Inspirace pro plesovou sezonu: Jak oživit malé černé?

Sezona plesů, večírků a všelijakých bujarých oslav se blíží. Chceš být stylová na předvánoční akci s kolegy nebo na silvestrovské party? Nemusíš si lámat hlavu s nákupy nových šatů podle nejnovější módy. Stačí vytáhnout ze skříně osvědčenou klasiku a nápaditě ji “vystajlovat” pomocí trendy doplňků.

Jednoduché malé černé má ve skříni snad každá z nás. Nebo by minimálně měla mít. Hodí se snad na každou slavnostní příležitost. Díky zajímavým, vhodně zvoleným doplňkům i z těch neobyčejnějších šatů uděláš stylový kousek, který si bez starostí můžeš obléknout na firemní večírek nebo třeba školní ples. Inspiruj se našimi tipy.

1. Lodičky s kontrastní špičkou

Lodičky s kovovou špičkou, které kontrastují s barvou i materiálem lodiček, jsou hitem poslední sezony. Líbí se ti, ale stále jsi nenašla odvahu v nich někam vyrazit? Obuj je k malým černým jako Jessica Biel. V této kombinaci vyniknou a nebudou působit nepatřičně jako ve spojení s příliš zdobeným outfitem. S barvou špičky potom slaď i šperky a budeš za dokonalou dámu.

2. Výrazný pásek

Máš pocit, že své oblíbené malé černé už nemáš s čím originálně kombinovat? Vyzkoušela jsi k nim všechny možné lodičky, kabelky, bižuterii, ale všechno už tu zkrátka “jednou bylo”? Ozvláštni je výrazným páskem, nejlépe v metalickém odstínu, který šaty nejen oživí, ale také zdůrazní pas a ženské křivky. Když může Leighton Meester, proč ne ty?

3. Barevný náramek

Na náramky často zapomínáme, přitom právě ony mohou přidat outfitu pomyslnou jahůdku. Čím jednodušší šaty zvolíš, tím může být náramek nápadnější – například můžeš zvolit náramek z pestrobarevných korálků jako Jessica Chastain. Pokud s náramkem sladíš také boty nebo lak na nehty, už nemusíš řešit náušnice ani náhrdelník, bude stačit sám o sobě a o to více vynikne.

4. Světlé psaníčko

Ke klasice, jako jsou malé černé, máme bůh ví proč ve zvyku nosit nejčastěji černé boty a černá psaníčka. Nač být ale černá od hlavy až k patě? Využij potenciálu, který jednoduché černé šaty nabízejí, a neboj se jít do nápadných doplňků. Psaníčko můžeš zvolit klidně v bílé nebo třeba světle růžové barvě jako Julianne Hough. Pokud by ti k celkovému outfitu přece jen připadalo moc kontrastní, přidej k němu například náušnice s kamínky ve stejné barvě nebo jiný šperk, který zafunguje jako “spojovací můstek”.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

2 Comments
  1. Milé dámy,
    nedávno jsem navštívila úžasný stánek v OC Nový Smíchov, Praha 5 – Andel,
    kde je v 1.patre malý stánek s ručně vyráběnými šperky značky BangBao.
    Mají skvělé náhrdelníky, originální z každého druhu max 2-3ks, a byla jsem úplně nadšená z celého sortimentu. Na plesy jsem si pořídila hned 3 náhrdelníčky z perleti a perel, achátu a nejúžasnější mega náhrdelník z tmavé perleti. Juknete na to, úspech zaručen (mluvím z vlastní zkusenosti ;) i chlapum se moc libi!
    http://www.facebook.com/pages/Bang-Bao-Handmade-Asian-Jewellery/183327678441911?ref=hl

Leave a Reply

Your email address will not be published.