Módní dilema: kdo nás ovlivňuje při výběru šatů?

Opět jsem se ponořila do menšího průzkumu o tom, jak holky nakupují své outfity. Vybírají podle toho, s kým právě chodí? Ovlivňuje mě můj přítel, manžel? Nebo si vybírám opravdu jen a jen podle sebe a svého vkusu? No a co když si vyberu něco úžasného a mému příteli se to vůbec nelíbí? Nosila bych to i pak?

Dáš přednost názoru kamarádky před vlastním?
Dáš přednost názoru kamarádky před vlastním?

Nedávno jsem četla, že ženy myslí na módu častěji než muži na sex. Podle britského průzkumu si průměrná mladá Britka na šaty, boty, kabelky a podobné věci nějakým způsobem vzpomene jedenadevadesátkrát za den.
Nevím, možná jsme my Češky jiné. Nicméně to, jak vypadáme, je v této době klíčem téměř ke všemu. Ale jsem stále přesvědčená, že je to především v našich hlavách. Pokud si myslím, že jsem skvělá, tak taková jsem. A řešit, jestli se to líbí nebo nelíbí – jak to vnímáte vy?

Anketa

Denisa, 27 let, Ostrava

Jsem ten typ, který se z nemalé části podřizuje stylu svého přítele. Kdybych měla na sobě šaty, které se mu nelíbí, tak bych si je určitě nevzala.

[box]Patricie, 15 let, Havířov

Kdyby mi můj přítel řekl, že se mu nelíbí můj outfit, tak bych mu řekla, že se mu to prostě líbit bude. Nebude mě přece hodnotit podle toho, jak se oblékám.[/box]

Ruth, 53 let, Frýdek-Místek

Moc se svému muži v tomto nepodřizuji. Manžel sám potřebuje poradit a nemá takové estetické cítění, jako mám já, mám lepší vkus. Spíše on se ptá mě. Vím, že v některých věcech se mu líbím více a v některých méně, ale je mi to jedno. Protože vím, že se mu jako žena velmi líbím, a to je pro mě důležitější.

[box]Olga, 34 let, Praha

Spíše se oblékám podle sebe, je mi jedno, co na to můj partner. Ale nechám se ráda inspirovat jeho názory.[/box]

Lucie 35 let, Havířov

Určitě to, co se líbí hlavně mně!

[box]Eva, 29 let, Praha

Určitě mě trochu ovlivňuje to, s kým chodím. Kdysi jsem se oblékala jako skejťačka, protože můj přítel byl tanečník breakdancu. Ale dnes už je mi přes třicet. Můj stávající přítel má svoji firmu a je spíše elegantní, takže se snažím se k němu trochu „napasovat“. Ačkoliv mě to někdy vlastně štve. Ale není to nic zásadního. Jsem ráda, že se mu můžu líbit. Ale nešla bych rozhodně do něčeho, co se mi vůbec nelíbí.[/box]

Angela, 38, Praha

Řídím se vlastním vkusem a naštěstí manželovi se velmi zamlouvá.

[box]Hanka, 34 let, Praha

Já potřebuji většinou někoho, kdo mi řekne, jo to ti sluší, nebo ta barva je blbá, materiál, střih… takže já raději nakupuji s někým, o kom vím, že má vkus – ale občas taky sama.[/box]

Dorota, 31 let, Ostrava

No jak kdy, pokud tu věc opravdu chci, tak je mi jedno, co mi kdo říká. Ale pokud nejsem rozhodnutá, tak se nechám ovlivnit svým manželem nebo kamarádkou.

[box]Gabriela, 27 let, Praha

Já to mam tak i tak, ale důležitější je hlavně to, co se líbí mně.[/box]

Drahuška, 26 let, Frýdek – Místek

Mám své oblíbené věci, znám svůj styl a o některých věcech vím, že se nelíbí mému příteli, tak je s ním prostě nenosím. Snažím se mu vyhovět, např. řekl mi, že mi nesluší dlouhé sukně a že se mu líbím v kratších. Nemyslím úplně mini sukně. Tak jsem ty dlouhé přestala nosit. Nevadí mi to. Naopak. Ráda si od něho nechám poradit a chci se mu líbit.

Žaneta Kantorová

Stylistka z Prahy, momentálně milující nakupování online:), hudbu, zpěv a rodinu a nejvíce čerpá z bible a moudrých lidí okolo sebe

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.