V čem je přitažlivost parfémů?

Smyslnost se může vyjádřit mnoha způsoby – oděvem, pohledy, gesty. S použitím parfémů je ale mnohem intenzivnější…Ale pozor, neměly bychom zapomenout, že na každé pokožce působí vůně jinak. Proto by se s výběrem parfémů nemělo spěchat.

“Jaký parfém je pro tebe ten pravý? ”

Svádění…

Obvykle to je ten nejjasnější důvod, proč sáhneme po parfému. Vůně útočí na smysly a v nás probouzí podobné pocity, jako když se podíváme na nahé tělo. Záleží jen na tobě, jakou vůni si zvolíš.

Parfém by měl být součástí tvé osobnosti. Často vzpomínka, kterou si na tebe druzí udělají, zůstane spojena s vůní tvé pokožky. Čím je parfém zajímavější, tedy čím lépe si ho zapamatujeme, tím lépe.

Feromony…

Mnohé vůně jsou vyrobeny na základě feromonů, které umocňují sexuální atraktivitu ženy.
Zatím není zcela jasné, proč jsou feromony příčinou toho, že je ti někdo na první pohled sympatický. Někdy to mezi lidmi zajiskří, přesto, že vzájemně nepředstavují “svůj typ”. Ale co, feromony to zařídí za ně…
Ovšem nepředstavuj si je jako vůni takovou. Člověk je vnímá zvláštním ústrojím v nosní přepážce. Informace o jejich výskytu vedou do částí mozku, která ovladájí naše živočišné reakce.

Například přizažlivá vůně na muži nejvíc ovlivňuje rozhodnutí ženy, zda s ním naváže nebo nenaváže kontakt. Ale je otázkou, do jaké míry to ovliňují feromony. Ale nenechme se ošálit. Je jasné, že pokud nám muž bude připadat hloupý, otravný , mohou na nás feromony působit jak chtějí, ale stejně nás nezískají…

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.