Pohodlná chůze nemusí znamenat kompromisy

Krásné botičky k létu neodmyslitelně patří. Přináší však určitá úskalí v podobě nepříjemných otlaků, puchýřů a jiných drobných poranění. V tomto článku ti poradíme, jak proti nim bojovat.

Letní botky vždy vytvoří krásný dojem nohou, avšak mohou přinést řadu nemilých překážek. Zejména zezačátku, než je „rozchodíš“, nemusí být nové střevíčky zrovna komfortní. Pro větší pohodlí ti poslouží gelové náplasti, které zabrání vzniku těchto puchýřů a zároveň pomohou s rychlým zotavením již vzniklých. Chůze s nimi bude pro tebe příjemná a budeš se cítit jako v bavlnce.

trendy_sandaly

Krása, která bolí?

Koupila jsem si krásné balerínky. Jelikož jsem honila parádu, rovnou jsem si je vzala do města, kde jsem se měla setkat s kamarádkou. Zpočátku vše bylo v pořádku, ovšem jen do chvíle, kdy mě boty začaly neuvěřitelně tlačit. Má sebevědomá chůze se tak proměnila v chůzi kulhavou.

V kabelce vždy nosím obyčejné náplasti, a tak jsem si sedla na lavičku a nalepila si je. Jenže mi to nebylo nic platné. Nedržely na svém místě a boty tlačily dál. Kamarádka mi poradila, abych takové boty vůbec nenosila. Moje hlava si však říct nedala a nehodlala jsem se jich vzdát.

V drogerii, do které jsem z posledních sil dokulhala, jsem v regálu uviděla gelové náplasti, o kterých jsem do té doby neměla ani tušení. Ihned jsem si je nalepila a byla to paráda. Vůbec jsem je necítila, bolest a pálení bylo pryč a cítila jsem velkou úlevu. Boty jsem nevyhodila (zaplaťpánbůh), i když vím, že bych se v těchto botách bez gelovek neobešla.

Skvělé vlastnosti gelovek

Gelové náplasti jsou téměř neviditelné, takže jen těžko je někdo druhý zaregistruje, na rozdíl od běžných béžových náplastí, které jsou někdy až do očí bijící. K pokožce lehce přilnou a mají dlouhou výdrž, takže zůstanou na svém místě po celý den. Většinou jsou voděodolné a také prodyšné, což je jejich dalším velkým plusem. Vhodné jsou do jakýchkoliv bot.

Tyto náplasti se vyrábějí nejčastěji na oblasti okolo paty, na trhu lze ale zakoupit i náplasti na prsty a na další místa na chodidlech, která mohou být také terčem nepříjemných otlaků. K dostání jsou klasické gelové, některé však obsahují antibakteriální a hojící látky, jež zabrání vzniku infekcí v poraněné kůži. Puchýře a rány pomáhají rychleji zahojit.

Kde je seženu a kolik mě budou stát?

Gelové náplasti seženeš v drogeriích, lékárnách, obchodních řetězcích i v internetových obchodech. Zakoupit si můžeš značkové gelové náplasti, ale jaké náplasti vlastních značek prodejců (drogerií a hypermarketů).

Kolik peněz si připravit? U značkových se ceny pohybují většinou kolem sta až dvou set korun. U méně známých a vlastních značek drogerií je cena o něco nižší. Nejlevnější seženeš asi za padesát korun.

Naše tipy:

Náplasti na puchýře Compeed, střední velikost, 5ks (90 až 120 Kč)
Gelové náplasti Scholl – Party Feet
, 6 ks (140 až 190 korun Kč)
Náplasti Fuss Wohl – Party Pads
, drogerie Rossmann (50 až 80 Kč)

5 Comments
  1. dá sa to taktiež vyriešiť gélovými vankúšikmi, ktoré sa lepia priamo do topánky na oblasť nad pätou. je to úžasné. scholl sú dosť drahé, ale našla som v dm drogériách Balea fuss easy walking, 1 pár cca 2€. teraz už nemusím čakať týždeň, kým sa mi zahoja otlaky, aby som si topánočky vzala znova :)

  2. Tak já jsem si nedávno koupila úžasné gladiátorky, které mají pásek přes nárt.No ale po prvním nošení jsem zjistila že mě příšerně tlačí ten pásek a mám to na nártu vždycky odřené.A v těch krásných botičkách nevypadají odřené nohy zrovna vábně =(

Leave a Reply

Your email address will not be published.