Dokonalý parfém přesně pro tebe. Značka: Do tisícikoruny!

Parfém je nepostradatelným pomocníkem každé z nás. Některé máme voňavých lahviček plnou poličku a pořád nejsme úplně spokojené a pátráme dál po tom svém “osudovém”. Jak ho najít a přitom nezruinovat účet?

Při výběru parfému nespěchej, jinak utratíš tisíce

Říká se, že dokonalý parfém si musí každý najít sám.  A jak se pozná, že jsi ten „svůj“ našla? Perfektně tě vystihuje a nikdy se ti neokouká, respektive neočichá. Protože ale Slečna chápe, že nemáš zrovna tisíce na nákupy luxusních parfémů, poradí ti několik takových, které ti mohou krásně sedět, a přitom je seženeš do tisícikoruny.

Najdi se ve vůni

Parfémy se základně dělí do několika skupin, a to na: květinové, orientální, cyprišové a citrusové.

Květinové parfémy zaujmou především romantické duše, snílky toužící po svobodě. Pokud mezi takové patříš a voní ti například růže nebo konvalinky, mohl by ti vyhovovat například parfém Rare Gold (Avon, 369 korun) nebo toaletní voda Šeřík (Yves rocher, 550 korun).

Myslíš si, že tě nejvíce zaujmou vůně orientální? To je docela možné, pokud patříš k příznivcům těžších, smyslnějších vůní. Tvůj nosík pravděpodobně nejvíce potěší vůně vanilky, santalového dřeva nebo čokolády. Tyto parfémy ti mohou krásně sedět: Herve Leger (Avon, 600 korun) nebo toaletní voda Vanilka (Yves rocher, 269 korun).

Tip: Udělej si test, jaká vůně se k tobě hodí.

Že ti název cyprišové (chypre) vůně nic neříká? Nevadí, nejsou až tak používané. Inspiruje je například vůně mechu nebo pačuli. Pokud si myslíš, že by ti mohly vyhovovat tyto elegantní, neotřelé vůně, vyzkoušej například Avril Lavigne (Avon, 850 korun).

Jsi sportovnější typ a těžší parfémy ti jsou spíše protivné? Pak určitě patříš mezi ty, kterým sedí nejvíce citrusové vůně. Jsou svěží, lehké a napodobují vůně různých citrusových plodů. Z těchto parfémů se ti může zamlouvat například Floral Dream (Adidas, 399 korun) nebo Bambus (Yves Rocher, 495 korun).

Jak parfém použít, aby vůně vydržela?

Možná se ti stává, že se před odchodem z domu navoníš, ale ještě než dojdeš na tramvaj, už zase nic necítíš. Důvodem může být to, že vůni přestaneš vnímat. Nebo parfém špatně nanášíš. Ideální je nanést vůni na místa, kde máš tenkou kůži a je tam cítit tep krve – zápěstí, krk nebo loketní jamky. Nakonec stříkni parfém jen tak do vzduchu a pak do poprašku vstup, ať tě vůně obklopí.

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.