Hurá za sněhem na hory, pomůžeme ti sbalit

Zima se neodvratně blíží a ty plánuješ výlet na hory. Nevíš, co si s sebou zabalit, abys byla v teple a suchu, ale zároveň nevypadala jako sněhulák? Ať už se chystáš jen na víkend nebo na silvestrovský pobyt, Slečna ti poradí, co určitě nesmíš zapomenout.

I v třeskutých mrazech můžeš být stylová

Zima může mít mnoho podob. Nepříjemná a šedá ve velkých městech, ale také krásná se spoustou sněhu a modrým nebem na horách. Každý jezdí na hory za něčím jiným, někdo pouze za relaxací a procházkami, jiný si nedovede představit hory bez běžkování nebo sjezdových lyží a snowboardu. Moderním trendem je také trávení Silvestra na horách. Přiznejme si, není lepšího místa na silvestrovskou oslavu s přáteli.

Recept proti mrazu? Vrstvi oblečení

Nutností je určitě teplé oblečení. Samozřejmě nezapomeň na kalhoty a bundu se speciálním nepromokavým povrchem. Pamatuj, že do velkých mrazů se vyplatí vrstvit oblečení. Jestli nepatříš mezi milovníky funkčního prádla, službu ti poskytne i obyčejné bavlněné tílko nebo třeba legíny. Nošení legín je in, takže si je můžeš vzít večer na diskotéku s přáteli, ale když si je oblečeš přes den pod kalhoty, určitě ti nohy nezmrznout.

Skvělým módním doplňkem na hory jsou také kožešinové čepice v leteckém stylu. Vypadají úžasně a navíc ještě zakryjí uši. Jestli patříš mezi ty, kdo neradi nosí čepice, můžeš zvolit trendy klapky na uši.

Kvalitní obuv je základ

Jezdíš nejraději na hory za procházkami? Velmi důležité jsou i dobré boty. Kvalitní treková obuv se speciálně upravenou podrážkou proti skluzu je rozhodně investice k nezaplacení. Takovou obuv uplatníš, i pokud ráda navštěvuješ hory v létě, jsou super také pro vysokohorskou turistiku. Jestli hledáš vhodnou obuv maximálně na to, abys po celodenním lyžování mohla zajít s přáteli na svařák, stačí i teplé sněhule. Hitem sezóny jsou takzvané “moon boots” připomínající obuv astronautů.

Také v zimě dej pozor na sluníčko

Dokonce i v zimě na horách se musíš chránit před sluníčkem. Nezapomeň si proto přibalit ochranné sluneční brýle. Bílá barva světlo odráží, odraz sluníčka v bílém sněhu není pro oči nic příjemného. Pořiď si také opalovací krém na obličej a balzám na rty s UV faktorem. Obzvlášť pokud se chystáš do Alp, je lepší zvolit vyšší SPF faktor.

A na procházky samozřejmě do tašky přibal ještě fotoaparát, abys mohla všechny své vzpomínky uchovat a ostatním se pochlubit, jak skvěle sis výlet na hory užila.

Michaela K.

Chtěla by procestovat svět a napsat knihu. Ráda čte francouzské historické romány. Zajímá se o archeologii a starověké kultury. Baví ji módní trendy a kosmetika. Zvláštní slabost má pro nakupování bot, vlastní tolik párů, že už je snad ani nelze spočítat. A v neposlední řadě miluje svoji rodinu, kterou staví především vždy na první místo.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.