Chci hladká třísla. Bez vyrážek a svědění

Každá z nás si přeje mít dokonale hebké tělo bez jediného chloupku. Realita se ovšem může lišit a místo krásné hladké pokožky máme kůži posetou nepříjemnou vyrážkou, která se objevuje především na místě nejméně vhodném – na tříslech.

Vyrážka po holení se opakuje po každém nesprávném holení. Když ve spěchu vletíš do koupelny, na místo, které se chystáš zbavit chloupků, si plácneš mýdlo a rychle ho přejedeš žiletkou, problém je na světě. Vzhledem k tomu, že při holení se kromě chloupků odřezává také vrstvička kožních buněk, je potřeba se holit opatrně. Jinak dojde k poškození tkáně, jež způsobí podráždění.

vyrážka po holení

Chloupků se zbavuj zásadně po koupeli

Vyrukovat na chloupky se žiletkou je nejlepší krátce po koupeli. Pokožka bude daleko vláčnější, chloupky změknou a kůže po holení nebude tak suchá. Na místo, které chceš holit, nanes speciální pěnu, gel nebo krém (nejlepší je s přísadou z aloe vera) a před holením ho nech na třísla dvě minuty působit. Mýdlo se na holení nedoporučuje.

Chloupky hol vždy směrem dolů, nikdy ne proti jejich růstu. Kůže by tak byla o to víc podrážděná, nehledě na to, že po takovém holení mohou chloupky zarůstat.

Zkus depilační krém

Máš s vyrážkou po holení problémy, ať se snažíš sebevíc? Zkus vyměnit holítko za depilační krém, který chloupky rozpouští. Depilační krémy nemusejí zrovna vonět a jejich aplikace může být náročnější, ale pro kožní buňky představují menší podráždění, než klasické žiletky. Většina žen by depilační krémy snášet měla, ale může se stát, že na ně budeš alergická. To poznáš tak, že ti pokožka začne okamžitě rudnout a bude tě svědit (krém otestuj na kousku pokožky, nenanášej na celá třísla). V tom případě krém okamžitě smyj a už ho raději nepoužívej.

Nezapomeň měnit žiletky

Každá žiletka se postupně otupuje. A tupá žiletka dráždí kůži o to víc – na kůži působí tak, jako bys ji drásala železným kartáčem. Proto je nejlepší žiletku vyměnit zhruba po třech použitích.

Jak co nejšetrněji oholit třísla?

  • Před holením se umyj antibakteriálním mýdlem, které slouží jako prevence zanícení podrážděných míst.
  • Chloupky hol směrem dolů a nezapomeň průběžně proplachovat žiletku. Na holení citlivé kůže používej nejlépe neparfemované holicí krémy.
  • Jakmile budeš s holením hotová, smyj zbytek krému a znovu se omyj antibakteriálním mýdlem.
  • Nakonec nezapomeň místo dobře osušit a oholená místa (třísla) ošetřit jemným krémem.

Víc než jen vyrážka?

Pokud se vyrážka po holení nezklidní během několika dnů, měla bys navštívit lékaře. Je možné, že se ti kůže zanítila infekcí. Postižená pokožka je silně zarudlá, může hnisat, bolí a máš zvýšenou teplotu.

Třísla máme za sebou, podívej se jak oholit přirození.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.