Oblečení nad zlato aneb levné oblečení pro nás dámy

V pohádce to nakonec vyhrála na celé čáře sůl. Všichni si uvědomili, že bez ní nemohou žít a že je opravdu nad zlato. Dnešní doba sice trochu pokročila, ale některé věci se nemění. Soli je všude dost, a tak se pro nás stalo nad zlato cennější právě oblečení.

Oblečení dnes neslouží jen k zakrytí nahého těla před zimou a jinými přírodními živly. Stal se z něj kult naší osobnosti. Podle stylu oblékání posuzujeme ostatní na první pohled. Vyvozujeme jakým charakterem dotyčný nakupovani jaoplývá, jaké je jeho postavení ve společenském žebříčku a inspirujeme se.

Oblékat se a neutrácet

Co aktuálně řeší většina z nás je, jak se co nejlépe obléct a přitom neutratit majlant. Být stále in, stylová a okouzlující něco stojí, a tak hledáme způsoby jak naší peněžence trošku pomoci. Výborným pomocníkem jsou outlety. Tedy obchody, kde najdeš nové zboží z letošních kolekcí, které se ale nestihlo neprodat, a tak míří do druhého kola – právě do outletových obchodů. Jejich hlavní výhodou je cena. Tohle oblečení nosí cenovky s mnohanásobnými slevami, někdy až do 90%.

Outlet není sekáč

Osobně nemám absolutně nic proti secondhandům. Leckdy v nich najdu opravdu originální kousky. Ale nemůžeme zaměňovat outlety a sekáče. V outletech je oblečení zcela nové a nepoužité. Kdežto v seconhandech je již nošené oblečení, které majitel vyřadil ze svého šatníku a dal do obchodu. Vyplývá to už z názvu – second hand: druhá ruka. Ale zpět do outletu.

Někdy se vyplatí počkat

Jestli se právě rozplýváš nad novou podzimní kolekcí nějakého obchodu a tvá peněženka tiše pláče, mám pro tebe řešení. Zatni zuby a chvíli vydrž. Hned jak nová kolekce přestane být úplně nová, najdeš ji právě v outletech. A to tu mluvíme o opravdu kvalitních značkách. Například v Praze je celá Outlet arena, kde najdeš například outlet Zara nebo outlet Next a další značkové prodejny. Je ale třeba mít silnou vůli a počkat, než se sem oblečení dostane abys mohla výrazně ušetřit.

Kombinuj!

Jedna malá rada na závěr. Abys vždy docílila outfitu, který právě chceš, neboj se kombinovat. Nejen nové a staré kousky, ale i například ručně vyráběné kousky nebo doplňky. Móda se více či méně neustále opakuje. Šedesátá léta jsme tu už měli prakticky třikrát ,stejně jako kalhoty do zvonu, s nízkým i vysokým pasem a další. Takže radím nevyhazovat aktuálně nemoderní oblečení, ale počkat si, až se zase vrátí do módy a pak ho jen lehce poupravit. A když k tomu přidáš ještě levné nákupy v outletech, jistě se krásně oblečeš a zbude i na všechny vánoční dárky.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed