Pozor na nehty

Nehty jsou vizitkou každé z nás. Vypovídají o zdraví, společenském postavení. Představ si například, že se seznámíš s mladým mužem – vypadáš perfektně, ale dost pozornosti jsi nevěnovala nehtům. Okousané, neupravené nehty s oprýskaným lakem nepůsobí moc dobře, a i když jinak vypadáš dokonale, celkový dojem bude zničený. Proto se o ně musíš dostatečně starat.

nehty-pece-manikuraZkusit můžeš například změnu ve stravě. Denně si dopřávej vitaminy – bez nich se ti nehty budou štěpit a lámat. Jez proto hodně ryb, obilných klíčků, jater, vajec, dobrá jsou také slunečnicová semínka. Vápník je vynikající nejen pro tvé nehty. Pokud budeš jíst dostatek ovoce a zeleniny, mléčných výrobků a semínek, budou tvé nehty vypadat trochu lépe. Pokud máš měkké, křehké a hrbolaté nehty, příčinou je nedostatek železa. Pomůže brokolice, špenát, oříšky, nebo například ovesné vločky.

I krátké nehty mohou být krásné

Záleží pouze na tobě, jakou úpravu nehtů zvolíš. Je věcí vkusu, jestli máš radši krátké nehty a střídání barviček, či naopak nehty delší, gelové. Já mám například ráda nehty kratší, laků na nehty mám několik desítek. Pokud jsi jako já, pak bys měla vědět, kdy si nehty stříhat, kdy je pilovat, apod. Nehty by se měly stříhat po koupeli, protože jsou měkčí, jsou méně náchylné k lámavosti či třepení. Nehty nemusíš stříhat až k místu, kde jsou srostlé s kůží. Když nehty potřebuješ zkrátit, není nutné je pilovat. Po jejich zastřižení jsou ale ještě ostré, mohou se tedy kdekoliv zaháknout a ty si můžeš nehet zlomit – proto si nehty po stříhání shora zapiluj. Piluj je ale pouze jedním směrem! Poté si můžeš nehty nalakovat. Doporučuji zvolit nejprve výživový lak – pokud si nehty lakuješ často, může dojít k jejich žloutnutí, čemuž by měl právě výživový lak zabránit. Poté nanes svůj oblíbený lak – krásné barvy má Essence, Oriflame, Rimmel či NYC nebo Maybelline. Právě Maybelline přichází s novou řadou krásně barevných laků – už jsi je viděla?

Nehtové zlozvyky a jak na ně

S nehty souvisí také spousta zlozvyků – když jsi nervózní, můžeš si je kousat nebo rýpat. Někomu pomohou různé vychytávky v podobě hořkých laků, někomu gelové nehty a někomu silná vůle. Já zkoušela nehty gelové. Gelové nehty patří k těm nejoblíbenějším. Nehty se u této techniky tvrdí v UV lampě, působí přirozeně. Akryl je naproti tomu přilnavý, tvrdý, ale zároveň pružný. Nehty sle podobají spíše porcelánu.

Pamatuj, že nehtům nejvíc škodí horká voda, nešetrná mýdla, mráz, sluníčko, agresivní čisticí prostředky, špatná manikúra, kouření a bohužel škodí i umělé nehty.

Starat se musíš ale i o své ruce. Krémem je maž minimálně dvakrát denně, nejlépe ráno a večer. Kup si krém v malé tubičce, kterou můžeš mít kdykoliv u sebe a v případě suchých rukou ji vytáhnout. dobré jsou krémy s vitamíny A , E, obsahující panthenol, bisabolol, měsíček, či ureu. Zkusit můžeš i různé kůry.

Bára

Studuje a bydlí v Ostravě, učí se rusky, anglicky, španělsky a německy, baví ji fotografování, plavání a knížky Roberta Fulghuma.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.