Ozdob si tělo piercingem

Piercing neboli propichování kůže na různých částech těla stále patří k nejoblíbenějším ozdobám těla. Můžeš si vybrat z různých šperků a ozdobit si jimi uši, nos, rty, pupík nebo i genitálie. Přestože pro řadu lidí je tato móda nepochopitelná a především starší generace se na propichování vlastního těla dívá skrze prsty, mladí v piercingu vidí skvělou příležitost, jak se odlišit a zvýraznit.

Na kterých místech se ti piercing líbí nejvíc?

Piercing je krásná záležitost – pokud ovšem nepřekročíš hranice dobrého vkusu. Lidské tělo nabízí celou řadu míst, kam si můžeš nechat ozdobu umístit. Správný výběr je však nesmírně důležitý.

Chci piercing – ale kam?

Piercing do pupíku již nepatří zrovna mezi originality, ale stále si drží svou pozici na stupnici oblíbenosti stejně jako piercing do jazyka. Mnoho mladých lidí však volí rafinovanější místečka na těle. V poslední době stoupá obliba šperků na genitáliích. Můžeš obdivovat jejich odvahu, je však nutné si uvědomit rizika vzniku infekcí a dalších komplikací, které piercing na velmi citlivých místech může přinést.

Jak se starat o čerstvý piercing?

Hojení rány po propíchnutí je záležitost několika týdnů, musíš proto počítat s jistými omezeními a nepohodlností. O  čerstvý piercing je nutné se pečlivě starat, abys předešla zdravotním potížím a aby se ti ranka zahojila co nejdříve. Prvním pravidlem je, že poraněné místečko musíš udržovat v suchu a čistotě. Umývej ho proto antibakteriálním mýdlem a snaž se ho udržovat v suchu – koupání, ať už ve vaně nebo v bazéně, je pro tebe až do zhojení tabu. A pozor, svou ozdobu nikdy nevytahuj. Pokud sis vybrala nevhodné místo na těle, hojení může trvat až několik měsíců.

Kromě volby místa je však důležitý také materiál šperku. Abys předešla případným komplikacím, vybírej takové šperky, které nezpůsobují žádné alergické reakce. Nejlepším materiálem je proto chirurgická ocel. Šperky z chirurgické oceli tělo snáší velice dobře a nejsou ani nijak nákladné.

Tak už víš, kam si svůj šperk umístíš?

Autor: Zuzana Fikáčková

10 Comments
  1. Zatím mám “jen” propíchlé uši.O piercingu uvažuji pořád chtěla jsem do nosu,ale jelikož jsem pihatá tak si myslím že bych vypadala divně.Momentálně se mi líbí piercing ve rtu ale mám strach z jizvy…

      1. Je normální aby mi ten pírs jakoby zarůstal do vnitř do toho masa?

  2. Piercing mam v pupiku, v uchu mam 4 dirky. U me uz je to uz tak trochu zavislost…planuju surface do krku a potom taky pierc do jazyka :D

  3. Já jsem měla piercing v pupíku,ale potom jsem si ho vyndala.Dírka mi zarostla a teď tam mám jizvu… Myslíte si,že jizvu zakryje samoopalovák ?

  4. já mám na uších celkem 8 naušnic a je to v pohodě, právě uvažuji i o piercingu do pupíku ale něják se nemužu rozhodnout.

  5. Ja uvazuji o piercingu v pupiku,porad premlouvam rodice,protoze to planuju na 12tiny :o).Je treba nejaky spusob,jak premluvit rodice tak,aby mi dovolili i do nosu?Jak tu uz psala ,,Ann”,jsem pihovata,a taky se obavam ze budu vipadat jak naprostej debil.Kdyby vas neco napadlo,tak mi prosiiiiim piste na e-mail milujipsy@email.cz .Dekuju predem!:o))

  6. Mám pearcing v nosu.U rodiču to prošlo v pohodě a ještě mě dokonce do studia dovezli.Je to téměř bezbolestný zákrok.Jsem moc spokojená…;)))

Leave a Reply

Your email address will not be published.