Podzim je jako dělaný pro detox, tak do toho!

V létě jsme si užívali a možná i trochu hřešili. Co se týká nepravidelného spánku, jídla a nedodržování harmonické stravy. K tomu přidejme i nějaký ten alkohol a problém je na světě. Není se ale čeho bát, podzim je skvělé období pro detoxikaci těla i duše.

Proč jej tedy nevyužít a nedat tělu šanci opět se dostat do pohody i vnitřní rovnováhy. Ta se projeví mimo jiné na tom, že unikneš masaz_oblicejenachlazením, chřipkám a otravným rýmám. To za trochu námahy rozhodně stojí. Nehledě na fakt, že pokud tělo funguje jak má, nejsme náchylní ani k podzimním chmurám.

Nejprve očistíme fyzické tělo

Očista organismu je vždy běh na delší trať. Nejde si vzít nějaký prášek a za hodinu bude všechno v pořádku. Musíme dodržovat režim. Nejdůležitější a zároveň nejjednodušší je pitný režim. Dospělý člověk má správně vypít necelé 3 litry tekutin denně. Důležité ovšem je uvědomit si v takové souvislosti pojem “tekunina”. Nejedná se o slazené limonády, smoothies, káva ani alkohol. Mezi tělu prospěšné tekutiny tedy patří čistá voda, různé druhy čajů a bio limonády.

Stejně důležitou věcí je i pravidelný spánek, a to v dostatečné míře. Alespoň sedm až osm hodin denně. To je optimální doba proto, aby si tělo opravdu odpočinulo, uložilo nastřádané informace a zregenerovalo.

Kromě spánku musíme dbát i na pohyb. Ten nejen, že tělu všeobecně prospívá po fyzické stránce, ale jak je známo přináší i dobrou náladu.

Abys tyto základy ještě podpořila, můžeš vyzkoušet i programy, které ti na míru sestaví odborník. Například zdravá výživa Praha ti může pomoci programem metabolic balance.

Zapomenout ale nesmíš ani na duši

Na psychice se zase nejvíce projeví meditace (http://www.cordeus.cz/sluzby/leceni-tela-fyzioterapie/masaze/indicka-ajurvedska-masaz/). Nepředstavuj si hned budhistického mnicha v klasické póze a přestaň ihned dělat “OOOOOOHHHMMMM”. Neboj, nemám na mysli sprofanovanou meditaci, kterou stejně polovina lidí nezvládá.

Bavme se více o funkčnosti než popularitě. V prvé řadě si musíš uvědomit sama sebe a zjistit, co na tebe zabírá. A věř, že každý to má jinak. Tady je několik tipů pro začátek, aby ses měla čeho chytit, než najdeš svůj jedinečný přístup.

  • Někdo má rád ticho. Zkus si tedy v pokoji zajistit maximální ticho, na zem si dej pohodlnou deku nebo polštáře a usaď se. Pokus se vyčistit hlavu od všech myšlenek a soustředit se jen sama na sebe, uklidnit hlavu.

 

  • Komu nevyhovuje ticho, doporučuji hudbu. Nemusí se jednat přímo o zpěv velryb, měla by být ale uklidňující, jemná s nepříliš proměnlivou hlasitostí. U takové hudby, opět pohodlně usazená zkus to co je napsáno výše.

 

  • Poslední typ je pro ty, kteří jsou vůči meditacím skeptičtí. Zkus si pustit jakoukoli hudbu, kterou máš ráda. Sedni si kam a jak je ti to pohodlné. A pokus se myslet na hezké věci, které máš ráda. Jediné na co nemysli, je právě meditace. Bude to přirozené a odpočineš si.

 

Ať už si zvolíš jakýkoli způsob a nebo najdeš svůj originální, duševní hygiena je důležitou součástí očisty organismu. Ideálně bychom ji měli praktikovat pravidelně. Někdy stačí i pár minut před spánkem.

K dokonalému výsledku už chybí jen masáž nebo zábal. Dodá ti poslední kapku energie do sta procent a budeš jako znovu zrozená. Podzim ti pak bude připadat krásně barevný, zábavný a ošklivé dny přebije těšení na Vánoce.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.