Nezapomenutelný dárek

Fotky z dovolené už jsou pečlivě uložené v albu a už si i přiznáváme, že se stávají krásnou vzpomínkou minulosti. Ruku v ruce s tímto faktem si ale musíme přiznat, že podzim má taky něco do sebe. Zvlášť ten letošní. Už teď je cítit, jak se mění vzduch a pomalu se v něm začínají odrážet i Vánoce.

Já osobně se tento rok na Vánoce těším moc a už nějakou dobu. Jiní mě možná odsoudí, ale netrpělivě obhlížím obchodní centra a sledlet_balonemuji, kdy už vypukne obří vánoční výzdoba, kdy se na každém náměstí zjeví zčistajasna strom, nazdobený a plný světýlek.

Dárek sem, dárek tam

A co kromě výzdoby a tradic patří k Vánocům? Přeci dárky! Ať už se považuješ nebo nepovažuješ za materialistu, dárky potěší – nelžeme si o opaku. A ne jen je překotně rozbalovat a rvát papír jak divé, ale i dárky dávat.

Takový originální vánoční dárek, nad kterým si budeš nějaký čas lámat hlavu, přemýšlet co by dotyčného opravdu potěšilo a s láskou ho předáš, ti možná přinese ještě hřejivější pocit, než si umíš představit. A rozhodně než dárek, který koupíš ve spěchu den před Štědrým dnem, a tak zvaně “do počtu”.

Proto jsem na téma Vánoc také zabrousila už teď. Je ten správný čas udělat si seznam lidí, které se chystáš obdarovat a začít přemýšlet co komu. Ideálně plánuj pro každého tři až čtyři dárky. Jednoduše z toho důvodu, že ne vše se ti podaří sehnat, případně vyrobit. Takže je třeba mít i zde nějakou rezervu.

Abys měla z letošních Vánoc pocit opravdu dobře odvedené práce, mám pro tebe výzvu! Zkus každému tento rok jeden dárek vyrobit sama a vlastnoručně, druhý kup a třetí do počtu tu máme nějaký zážitek. Možná ti to teď zní až přemrštěně, ale věř, že všem “vytřeš zrak” a ty osobně budeš vánočním duchem doslova naskrz prostoupená.

Zážitky na celý život

Povězme si tedy něco o každém z dárků a začneme třeba právě zážitkem. Darovat věc, kterou si dotyčný nechá, je určitě pěkné. Zážitek je nehmatatelný a proto vůči němu mají i dnes lidé jisté předsudky. Je ovšem na čase postoj radikálně změnit. Takový zážitek, kterým se trefíš do chuti obdarovanému, je na celý život. Vzpomínku, jenž z něj bude mít si uchová daleko déle, než štangli salámu a rozhodně se nezapráší jako další porcelánová figurka. A výběr je opravdu široký, prakticky vše, co tě napadne, můžeš darovat. Od masáží, degustačních večeří přes relaxační pobyty až například po let balónem.

Pokud máš v rodině nějakého skalního turistu a milovníka přírody, takový let balonem pro něj bude zajisté nezapomenutelný. Trasu mu můžeš naplánovat například po místech, která osobně prošel. Jen je teď uvidí z ptačí perspektivy a to v něm jistě zůstane hodně dlouho. I fotky z takové výšky budou zajímavé, až si je srovná s těmi ze země.

A ještě jednu nespornou výhodu mají originální vánoční dárky zážitkové – můžeš je ve většině případů objednávat pohodlně doma přes internet. Takže uvařit kávu, nohy pod deku a hurá nakupovat. Případně můžeš využít dárkové poukazy (http://www.firmanazazitky.cz/univerzalni-poukazy).

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.