Jak vybrat ten nejdůležitější doplněk na ples: psaníčko?

Plesová sezona se pomalu dostává do plného proudu – pokud jsi fanynkou těchto velkolepých událostí, nebo i pokud tě letos čeká jen jeden (třeba i ten maturitní) ples, určitě už řešíš všelijaké módní záležitosti – jaké šaty budou nejkrásnější, který účes ti bude slušet nejvíc …a při tom všem můžeš lehce zapomenout na malou, ale přesto stěžejní věc: psaníčko.

Praktický i dekorativní společník na ples

Jen pro pořádek: psaníčko je malá, obvykle úzká kabelka (pro své rozměry se také nazývá psaníčko = obálka), která se nosí typicky ke společenskému oděvu. Slouží jako doplněk, ale má zároveň taky praktický účel – do psaníčka se ti vejde rtěnka, peníze a klíče. Zkrátka – na společenských událostech supluje psaníčko kabelku, která by se ti jinak mohla postarat o nepříjemné společenské faux-pas.

Jaké psaníčko si vybrat?

Nemusíš si dělat starosti, že by se ti psaníčko nepodařilo sehnat – koupíš jej prakticky v jakémkoliv obchodu, třeba i tam, kam si chodíš obvykle pro džíny. Záleží však, jaké by sis ráda pořídila – pokud chceš zainventovat a koupit si jedno psaníčko ke všem Tvým šatům, je fajn zajít do specializovaného obchodu s plesovými šaty a doplňky a porozhlédnout se tam. Objevit můžeš i úplně poklady, třeba psaníčka s křišťály Swarowski.

Jestli ale Tvá povánoční peněženka s nápadem „utratit za psaníčko celé kapesné“ nesouhlasí, nebo máš natolik rozdílné plesové šaty, že jedno unifikované psaníčko ke všem plesovým kouskům prostě neseženeš, vydej se do obchodů s běžnou konfekcí. Může se ti podařit objevit hezká psaníčka za pár stovek. Počítej však s tím, že v takovýchto obchodech se dají koupit spíše psaníčka rozvernějšího typu, než nějaká vyloženě elegantní.

Jak sladit psaníčko se šaty?

S barvami a tóny si musíš poradit sama, ale všeobecné pravidlo zní, že k dlouhým a rovně střiženým šatům se hodí spíše ploché (a třeba o to více zdobené) psaníčko bez „držátka“.  Jestli máš šaty krátké a „naducané“ (například balonovitého typu), krásně ti k ním sedne psaníčko zakulacené, které bývá na krátké šňůrce. A jestli máš šaty spíše neutrálního střihu, záleží jen na tobě a Tvém vkusu, které psaníčko se ti bude vyjímat nejlépe.

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

1 Comment
  1. O tom, co je nejdůležitější doplněk na ples by se dalo docela dlouze diskutovat. Když jdu do společnosti, tak ráda zaujmu na první pohled. Proto mám ráda různé výrazné doplňky. Například kožešinové šály nebo bolerky. Zrovna nedávno jsem objevila moc pěkné kožešnictví: http://moveup-fashion.cz/cs/13-doplnky Má my přijít šála, tak už se těším, jak to dopadne. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.