Trendy na léto 2014

Sněženky a bledule rychle vystřídali rozkvetlé pivoňky a růže. Přichází léto a s ním i další vlna trendu, které se touží dostat do našich šatníků. Jaké plavky, brýle nebo třeba klobouky budou tohle léto v kurzu, se dozvíš v následujícím článku.

Od každého trochufascinator

Rovné průstřihy a proužky jsou letošním číslem jedna. Oblíbené jsou nejen svou dokonalou funkčností, ale také smyslností, které kluci jen tak neodolají. Na své si přijdou také milovnice sportu. Plavky ve stylu sportovní prádla budou letos k dostání snad všude. Dalším hitem budou květinové vzory a obrázky z pláže nebo třeba háčkované aplikace, které pamatují na plavkách naše maminky. Objeví se také bralety nebo vysoké kalhotky.

Extravaganza

Na špici drahých šperků se drží spojení žlutého zlata s bílým a barevnými kameny. Do popředí se navíc dostalo zlato růžové, které bude hitem ještě velice dlouho. Bižuterie bude hýřit neuvěřitelným množstvím barev, převážně pak žlutou a modrou. Stále se objevují květiny a motivy lesních zvířat. Přírodní variace s barevnými kamínky bude všude. Letošní šperky posunují hranici extravagance zase o kousek dál. Náhrdelníky, náramky i prsteny budou velké, výrazné z perleťových korálků nebo nesourodých tvarů.

Retro síla

Pokud je v letošních trendech něco opravdu retro, jsou to brýle. Nesmrtelné Lenonky mnoha variací, různé unisex druhy, neuvěřitelně bláznivých modelů či elegantní tvary ve stylu hollywoodských hvězd minulého století, to všechno jsou variace, které se letos budou nosit.

Stále víc se do módy vrací také zdobení vlasů. Letošní dominantou budou fascinátory, čelenky různých druhů, stejně tak i věnce. Důraz se klade na květiny, korálky, kamínky, peří a umělá ouška. Chybět nebudou ani mašle nebo zdobené sponky. Na výsluní se vrátily také buřinky, velké francouzské klobouky a především kšilty, které se kdysi hojně nosily.

Óda na bílou a černou

Podle mnohých návrhářů nastává konec barevných bot a přichází období bílé a černé, které místy doplní modrá nebo červená. Dominantní budou také metalické odlesky či zlaté a stříbrné aplikace. Svůj comeback slaví úzké také špičaté boty, které mají za úkol zeštíhlit naše nožky. Toto léto se nese ve znamení pohodlí, tudíž se budou boty na podpatích objevovat méně. Nově se objeví vycházkové kozačky, nové druhy sandálů a tenisek.

Kterým módním hitem se letos necháš zlákat?

Klára

Milovnice hororových knih, historie, alternativních stylů a módy, umění a ženskosti.

1 Comment
  1. Tenhle rok by nikomu neměl chybět květinový vzor v šatníku! :) Já jsem ten svůj osvěžila hned několika letnímy šaty s tímto vzorem. V létě se hodí téměř denně. Já jsem ty své kousky koupila na http://www.answear.cz :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.