Nejlepší doplněk pro letošní podzim? Výrazné náušnice

Žádný šperk nedokáže změnit tvůj vzhled tak výrazně jako náušnice. Díky vhodně zvoleným kouskům se ti rozsvítí oči, opticky vylepší tvar obličeje a vypadáš upraveněji. Náušnice sluší snad každému – je však důležité správně vybrat.

Hitem jsou nápadné náušnice (foto: asos.com)

Hitem letošního podzimu jsou (opět) výrazné náušnice. Že ti nesluší? Nevzdávej to, velké náušnice sluší většině dívek a žen. Slečna ti poradí, jak si podle tvaru obličeje, účesu i svého barevného typu vybrat ty nejlepší.

Zaměř se na tvar obličeje

Víš, jaký máš tvar obličeje? Pokud váháš, obkresli na zrcadlo rtěnkou jeho obrys. Potom (a po umytí zrcadla) se můžeš rozhodnout, ke kterému typu nejspíše patříš: je to ovál, kruh, trojúhelník, nebo čtverec?

Oválný obličej: Pokud patříš k “oválkům”, máš štěstí. Dobře na tobě bude vypadat většina náušnic, ať už se rozhodneš pro slzičky, kroužky i ovály. Slušet ti budou dokonce i hranatější tvary.
Kulatý obličej: Jestli je tvůj obličej spíš kulatý, je lepší se vyvarovat kruhů, především těch větších. Parádní pro tebe budou například náušnice rovné a dlouhé.
Trojúhelníkový obličej: Jsi pravděpodobně “trojúhelník”? Pak je lepší nenosit vyloženě hranaté ani vyloženě zaoblené tvary. Rozhodně by ti náušnice neměly obličej opticky prodlužovat. Skvělé budou visací náušnice zdobené třeba korálky.
Hranatý obličej: Připomíná tvoje tvář čtverec? Měly bychom ho tedy trochu “zjemnit”. Toho docílíš pomocí něžných, různě tvarovaných náušnic, například v hravých tónech a tvarech.

Jak vybrat náušnice podle účesu?

Máš nový účes a nevíš, jaké náušnice si k němu pořídit? Nebo jen uvažuješ, jaké se hodí ke tvému střihu? Jestli máš vlasy úplně krátké, na obyčejné příležitosti je lepší se vyvarovat velkých, výrazných náušnic. Pokud hrdě nosíš mikádo (nebo teď moderní asymetrické účesy, které mají k mikádům blízko), platí pro tebe přesně opačné pravidlo – v dlouhých náušnicích budeš vypadat neuvěřitelně žensky.

Máš dlouhé vlasy? Pak ti je možná občas líto, že jsou na tobě náušnice nevýrazné, protože je zakrývají vlasy. V tom případě ti dobře poslouží nejrůznější visací náušnice, které jsou samy o sobě dost výrazné – ať už barvou, nebo třeba třpytem. Věř, že pokaždé, když pohodíš hlavou, si tvých náušnic všichni všimnou.

Jaká barva je nejlepší?

Dnešní nabídka náušnic a šperků všeobecně je natolik široká, že máš možná problém si vybrat. Pokud patříš mezi citlivější typy, musíš nosit pravděpodobně jedině chirurgickou ocel či zlato, pokud ale tvá ouška snesou i jiné materiály, spektrum se ještě zvětší. Všeobecně platí, že teplým, tedy letním a podzimním typům sluší spíše zlato, z jiných barev třeba žlutá nebo modrá. Co se týče chladných typů, sedět jim bude spíše stříbro či červená nebo zelená barva.

Tip: Chystáš se na večírek a chceš být neodolatelná? Slaď náušnice s barvou svých očí! Na škodu zde nebude ani malý “podvod” – k této příležitosti si můžeš pořídit i módní barevné kontaktní čočky.

Sama za sebe můžu říct, že náušnice jsou mým asi nejoblíbenějším doplňkem, při nedávné inventuře ve šperkovnici jsem napočítala asi padesát párů. Jak jsi na tom ty? Nosíš ráda náušnice? Střídáš je, nebo máš jedny, které skoro nesundáš?

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.