jsem se však seznámila s tzv. tekutými krystaly a nechápu, jak jsem se bez nich vlastně mohla obejít :-)
Jedná se o speciální fluid na bázi výtažků z lněných semínek a silikonů, který chrání a vyživuje unavené vlasy poškozené barvením, odbarvováním, trvalou, narovnáváním a atmosférickými vlivy. Funguje jkrystaly2ako skvělá prevence a také první pomoc při roztřepených konečcích. Jednoduše se nastříká (v přiměřeném množství) na konce, a pokud vlasy chceš dále upravovat například žehlením, také trochu na délky (funguje také jako tepelná ochrana) a rozčešeš. Vlasy pak chvíli vypadají jako mokré nebo mastné, ale fluid se do pár minut vsákne a výsledkem jsou krásně lesklé vlasy „jako z reklamy“.
Krystaly nabízí několik firem, u Youngu se jedná o produkt Crystal Fluid Jam (80 ml za 198 Kč), z řady Trend-up zakoupíš Cristalli Liquidi (120 ml za 178 Kč). Na internetu jsem pak narazila na krystaly od firmy Black, které se prodávají v zajímavých barevných skleněných nádobkách připomínající titrační baňky – ženy a dívky v diskusích si je hodně chválily, ale osobní zkušenost bohužel nemám. Cenově se pohybovaly kolem 200 Kč za 100 ml.young

3. Vyživující styling
Už asi před rokem jsem si oblíbila stylingovou řadu Vital Hair od Lybaru, která nejen příjemně voní, ale kromě stylingového efektu o vlasy také pečuje. Tu jsem nedávno vyměnila za přípravky z řady Young – především proto, abych měla vše v jedné „žvýkačkové“ vůni a se stejnými pěstícími složkami. Doporučit můžu především tužící pěnu Strog s extrakty ze lněných semínek. Je lehká, dodává vlasům objem, a to za příjemnou cenu 123 Kč (300 ml – poměrně velké balení, vydrží dlouho). Po žehlení je výborný vosk Kyss (125 ml, 123 Kč) a pro závěrečné zafixování používám lak Ultra Strong, který vlasy neslepí, jsou vzdušné, ale drží dlouho tvar (maxi balení 500 ml, 123 Kč).

DISKUSE:
1. Kde nakupuješ vlasovou kosmetiku? (v drogerii, u kadeřníka, na internetu…)
2. Jaký problém máš se svými vlasy? (roztřepené, vlnité, zplihlé, lupy,…)
3. Máš konkrétní oblíbený přípravek, na který nedáš dopustit? (přípravek, značka, přibližná cena)
4. Jak často chodíš ke kadeřníkovi?

Text: Eliška R.
Foto: SXC.hu, archiv výrobce

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

66 Comments
 1. 1. v drogerce
  2. měla jsem hodně lupů, svědila mně hlava a hodně se mi mastily vlasy
  3. používám head shoulders na mastné vlasy a balzám elseve pro oběm vlasů
  4. 1x – 2x za rok

 2. 1.drogerka
  2.těžké vlasy(účesy mám hodně prostříhané),hodně jemné
  3.šampony značky garnier a tužidla “schvarzkopf”
  4.1 krát až 2 krát za rok,podle potřey =)

 3. 1. v drogerii, ale ted jsi mě inspirovala na nákup nové kosmetiky, ta moje už mi totiž docház
  2. buď mám vlasy rozlítané, nebo zase zplihlé.. taky se dost rychle mastí
  3. ani ne, dám na reklamu v tv, takže co je in, ale šampóny mám rada dove a elseve
  4. tak 3 krát do roka, občas se stříhám sama :-D

 4. 1. v drogérii
  2. nemám problém. kdysi jsem měla.. moje vlasy měly velký objem, ale po ostříhání je to fajn
  3. nemám
  4. 2-3x do roka

 5. 1. V drogeriích nebo ve zdravé výživě. V drogerkách šampony jako lorelai atd. a ve zdravé výživě hennu na barvení
  2. Nemám žádný. Vlasy jednou za měsíc ošetřím hennovou maskou a tím i zároveň nabarvím, nežehlím, nekulmuju a nefénuju a mé vlasy jsou zdravé
  3. Henna. Pro začátek doporučuji tu z dm – jsou tam dva pytlíky henny, rukavice a igelitový obal, do které se zabalí nabarvené vlasy. Cena je 45-55 korun a je na jedno či dvě použití (podle toho kolik sáčků henny vypotřebujeme). Můžeme si vybrat bezbarvou nebo barevnou, ale vždy chytne do oranžové či zrzavé. Vlasy ale vypadají přirozeně a mají krásné odlesky. Od doby, co jsem hennu začala používat mi všichni mé vlasy závidí =)
  4. Už nechodím. Kadeřnice jsou závistivé mrchy, které každé dlouhé vlasy ušmiknou. Přijdete tam,
  že chcete ustřihnout 1 cm na konečkách a ona ten 1 cm stříhá půlhodiny až z vlasů do půli zad máte mikádo. Dokonce se mi jedna kadeřnice svěřila, že ona a její kámošky to stříhají schválně, protože ty dlouhé vlasy závidí.
  Až budu mít problémy s vlasama, třeba roztřepené konečky, radši řeknu kamarádce, která se učí na kadeřnici a věřím jí.

 6. 1. v drogerce =)
  2. roztřepené
  3. Avon – hydratační šampon pro suché a požkozené vlasy Advance Technique aj. cca 70 kč
  4. asi tak 3x, 4x do roka

 7. 1. v drogerii
  2. jemné, bez objemu, rychle se mastí:(( to nejhorší snad
  3. šampon na hnědé vlasy od Nivei a na barvené vlasy od Elseve
  4. tak každé 3-4 měsíce cca)

  a chtěla bych se zeptat:D holky, nejste tady některá z Brna? potřebovala bych poradit kam se jít ostříhat, tam kde sem totiž zatim byla tak to nikdy nebylo ono=((

 8. 1. V drogerce někdy v Oriflamu…
  2. Mám hrozně hustý vlnitý vlasy,takže když ráno vstanu,nebo si umyju hlau,tak mám 3* větší
  jak kopačák…
  3. No tak zatím nejlepší šamón co sem objevila byl Pantene full and pro nebo tak nějak ,
  head and shoulders a
  nebo z Oriflamu šampón a kondicionér určenej pro hnědý vlasy a ten kondiconér se na
  hlavě nechává cca 2 minuty a trochu barví :) půjčila sem ho kamarádce,která má špinavě
  blondˇatý vlasy a asi 5x si tím na táboře umyla vlasy a asi tak měsíc je měl do hněda :)
  kondicionér stojí 89.- a šamón taky 89.-
  4. Tak jak kdy,ale většno 2x-3x do roka… :)

 9. 1. Kde nakupuješ vlasovou kosmetiku? Většinou v drogerii, někdy vyměnim za nějakej ten šampon z lorealu, welly, schwarzkopfu, a ted chci vyzkoušet ty žvýkačkový vůně :)
  2. Jaký problém máš se svými vlasy? Zplihlé, řídké, mastné, hruza :D
  3. Máš konkrétní oblíbený přípravek, na který nedáš dopustit? Jo uplně fajn je od Nivey šampon na zplihlé vlasy, moc mi pomáhá a není ani drahej..
  4. Jak často chodíš ke kadeřníkovi? Jednou za dva měsíce

 10. jsem prekvapena,ze to je takhle kvalitni značka a přitom zastak až moc nestoji,podle ceny….jinak jsem vždycky mela oblibeny vsechno od glisskur ale posledni dobou mi to začalo mastit vlasy….mam doma krem a sampon od matrix na barvene vlasy,masku asi biolage nebo tak od matrix a hydrarepair sprej od loreálu od kadeřnice…jinak me trapy nevyrazne a matne vlasy bez lesku…

 11. 1.většinou v drogerce
  2.kudrnaté,hodně,takže žehlím :)
  3.zkouším pokaždý jiný na doporučení od někoho
  4. cca 3x do roka

 12. 1. v drogérce, v lékárně
  2. ani žádný, ale musím si je mýt každý večer, protože je mám hned “zmaštěný”
  3. pathehair, 100,- (seženeš v lékárně, a opravdu chvíli trvá, než se ti vlasy opět “zamaští”)
  4. jak kdy, ale v poslední době jednou za 2 měsíce

 13. 1. většinou v drogérii
  2.vždycky po umytí je mám hrozně rozlítaný a kvůli tomu si je žehlim i když vim že to tim bude ještě horší a taky si je dost často barvim a odbarvuju
  3.pokaždý zkoušim něco jinýho a doufám že se mi tim kvalita vlasů nějak zásadně změní:D ale stejně to pokaždý vyjde nastejno
  4.málokdy,nechodim tam ráda,nikdy mně ještě neostříhali tak jak jsem chtěla,naposledy sem byla asi před půl rokem a asi před měsícem mně ostříhaly kámošky ve škole protože už sem měla fakt strašně roztřepený konečky :))

 14. 1.Nakupuji v drogeriích, nebo z katalogů Avon a Oriflame.
  2.Mé vlasy jsou roztřepené, rychle se mastí a jsou bez objemu.
  3.Nemám oblíbený přípravek, ale nejčastěji používám šampon od Avonu proti lupům nebo 2v1 a balzám od Garnier na dlouhé a poškozené vlasy(78Kč).
  4.Ke kadeřnici chodím tak 2x nebo 3x do roka. Jen mám problém aby mi vůbec něco ostříhala, že prý to je škoda…

 15. 1. Kde nakupuješ vlasovou kosmetiku? (v drogerii, u kadeřníka, na internetu…)Většinou v Avonu,někdy v lékárně,nebo v drogerce.
  2. Jaký problém máš se svými vlasy? (roztřepené, vlnité, zplihlé, lupy,…)Jo,jsou zplihlé,hodně mastné a někdy mám i lupy.
  3. Máš konkrétní oblíbený přípravek, na který nedáš dopustit? (přípravek, značka, přibližná cena)Ani ne,zkouším různý,ale ted zrovna používám Schauma s kiwi proti tvrdé vodě,a je celkem účinný.
  4. Jak často chodíš ke kadeřníkovi?No,tak 3 krát do roka,vlasy si stříhám a upravuju většinou sama.

 16. 1. drogerie
  2. velký objem, roztřepené, husté, a občas lupy
  3. Nivea pro hladký účes
  4. tak 2x – 3x do roka

 17. 1. Kde nakupuješ vlasovou kosmetiku? (v drogerii, u kadeřníka, na internetu…)V DROGERII
  2. Jaký problém máš se svými vlasy? (roztřepené, vlnité, zplihlé, lupy,…) LUPY A STRAŠTĚ HUSTÉ
  3. Máš konkrétní oblíbený přípravek, na který nedáš dopustit? (přípravek, značka, přibližná cena)ASI NE,POUŽÍVÁM TY PROTI LUPŮM
  4. Jak často chodíš ke kadeřníkovi?JEN KDYŽ UŽ NUTNĚ POTŘEBUJU ODTŘÍHAT ASI 2KRÁT MAX.3KRÁT DO ROKA

 18. 1.Nakupuju přes Avon katalog
  2.Hnusný LUPY a svědění kůže na hlavě….. ááááágh….
  3.Nó,od Avonu ten Advance Techniques( já osobně 3in1), asi 80 kč…ale podle toho jak jsou velký, a jak jsou v akci atd..)
  4.Asi 2x do roka

 19. To Safirka: zkus používat jiný šampon, pokud tě svědí kůže a máš lupy – kamarádka měla to samé, šla s tím ke kadeřnici a ta jí řekla, že je hodně možné, že to má právě z toho avonáckého šamponu, který v té době používala. Přestala ho používat, koupila si něco v lékárně a spravilo se jí to.

 20. 1)zatim v drogerii ale neco jsem dosta od kadernika
  2)vypadaji jako bez života…
  3)no,ani ne..
  4)snažím se jednou za dva měsíce,ale předtím jsem chodila tak 2x do roka
  Mozna to nekomu bude pripadat divne,ale mam takove sušší vlasy,dřív jsem si je myla kazdy den,ale ono to je zbytecne,kdyz jsou prazdniny,myju si je jen 1x za tyden a opravdu se potom spravi,ovšem dyž chodim do školy,myju si je častěji…

 21. To mata: Měla jsem stejný problém – doporučuju po každém mytí použít dobrý kondicioner nebo balzám a nechat působit aspoň 5 minut. Vlasy nemýt hodně teplou vodou, ale jen vlažnou, aby se zbytečně nevysušovaly, a aspoň 1x týdně si udělat vlasový zábal – ten se vyplatí koupit u kadeřníka, jelikož profi přípravky obsahují dražší a účinnější složky. Pokud to nebude pomáhat, vřele doporučuju vyzkoušet ty krystaly, vsáknou se do vlasů, dodají konečkům potřebnou vláhu, ale přesto potom nejsou vlasy splihlé a mastné.

 22. 1. ja nakupujem v drogerii, ale už som zašla aj do lekarne, kde maju tiez pripravky na bezne problemy ale su viac na medicinskej baze…
  2. ja mam lupiny, lebo mam velmi suchu pokozku hlavy a obcas aj suche vlasy… dalsim problemom je, ze pri zvysenej vlhosti (alebo ked vlasy umyjem) konceky sa mi vlnia a kedze mam vlasy postupne zostrihane, vyzeram, akoby ma potriasla elektrina :D
  3. velmi fajn je sampon nive proti lupinam, ale po dlhsom uzivani sa jeho ucinky stratili… a na to moje nestastne vlnenie pouzivam pantene nezmyvajuci balzam… regeneracny. vlasy vyzeraju zdravsie, a ked si toho nakydam na hlavu po umyti vlasov, nemaju sancu sa zvlnit :P
  4. ku kadernikovi chodim pomerne malo… iba ak tuzim po zmene… samozrejme podstupujem co najcastejsie podstrihnutie koncekov, ale mama vie pomerne dobre strihat, tak tie konceky zvladne :)

 23. 1. v drogerii
  2 No jak kdy nekdy mastne
  3. shauma na normalni az mastne vlasy a k tomu i balzam stejne znacky a ten sampon stoji asi 48-50KC a balsam taky
  4. No nejradsi bych sla kazdej mesic ale 2-3 mesice nejak tak:))

 24. Achjo,moje vlasy jsou hrozný.Jsou neskutečně suchý,bez lesku a bez života,ale hrozně objemný.Občas mam vlasy jak ovce :-(((((((((

 25. Achjo,moje vlasy jsou hrozný.Jsou neskutečně suchý,bez lesku a bez života,ale hrozně objemný.Občas mam vlasy jak ovce :-((((((((

 26. 1. V Drogerce
  2. Měla jsem lupy a mastné vlasy, ale po používání dobrého šamponu oba problémy zmizely. Teď už není žádný.
  3. Hair Care Šampon 2 v 1 Care Express, Nivea, 80 Kč
  4. Asi tak dvakrát do roka

 27. ahojky chci se zeptat kde bych teda v jakém kadeřnictví bych mohla sehnat ty věci od edelstein young strašně mě zaujalo jak píšeš že tak krásně voňel navíc mám zdá se uplně stejné vlasy jako ty ale chci se zeptat ve kterém kadeřnictví…chodím ke kadeřnici do rychnova nad kněžnou sice bydlím v praze ale v tom rychnově kde má kadeřnictví s věcmi od londy tak jesli myslíš že by to tam mohla mít?jsem k ní obědnaná až někdy v únoru takže nevím hledala sem to rúzně po internetu a nic moc sem nenašla..nemůžeš mi některé kadeřnictví doporučit kde bych si to mohla obědnat někde v praze třeba nebo tak…?děkuju moc :)

 28. 1. drogerka
  2. normální u konečku suché , lupy
  3. nejlepší je Head Shoulders , DOVE a Elseve mateří kašička
  4. jednou do roka na radikálnější zmenu,konečky si dokážu ostířhat sama

 29. Já jsem všechny problémy s vlasama vyřešila novou barvou.Jsem bruneta od přírody.Začalo to ňákym melírem,další melír,přeliv a najednou BLOND BARVA!!!
  Měla jsem od narození problém s tim,že jsem měla suchý vlasy bez lesku.
  Navíc ňáký pipky ze školy se mě smály,že jsem “blbá bloncka”.Přitom jak ony to mohly vědět,když mě neznaj ??? No fakt kravky.Ale od tý doby,co jsem se obarvila zpátky na tmavo hnědo,je všechno v poho.I lesk v těch vlasech už mam .-) No fakt supeeer!!!

 30. 1. Kde nakupuješ vlasovou kosmetiku? (v drogerii, u kadeřníka, na internetu…)-V drogerce.Dlouho tam přebírám :-)
  2. Jaký problém máš se svými vlasy? (roztřepené, vlnité, zplihlé, lupy,…)-už žádný,měla jsem je suchý a bez života.
  3. Máš konkrétní oblíbený přípravek, na který nedáš dopustit? (přípravek, značka, přibližná cena)-Gliss kur pro lesk-sprej,kolem 100 Kč a je fakt úžo !!!
  4. Jak často chodíš ke kadeřníkovi?Jednou za 4 měsíce,ale když mam ňákej problém,tak častějc.

 31. Zdravím, musím říct, že mě tenhle článek oslovil asi nejvíc. Vždy jsem hledala něco, co mi moje
  zničené vlasy zachrání. Na internetu je takových odkazů moc, ale nikdy sem nenašla to, co hledám.
  Líbí se mi, že paní redaktorka celou řadu vyzkoušela a napsala své pocity. Okamžitě jsem si od značky
  YOUNG objednala potřebné věci, a musím říct, že jsem nad míru spokojená. Takže všem jen doporučuji.
  Jen mě zarazila cena, vyzkoušela jsem opravdu všechno od levných až po opravdu drahé věci ale bez výsledku.
  Nechápu jak může být tak vysoká kalita za nízkou cenu. Ale tím lépe pro nás.. :-) Držte mi palce, ať se mi moje vlasy uzdraví.

 32. 1.v drogerce:))
  2. celkem rychle se mastí a sou docela dost kudrnatý:(
  3. ani ne, pořád zkouším něco jinýho
  4. tak 3x ro doka.. jak kdy:))

 33. Přípravky kupuji jak v drogerii,ale i u kadeřnice..měla jsem krásný vlasy,ale posledního půl roku jsem jim dala dost zabrat..jednou tmavý barvy,pak hned melíry – spíše jsem byla pokusnej králík svý švagrový a na to jsem taky doplatila..ulítali my vlasy asi o 5 až 10 cm,mám je hrozný – trčí z nich malinkaté vlásky..nepomáhá mi nic…teď jsem si objednala vlasovou masku za 500 na nejpoškozenější vlasy od WELLY,tak uvidíme..dám vědět…

 34. 1) v drogerii, nejčastějc v Rossmanovi
  2)lupy, mastný vlasy a někdy dost nepoddajný
  3)sprej na vlasy Diamond Gloss od Nivey
  4) asi 2x, 3x do roka

 35. ahoj veroniko,
  záleží hodně na žehličce…mám taky hodně kudrnatý vlasy a můžu doporučit žehličku od firmy Remington – je výborná..vlasy mi vydrží dlouho krásné rovné..jsou dobré i žehličky,které vyzařují ionty…ovšem si taky musíš koupit přípravky na narovnání vlasů..buď mléko ve spreji a nebo krémík,chrání vlasy před teplem…

 36. Nemáš vůbec zač…nabídnou ti spoustu žehliček,ale můžu říct,že vážně od Remingtonu jsou jedny z nejlepších..já ji koupila v datartu za 1500,už jde o to,že do toho musíš víc invewstovat a jsou tam od toho i lidi,kteří ti poradí,jestli to na tvoje vlasy půjde nebo ne,ale já jsem s ní maximálně spokojená..tak ti,Verčo,držím pěsti a pak písni,jak jsi spokojenná..ahojky :)

 37. No k tý žehličce… já mam hustý a kudrnatý/vlnitý vlasy… i když s těma kudrnama to není tak hrozný… no ale doporučuju žehličku BaByliss… fakt dobrá…!!! Koupíte jí okolo 100,- … tak já jí dostala k Vánocům, takže stála v těch předvánočních akcích asi 900 i s tim sprejem aby se nepoškodily vlasy… ale jinak kolem tý 100….

 38. Joo neboj napíšu :) ale tak co tak když jí skusila tak jí pomohla atdy vubec nejde o tu značku. No jo ale tak Remigtonka je víc k dispozici (teda já si myslim) :D

 39. 1. v drogerii
  2. suché, roztřepené
  3. Moc se mi osvědčila kombinace šamponu Gliss Kur Oil Nutritive od Schwarzkopf, který vlasy krásně zjemní a vyžíví (cca 70kč). Jako kondicionér pak Dove s hydratačním mlékem pro normální vlasy, který dodá potřebnou hydrataci a přitom vlasy provzdušní a nezatíží=hebké,hydratované a přirozeně vlasy s jemným objemem
  4. Tak 2x-3x za rok

 40. 1. v drogerii
  2. bez lesku, rozlítané
  3. ještě jsem nenarazila na výrobek, který bych si oblíbila
  4. tak co 3 měsíce

 41. Nějak nefunguje ta online poradna, tak se zeptám tady – někdo to na začátku psal, že si barví vlasy hennou. Chtěla bych to taky zkusit, ale dost mě odradily všechny ty diskuze na netu :-D Mám tmavě hnědý vlasy a koupila bych si stejně hnědou – ono mi asi ani nic jinýho moc nechytne, že ;) takže snad zrzavá nebudu, jak s tím každej straší :-) každopádně napiště svý zkušenosti :) kdyby se chtělo někomu o tom tady napsat článek, bylo by to super ;) díky předem

 42. ahoj Pájo,barvení hennou je sice přírodní a tvý vlasy nezatíží,ovšem musíš si hodně promyslet,jestli si v budoucnu budeš chtít nechat udělat např.melírky a nebo je obarvit barvou..poté totiž hrozí,že by se ti vlasy mohly spálit nebo můžuou chytnout jinou barvu,ale samozřejmě nemusí.záleží na tom,jak pevné a jak moc barvené vlasy vlastně máš..znám případ od své kadeřnice,která mi vyprávěla,že nějaká blondýnka přišla s dlouhými vlasy ke kadeřníkovi a odcházela s ježkem,protože neřekla,že si barví vlasy hennou a používá tuhle vlasovou kosmetiku..nechci tě nijak strašit,ale raději se zeptej kadeřnice,která ti poradí,jestli si hennu můžeš dát nebo ne….doufám,že nikoho tímhle svým komentářem nepobouřím,jen co jsem slyšela a jaký jsou zkušennosti,at ti to dobře dopadne…

 43. 1. když nemám vybráno, tak jdu do drogerie, jakmile jsem spokojená, klidně pak objednávám z netu
  2. celkem rychle mastící, nepoddajný
  3. šqmpon Palmolive, šauma…
  3. podle potřeby…

 44. 1. Dřív jsem nakupovala i v drogérce, ale teďko už jen v lékárně.
  2. Mám jemné, splihlé, roztřepené a rychle se mastící vlasy.
  3. Používala jsem růžovou řadu od Kerastase, byla fajn, ale za tu cenu bych čekala větší zázrak. Teď používám zásadně jen Panthehair na poškozené vlasy z lékárny asi za stovku. Je nejlepší co jsem kdy měla.
  4. Většinou tak 1x za rok, vždycky jsem totiž tím účesem tak zklamaná, že dřív jak za rok (když už jsou moje konečky fakt k nevydržení) mě tam nikdo nedostane.

 45. 1)V drogerii a nebo v katalogu od značky AVON
  2)Asi ta roztřepenost…
  3)Na mytí vlasů používám různé šampony od AVONU ..A jako kúru na vlasy výrobky od různých značek…
  4) No většinou pouze jednou do roka..Nechám si narůst dlouhé vlasy a už se těším, jak si je nechám pouze o pár cm zkrátit a postupně sestříhat a nakonec odcházim od kadeřnice s polodlouhými vlasy, střiženými do roviny, takže se to vůbec nepodobá mým představám=O(..Takže ke kadeřnici chodím pouze , když je to opravdu nutností..

 46. 1. Kde nakupuješ vlasovou kosmetiku? = už delší dobu jen v prodejně MJC Zlín v Brně
  2. Jaký problém máš se svými vlasy? = hrubé a drsné
  3. Máš konkrétní oblíbený přípravek, na který nedáš dopustit? = Edelstein, řada
  Young – tekuté krystaly, BI-PHASE bezoplachový kondicionér
  4. Jak často chodíš ke kadeřníkovi? = cca 3 měsíce

  Používala jsem všelico do té doby, než si přítel domů donesl šampón Silver řady Trend Up od Edelstein. A protože s ním byl spokojen víc než s Wellou a Schwarzkopfem tak jsem začla pátrat oč jde. V Brně je prodejna a tak jsem tam přímo zašla, abych se mohla poradit a všechno očuchat :-) Musím říct, že řada Young mi voní ohodně víc než řada Trend Up, ale je to individuální. Hned jsem si koupila šampón a masku Too Liss na vyhlazení a hydrataci, tekutý krystaly a bezoplachový kondicionér. Šampón mě teda asi trocha vysušuje, ale jinak všechno ostatní skvělý, maximální spokojenost! Příště kvůli tomu šampónu ale vyzkouším řadu Curly – jak už jsem psala mám hrubé a drsné vlasy. Teď momentálně jsem si ale vlasy zničila domácím barvením – úplně jsem zapoměla na čas – a tak jsem šla znovu navštívit slečnu do brněnské prodejny a doporučila mě regenerační masku od XTRO a šampón na barvený vlasy. To jsem aplikovala zatím poprvé, ale hned se mi vlasy rozzářily a začly se lesknout – takže mám aspoň naději, že se mi troška dají do kupy po mém necitelném zásahu. Takže kdo můžetě a máte tuhle síť ve svém městě, zkuste tam jít přímo osobně ať Vám poradí – a mají i testry na vyzkoušení přímo na místě a prodávají i bez ŽL! o)

 47. ivča: ahoj, díky za radu… už sem se barvila hennou asi před měsícem a pohoda ;) našla jsem jedno forum kde o tom bylo hodně napsaný tak sem do toho šla… jinak chemický barvení po henně by mělo být nejdřív za 6 týdnů… pak už by se němělo nic stát

 48. 1. Kde nakupuješ vlasovou kosmetiku? (v drogerii, u kadeřníka, na internetu…) – dělala jsem AVON i Oriflame, takže dřív jsem používala šampony od nich, ale teď si kupuju Gliss Kur
  2. Jaký problém máš se svými vlasy? (roztřepené, vlnité, zplihlé, lupy,…) – roztřepené, mastné
  3. Máš konkrétní oblíbený přípravek, na který nedáš dopustit? (přípravek, značka, přibližná cena) – měla jsem zničený vlasy a pořád se mi třepily.. tak jsem začla používat masku od Gliss Kur – Deep Repair 19 a fakt mi pomohla.. plus i ta henna mi pomohla si myslim…
  4. Jak často chodíš ke kadeřníkovi? – co nejmíň :) ale teď sem našla kadeřnici která mi ostříhá opravdu minimum vlasů tak se nemusím bát že přijdu s vlasama o půlku kratší – což se mi dřív stávalo ;) Takže tak po 4 měsících – až se to začne třepit

 49. 1. Jedině v e-shopu. Nedám dopustit na profesionální vlasovou kosmetiku.
  2. Jelikož nedokážu žít bez pravidelného odbarvování svých vlasů na tu nejsvětlejší blond, spíše bílou barvu, tak mě trápí lámavé vlasy.
  3. Nedám dopustit na L’óreal absolut repair – šampon, kondicionér, maska, mléko a na roztřepené konečky a lámavé vlasy doporučuju fluid na konečky vlasů od Schwarkopf. Je to prostě pecka. Sice ani jedno nevoní po žvýkačkách, ale výsledky stojí za to!
  4. Po měsíci a půl. Dýl to s těma odrostama vydržet prostě nejde :)

 50. zajímavé je, že nikdo nikde nezminuje hennu na vlasy, která pomůže snad nejlíp a na všechno. i když pravda – pouze pro nebarvené vlasy

 51. Já si kupuju žlutou sadu Gliss Kuru v drogerii – teda jenom šampón, masku, balzám a sprej, myslim že je ještě víc výrobků v téhle sadě.
  Momentálně – díky Gliss Kuru žádný problém s vlasy nemám, díky bohu. :D
  A ke kadeřníkovi chodím asi 1-2x za rok, když si usmyslim, že chci melíry, nebo jenom trochu zastřihnout konečky. Já vim, že se mají nechávat konečky zastřihávat jednou měsíčně, ale Gliss Kur je právě proti třepení konečků, takže nějaké zastříhávání nepotřebuju :D Opravdu doporučuju….!

 52. Já zbožňuji profesionální vlasovou kosmetiku Edelstein. Právě používám tekuté krystaly od Youngu a masku a šampón s aloe vera Trend Up. Nádherně voní a mám po nich vždy krásné, hebké a lesklé vlasy. Většinou nakupuji v internetovém obchodě http://www.inhair.cz. Určitě doporučuji. Mají téměř vše skladem a osobní vyzvednutí v 9 městech ČR zdarma.

 53. Nakupuji klasicky v prodejnách, hlavně v DM, baví mě sbírat body a pak ušetřit na slevovém kupónu 10% platí i na produkty v akci, co je super. Vlasy mám jemné a často je bavím a melíruji, takže potřebuji regeneraci. Zkusila jsem vše možné, i profi, mamka je kadeřnice. Shodli jsme se, že pro mě je nejlepší Dove, s novinkami je spokojená i ona. Dove Regenerate Nourishment používám měsíc a vlasy jsou naprosto perfektní, lesklé, pevné, nadýchané a bonus, vůbec neelektrizují, takže spokojeně nosím čepici :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.