Trendy v líčení: kakaové oči a šťavnaté rty

Jaké jsou nejvýraznější letošní trendy v líčení? Podle francouzského listu Le Figaro k nim neodmyslitelně patří kouřové líčení očí v odstínu čokolády, červené rty a třpytivé tvářenky.

liceni

Kakaové oči

Hlavní roli v tomto stylu líčení hraje „nahá tvář“, tedy dokonale sjednocená, matná pleť bez chybičky. Velkým pomocníkem ti bude make-up určený pro tvůj typ pleti, korektor a lehký pudr. Tvář však musí vypadat naprosto přirozeně. Dej si proto pozor, aby na ní nebyl vidět nános make-upu nebo pudru či případné přechody.
Dramatické černé stíny pro kouřové líčení vyměň za čokoládové, bronzové či zlaté. Jsou jemnější a na jaro a léto ideální. Svůj pohled ještě více rozzáříš a projasníš, když do vnitřního koutku očí naneseš trochu bílého stínu nebo lesku. Samozřejmostí je černá zvýrazňující řasenka.

liceni1

Naše tipy:
1. Kvatro přírodní oční stíny Alverde, DM drogerie, 139 Kč
2. Minerální holografické oční stíny, Dermacol, 69 Kč

Šťavnatá zdravíčka

Začátkem jara je tvoje tvář dost možná bledá, bez života a unavená. Rozjasňující tvářenka dodá tvému výrazu šmrnc a nikdo nepozná ani to, že jsi celou předešlou noc proflámovala. Spousta dívek a žen však tvářenku nepoužívá, protože se jí bojí. Chce to jen trochu cviku a praxe a jako Marfuša rozhodně vypadat nebudeš.
Univerzální rada, jak a kam tvářenku nanášet: Našpul rty a na dolíčky ve tvářích lehkým tahem nanes barvu s pomocí velkého štětce. Pohybuj jím šikmo směrem od úst ke spánkům. Čím světlejší pleť máš, tím jemnější zvol barvu.

liceni2

Naše tipy:
1. Minerální tvářenka Essence, Rossmann drogerie, 99 Kč
2. Bronzující perly na tvář, Avon, 379 Kč

Rty v barvách ovoce

Aby výrazná rtěnka na rtech dobře držela, už při nanášení make-upu lehce přetři také pusu. Díky tomu na ní bude barva lépe držet. Poté přemázni rty červenou rtěnkou. Můžeš si přitom pomoct malým plochým štětečkem, který barvu lépe rozetře po celé ploše rtů. Přebytečnou barvu obtiskni do ubrousku a podle potřeby ještě jednou přejeď rtěnkou nebo leskem. Doporučuji sladit s červeným lakem na nehty a budeš hvězdou večera.

liceni3

Naše tipy:
1. Hydratační rtěnka s kolagenem Renew, Rimmel, 129 Kč
2. Rtěnka Hydra Colour, Oriflame Beauty, 239 Kč

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.