Objemná hříva snadno a rychle

Upravené vlasy plné objemu dodají šelmí šarm kterékoliv z nás. Nadýchané lokýnky něžně rámující obličej totiž přitáhnou pozornost nejednoho muže.

Je však tvůj účes řídký, bez tvaru a věčně zplihlý? Podobný problém řeší minimálně každá druhá dívka či žena. Poradíme ti, jak si na hlavě vykouzlit záviděníhodnou hřívu. A nebudeš k tomu potřebovat tým profesionálních kadeřníků.

fenovani

Dobrý střih udělá divy

Kadeřnický salon však úplně minout nemůžeme. Bezpodmínečným základem krásného účesu je totiž perfektní střih. Ideální jsou pro tebe postupně sestříhané a prostříhané prameny, účes se tak celkově odlehčí a získá tvar. Svěř se proto do šikovných rukou odborníka a nech si poradit, co ti pomůže k získání žádoucího objemu a zároveň bude lichotit tvaru tvého obličeje.

Záleží i na vlasové kosmetice

Že je úplně jedno, jaký šampon či stylingové přípravky používáš? Omyl. Pokud tvým vlasům chybí patřičný objem, měla by sis dát na výběru vhodné vlasové kosmetiky skutečně záležet. Vybírej si výrobky speciálně určené pro zvětšení objemu vlasů. Jejich složení je velmi lehké, takže ani jemné vlasy zbytečně nezatěžují a tvůj účes tak zůstane nadýchaný mnohem déle.

kosmetika_objem

Naše tipy:
1. Šampon Uplifting Volume s výtažky z nektarinky pro šokující objem, Herbal Essence, 79 Kč
2. Šampon Extra volume pro plnost vlasů, Head&Shoulders, 79 Kč
3. Okamžitá vlasová maska Fructis Objem a energie, Garnier, 89 Kč
4. Pěnové tužidlo 60s pro maximální objem, Freeman, 159 Kč
5. Tužidlo Studio Hot Line Volume mousse, L´OREAL, 99 Kč
6. Sprej Volume Sensation pro expresní zvětšení objemu, Nivea, 99 Kč


Nauč se zacházet s kulatým kartáčem

Všechny zbožňujeme, jak naše vlasy vypadají po příchodu z kadeřnictví, kde nám je zručný kadeřník vyfoukal přes kulatý kartáč. Doma si na to však troufne málokterá. Pravdou ale je, že tento „foukací proces“ složitě pouze vypadá a po pár trénincích to bravurně zvládneš sama doma bez jakékoliv pomoci. Zde je návod, jak správně postupovat.

1. Vlasy umyj, lehce vysuš ručníkem a prohrábni prsty. Nikdy nerozčesávej úplně mokré vlasy hřebenem či kartáčem.

2. Předkloň hlavu a směrem od kořínků ke konečkům na vlasy foukej fénem teplejší vzduch. Pokud bys postupovala opačně, působila bys přímo proti směru vlasových šupinek. Vlasy by pak nebyly hezky hladké, nýbrž rozčepýřené a zkrepatělé. Během foukání můžeš vlasy různě prohrabovat a načechrávat volnou rukou, aby se teplý vzduch dostal všude a rovnoměrně.

3. Jakmile budou vlasy už jen lehce vlhké, rozčesej je hřebenem s řídkými zuby a vetři do nich objemové tužidlo.

4. Nyní přikročíme k zásadnímu bodu, a to k samotnému foukání vlasů přes kulatý kartáč. Chceš-li dodat objem řídkým a velice jemným vlasům, musíš postupovat pomalu po menších pramenech. Nejdříve proto vlasy sepni skřipcem nebo velkou sponou na temeni hlavy a uvolni pár spodních pramenů, které postupně vyfoukáš fénem přes kartáč. Pramen pevně uchop, k jeho kořínkům podlož kulatý kartáč a poté se jej snaž táhnout směrem od hlavy. Jakmile budeš blízko konečků, pramen na kartáč naviň a poté úplně uvolni. Takto postupuj po celé hlavě.

objem
5. Prameny rámující obličej podtočíš tak, že vlasy na kartáč navineš rovnou i kořínků a budeš je táhnout od obličeje šikmo nahoru.

6. Jakmile budeš hotová, vlasy vyfoukej ještě jednou chladným vzduchem, který účes zafixuje a dodá jim zdravý lesk.

7. Vytvoř si na hlavě pěšinku na požadovaném místě, poté si na prsty nastříkej trochu laku na vlasy a prameny kolem obličeje jimi lehce uhlaď. Pokud bys lak stříkala přímo na vlasy, účes by ztěžknul a rychle ztratil objem.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.