Nauč se nosit spodní prádlo

Jdeš s kamarádkou po ulici a nastává klasická situace: hele, koukej na tu holku, jak jí leze zadek z kalhot! Nebo: ježíši podívej, ta má tu podprsenku aspoň o tři čísla menší! A ještě by mě určitě napadly další poznámky, jenž trousíme na adresu jiných slečen. A přiznejme si to – rády.

Co z toho vyplývá? Že spousta z nás neumí správně nosit spodní prádlo a že jsme po většinou drbny – to ale víme a vůbec nám to nevadí, takže to dnes ani nebudeme řešit.pi41-17405-damske-pyzamo-sylvie-cream_160_226_79141
Nenechme se klamat názvem spodní – to totiž neznamená, že není vidět, ba naopak to znamená, že je základem celého outfitu.

Chacha, půlí se ti záda

Tahle hláška, alespoň co vím, se nejčastěji používá na středních školách. Ať už se ti zdá jakkoli přihlouplá, je na ní víc pravdy než si připouštíme. To, že máš v šatníku spoustu kalhotek od maminky ještě neznamená, že je vybrala správně a ty je musíš za každou cenu nosit. Střihů kalhotek je obrovské množství a ne každé sluší stejný. Také by sis měla uvědomit, že existují kalhotky k různým příležitostem a podle toho je třeba je vybírat.
Takže stop „módě“ žlutých tang, pod průsvitnými kalhotami a stejné stop bombarďákům k plesovým šatům. Je na čase začít brát spodní prádlo vážně.
Je krásné vidět, jak se za tebou na ulici někdo otočí, je ale o to horší, pokud se neotáčí za tvojí krásou, nýbrž za tvým trapasem. Takže udělej si volné odpoledne a prober objektivně i ta nejskrytější místa v šuplíku se spodním prádlem. Je opravdovým základem a ten musí být pevný a správný.

Pravidla pro používání

Jelikož si každá přejeme být dámou, slečnou, jednoduše elegantní bytostí, musíme se nad oblečením zamýšlet od základu. A jaká jsou pravidla spodního prádla? Tak především nos prádlo, které sedí na tvou postavu. Zřejmě nejčastějším nešvarem jsou upnuté kalhotky, které se zařezávají do boků a tvoří tak nepěkné faldíky. Když si přes ně vezmeš stejně upnuté kalhoty nebo sukni výsledek bude, jak to říct, katastrofální.
Další bod, který stojí za zmínku, jsou podprsenky. I když je nádherná, úžasná a je to poslední kousek, nekupuj ji, pokud to není tvoje číslo. Nikdo na celém světě totiž neocení vnady deroucí se z malé podprsenky, které tvoří druhá prsa. Správná podprsenka má prsa zakulatit, nadzvednout a klidně i mírně zvětšit, rozhodně je ovšem nemá rozpůlit a umačkat na hruď.
Mezi spodní prádlo bychom měli řadit i punčochy, podkolenky a ponožky. I tady se bohužel vyskytují nešvary v nošení. Tak, jak víme a odsuzujeme u pánů hnědé ponožky k černým kalhotám, i my bychom měly podprsenkydodržovat stejné pravidlo. Co je ovšem čistě naše specialita, je nenošení ponožek. Například k nízkým teniskám a kratším kalhotám si spousta dívek ponožky jednoduše nebere. Nejen, že to nepěkně vypadá, ale každého asi napadne, jaké to je večer sdílet s onou slečnou domácnost, až se vyzuje. Takže, pokud se nehodí ponožky, ber si punčochové, tělové ponožky, které nejsou vidět, ale plní všechny hygienické účely.
Pro úplnost ještě doplním, že každá správná dáma si k sukním a šatům vždy bere punčochy, jelikož je to jedno ze základních pravidel etikety.

Neházej to za hlavu

Když už jsme si vyčetly veškeré zásadní chyby v nošení spodního prádla, možná tě napadá kam s těmi nevhodnými kousky. Nemusíš je vyhazovat, můžeš je důkladně vyprat a darovat charitě. Exkluzivnější kousky podprsenek, košilek a korzetů můžeš prodat na internetu. Nebo je daruj své menší sestře či kamarádce. A nebo je vyhoď. Každopádně dokud se jich nezbavíš, bude tě to neustále lákat, nosit je.
Lidé na ulici by se totiž za námi měli otáčet jen pro ocenění naší krásy.

TIP na nákup: KránéPrádlo.cz.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed