Učeš se na Silvestr stylově

Vánoční shon je v plném proudu, a tak někteří z nás možná trošku pozapomněli, že Štědrým dnem to rozhodně nekončí. Za pár dní je tu totiž Silvestr, pro mnohé největší party celého roku. A na takovou party je třeba se řádně nachystat.

Silvestrovská oslava je vlastně oslava celého minulého roku, jeho ukončení a hlavně vstup do roku nového. Takže jestli plánuješ nějakou pořádnou party, je čas se začít chystat.drdol

Šaty jsou jen začátek

Výběr míst, kam na Silvestr zavítat je více než štědrý. Prakticky každá diskotéka pořádá nějaký večírek a všechny jsou samozřejmě ve velkém stylu. Protože jsme mladé a krásné, je škoda sedět doma u televize, takže rozhodně vyraz oslavit Nový rok s kamarády i hudbou.
Alespoň my slečny, bereme takovou party smrtelně vážně, a tedy chceme vypadat co nejlépe. Takže na co všechno se zaměřit? Rozhodně to chce pěkné, sexy mini šaty, pak vhodné doplňky, kabelku, líčení a v neposlední řadě také stylový účes. Ten je jakousi třešničkou na dortu celého outfitu.
Dámských účesů je mnoho, momentálně je nejvíc trendy francouzský styl – na první pohled ležérní drdoly, které jsou ovšem velmi rafinované.

Domácí kadeřnictví

Pokud se ti nechce utrácet za kadeřníka na Silvestrovský večer, můžeš se učesat sama nebo si nejlépe vzít na pomoc kamarádku a udělat si doma salon krásy. Když máš vybrané šaty i doplňky, je na čase vybrat si i vhodný účes. Jelikož jde o slavnostní příležitost, drdol je více než vhodnou volbou.
Jak už jsem zmínila, moderní je francouzský styl, tak proč nezvolit právě takový typ drdolu. Za pomoci své kamarádky vykouzlíš jistě originální a krásný účes. Inspiruj se na internetu nebo stylem své oblíbené celebrity. Pokud máš štíhlý, dlouhý krk, můžeš si dovolit drdol nechat více spadnout k ramenům. Pro slečny s kratším krkem doporučuji česat drdol co nejvíce na temeni hlavy. Krk tak opticky prodloužíš.

Jak na to

Prakticky každý drdol začíná klasickým culíkem. Ten vyčeš v místech podle předchozího návodu. Můžeš také nechat přední část vlasů volnou a ke konci ji upravit kulmou na způsob Popelčina účesu nebo hodit vlasy tzv. „na pudla“ od čela dozadu a natupírovat.
Když máš vyčesaný culík, začíná umělecká část práce. Rozděl vlasy na několik pramenů a každý z nich zatoč až ke konečkům (příliš je neutahuj). Jednotlivé zatočené prameny připevňuj k hlavě pomocí pinetek, co nejvíce k místu s gumičkou. Prameny můžeš připevňovat do tvaru hvězdy – pro rovnoměrný, symetrický drdol nebo více k jedné straně, čímž vytvoříš asymetrický bohatý drdol. Abys dosáhla francouzského stylu, zatočené prameny před upevněním „roztřep“ hřebenem, takže nebudou hladké, ale budou z nich koukat jednotlivé vlasy.
Používej pinetky v barvě tvých vlasů, aby byly co nejméně vidět. Nakonec drdol ozdob podle své vlastní fantazie a přestříkej lakem na vlasy. I když přemíra laku není pro vlasy zdravá, tentokrát jím nešetři. Mysli na to, že účes musí vydržet krásný celý večer, takže ho pevně zafixuj.
K dozdobení můžeš použít mašli v barvě tvých šatů, třpytivé laky na vlasy, korálky, ozdobné spony, prostě cokoli, co se barevně hodí.
Jelikož je Silvestr jedna velká party, neboj se trochy extravagance a barevnosti.

A pak už tě čeká jen krásný večer, plný zábavy i obdivu od kluků a kamrádek.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed