Tvojí vizitkou jsou ruce

Kromě toho, jak pečlivě dbáme o oblečení, účes a pleť, měly bychom dbát i o naše nehty. Každý člověk, který si o tobě tvoří obrázek se na ruce podívá podle statistik jako na třetí místo. Což znamená, že ruce jsou naší vizitkou, takže musí vypadat čistě a upraveně.

Jsou dvě varianty, jak dosáhnout slibného výsledku. Buď máš talent i trpělivost, takže se o nehty staráš sama doma nebo si můžeš zajít k profesionálovi.nehty-pece-manikura

Neviditelná práce

Při péči o přírodní nehty bys měla dodržovat několik základních pravidel. Ruce si myj nejlépe přírodním mýdlem, které nevysušuje pokožku a zvlášť v zimě si je častěji maž krémem. Pozor, nepoužívej v zimě krémy s obsahem vody, ty rukám nedělají dobře a zapříčiňují popraskání kůže.
Samotné nehty si piluj, pravidelně zastřihuj a odstraňuj bílou kůžičku. Té se zbavíš nejlépe dřevěnou špejlí, kterou ji zastrkáš zpět ke kořenu nehtu. Nedoporučuje se odstřihávat, jelikož nehet zbytečně podráždíš a kůžička pak roste tvrdší. Také používej olejíčky na nehty, které jim dodají vitamíny a pružnost.
Co se týče lakování, je to v podstatě o tvé vlastní fantazii. Někdo nedá dopustit na jednoduchý průhledný lak například se zpevňujícím účinkem, ti další milují barevnost a vzory. Pokud používáš barevné laky, tvoje nehty budou veselejší, ale musíš pak sladit dohromady jejich barvu s barvou oblečení. To samé platí i pro zdobení nehtů – pozor na přeplácanost. Někdy méně znamená více a pokud se nechystáš zrovna na karneval, právě minimalismus ti zaručí pravou eleganci.
Co se samotného lakování týká, měla bys vědět jak správně nehty nalakovat. Postupuj od středu směrem ke krajům. Tak docílíš rovnoměrné vrstvy. U barevných laků použij vždy dvě vrstvy a jako třetí bezbarvý lak.

Gelovky od profíka i doma

Jestli jsou tvé nehty snadno lámavé, třepí se, nemají pěkný tvar nebo cokoli jiného, pusť se do gelových nehtů. Jak už bylo řečeno, můžeš si zajít do salonu nebo si je zkusit udělat doma. Postup modeláže nehtů není až tak náročný, abys to po pár zkouškách nezvládla. Celý set potřebný k výrobě se dá sehnat na internetu.
Gelové nehty mají hned několik výhod i nevýhod, takže přináším srovnání pro a proti.

[icon_check]gelové nehty jsou daleko pevnější

[icon_check]modeláží zamaskuješ nedostatky tvých přírodních nehtů

[icon_check]budou se krásně lesknout

[icon_check]nemusíš se o ně po zhotovení dál starat, dokud neodrostou

[icon_check]díky nalepovacím tipům si můžeš v mžiku dopřát pořádné drápky17688

[icon_check]na gelových nehtech drží laky lépe a déle

 

[icon_x]u gelových nehtů počítej s tím, že je třeba je doplňovat

[icon_x]když se ti jeden ulomí, nedostaneš ho hned zpět a zbavit se všech chvíli trvá

[icon_x]jejich zhotovení zabere klidně pár hodin

V podstatě platí, že jak si jednou gelové nehty uděláš budeš je chtít i dál. Opravdu vypadají velmi elegantně a pěkně. Jak se je jednou naučíš dělat, nezaberou ti už nikdy tolik času a samotné doplňování zvládneš i za hodinku a půl. Záleží už jen na tvé šikovnosti (pravákům se vždy dělá hůř levá a opačně). Ale to se buď naučíš nebo si je budeš dělat společně s kamarádkou a vzájemně si vypomůžete.

A jelikož jsou za dveřmi Vánoce, neboj se pustit kromě výzdoby domu i do výzdoby svých nehtů. Hvězdičky, sněhové vločky, stromečky, dárečky – vše vánoční se na tvých nehtech bude krásně vyjímat.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed