Vše, co potřebuješ vědět o hodinkách

Hodinky mohou být nejen ukazatelem času, ale i skvělým módním doplňkem. Nač pořád vytahovat mobil z kabelky, když můžeš jen kouknout na zápěstí? Výběr hodinek ale nepodceňuj, podléhají módním trendům stejně jako boty a oblečení.

hodinkyExistuje několik faktorů, které určují výběr hodinek. Prvním z nich je styl. Záleží na tom, jestli chceš hodinky do společnosti, na sport, anebo hodinky univerzální. Nedoporučuji ale kupovat jedny univerzální hodinky, lepší by bylo koupit si dvoje – a podle potřeby je střídat. Druhým rozhodujícím faktorem jsou samozřejmě módní trendy – hodinky mají i dvě kolekce ročně, stejně jako oblečení. Jejich vzhled určují módní návrháři. Potom je důležitý také materiál, jemuž odpovídá i cena, je to přímá úměra – čím kvalitnější, tím dražší. Ideálními materiály jsou ocel, titan a drahé kovy, povolují se také kožené pásky. Potom se také rozhoduješ mezi digitálními a ručičkovými hodinkami. Digitální hodinky spíše upřednostňují sportovci, jsou na nich stopky, datumovka, mohou mít i funkci měřiče tepové frekvence, jsou vodotěsné.

Hodinky jako módní doplněk

U nás, žen, jsou hodinky doplněk, kterým se dá look oživit a i zkazit. Pokud si vybereš správné hodinky, měly by být stylové a přitahovat pozornost (může se jednat třeba o hodinky Certina). Hodinky by měly ladit s náhrdelníkem, prsteny a náušnicemi, proto by bylo nejlepší mít jich víc na různé příležitosti. Můžeme si dovolit zdobnější hodinky se širším řemínkem, pro denní nošení se hodí jednodušší hodinky, které se dají kombinovat jak s oblečením, tak se šperky, ty zdobnější se hodí na slavnostní události. V současné době jsou v kurzu hlavně větší hodinky v pánském stylu například hodinky Gant. Naše hodinky zdobí plast, keramika a drahé kovy, zdobené jsou zirkony a drahými kameny. Hodinky seženeš buď z ušlechtilé oceli, jejichž výhodou je cena a odolnost materiálu. Dále se používá bílé zlato, žluté a růžové v ryzosti osmnácti karátů, ale nejvhodnější je platina, do níž se vkládají diamanty. Hodinky vypovídají o mnohém, o životním stylu, o tvém založení, o společenském postavení.

Oblíbené značky dámských hodinek? Rolex, Piguet či Cartier.

Hodinky jako dárek pro muže

Jestliže hodinky budou dárek pro přítele/tatínka/kamaráda, poradíme ti, jak na to. Pánové si mohou vybrat z mnoha variant – společenských, sportovních, či byznys hodinek. U sportovních hodinek se neboj trochu experimentovat, materiálů a barev je opravdu hodně. Také by měly vynikat různými funkcemi – buď již zmíněnými stopkami, nebo měřiči. Byznys hodinky by neměly být tak extravagantní, jediné, co k nim přitáhne oči druhých, je materiál – zlato či stříbro. Ty vystihují kvalitu. Společenské hodinky jsou podobné byznys hodinkám, ale mohou být trochu výraznější. Vybírej hodinky s koženým páskem či z oceli. Hodinky by neměly být na ruce nadoraz, moc stažený řemínek může tlačit.

Oblíbené značky pánských hodinek? Rolex, Fortis, Montblanc, mezi nejkvalitnější a nejdražší pak patří Patek Philippe.

Hodinky si můžeš koupit buď v kamenných obchodech, či na internetu. Pokud se rozhodneš pro kamenný obchod, doporučuji obchodní centra, kde můžeš najít, co hledáš. S internetem je to trochu horší, ale i tady při troše hledání najdeš to, co odpovídá tvojí představě.

Bára

Studuje a bydlí v Ostravě, učí se rusky, anglicky, španělsky a německy, baví ji fotografování, plavání a knížky Roberta Fulghuma.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.