Zamaskuj svou pleť: Jaká maska je pro tebe nejlepší?

maskaČas od času není úplně od věci, dopřát své pleti relaxaci a poctivou výživu. Navíc léto se blíží a právě sluníčko chystá tvé tváři pořádnou práci – odolat zrádným slunečním paprskům, přežít horký vzduch a nedostatek vláhy. Začni ji už teď hýčkat tím správným způsobem!

Není ovšem péče jako péče. Zajdeš-li do obchodu nebo koukneš-li do některého z katalogů, narazíš jistě na nepřeberné množství různých pleťových masek. Neplatí, že všechny jsou stejné. Každému druhu pleti přísluší jiný typ a my ti nyní poradíme, jakou si vybrat!

NORMÁLNÍ PLEŤ
Nemůžeš si stěžovat na přebytečný maz, na spoustu pupínků, ani na rozšířené póry. To ovšem ani zdaleka neznamená, že si tvůj obličej nezaslouží zvláštní pozornost!
Slečna.info doporučuje: relaxační masku s vitaminy
Proč? Aby tvá pleť zůstala pořád tak hezká a svěží, nesmíš ji zanedbávat. Vitamínovou maskou můžeš vylepšit její kondici, dodáš jí potřebné výživné látky a zabráníš tomu, aby předčasně začala ztrácet svou mladistvou pružnost.

MASTNÁ PLEŤ
Pokud se tvé tváře neustále nepříjemně lesknou, není to nic extra příjemného. V mazové vrstvě se navíc hromadí bakterie a tím pádem se ti častěji ucpávají póry a vytvářejí zanícené pupínky.
Slečna.info doporučuje: antibakteriální masku
Proč? Pleť, přestože je mastná, by se neměla příliš vysučovat, to produkci mazu podnítí ještě víc. Poohlédni se po jemných čistících přípravcích, které tvou pleť vyčistí do hloupky, ale neochudí ji o přirozenou vláhu. Antibakteriální složka pak zabrání zvniku zánětlivých pupínků.

SUCHÁ PLEŤ
Také šupinky, které se vytvářejí na suché pokožce, můžou být příčinou ucpaných pórů. Loupající se nos a drsná vrchní vrstava kůže je jasnou známkou toho, že jsi majitelkou právě tohoto typu.
Slečna.info doporučuje: hydratační masku
Proč? Aby tvá pleť byla zdravá a elastická, potřebuje hodně, ale opravdu hodně vláhy. Příliš mastné krémy nejsou přesně to, co potřebuješ. Hydrataci a zklidnění jí dodají jemné masky a krémy s obsahem výtažků z mléka a včelího medu.

CITLIVÁ PLEŤ
Některé typy pleti jsou snadno podrážditelné a velmi špatně reagují na některé kosmetické přípravky. Je-li právě citlivá pleť to, co tě trápí, měla by sis na výběr kosmetiky dát velký pozor!
Slečna.info doporučuje: zklidňující masku
Proč? Některé agresivní a parfemované přípravky ti na kráse spíše uberou, než přidají. Podráždění či alergické reakci se vyhneš s pleťovou maskou, která má jemné krémové složení a v nejlepším případě je zcela bez parfemace. Tvá pleť potřebuje zklidnit a uvolnit, ne podráždit ještě víc!

SPECIALNÍ PEELING
Peeling si čas od času můžeš provést bez ohledu na svůj typ pleti. Výjimkou by mohla být pouze podrážděná pokožka či pleť se spoustou pupínků, které by se po peelingu mohly ještě více rozšířit i na místa, kde pupínků moc nemáš.
Slečna.info doporučuje: detoxikační peeling
Proč? Jemný peeling s obsahem minerálních látek dokáže šikovně odstranit z povrchu pleti spoustu nečistot, mastnonu a odumřelé buňky, které se také podílí na ucpávání pórů, kvůli čemuž kůže nemůže volně dýchat.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

12 Comments
  1. ALe pokud máte hodně problémovou pleť a i rozšířené akné, tak doporučuji navštívit kosmetičku, nebo´t ta vám poradí co můžete používat:) Akné je totiž v jistém stadium už nemoc:)(ty černé tečky ne:) ty musíte ,,vyďbat”, ale když máte hodně červených, tak ji svou návštěvou potěšte, než bude pozdě:))

  2. No tak samozřejmě se nedá počítat s tím, že jedna pleťová maska a akné bude pryč. Akné je způsobeno také hormonálními změnami a masky a pravidelné, šetrné čištění může pleť zbavit přebytečného mazu, nečistot a odumřelých buňek. Na imunitu a hormony tyto prostředky samozřejmě vliv nemají. A i to “vyďobávání” není příliš dobré, jelikož se tak může narušit struktura pokožky a ta je pak podrážděná. Z vlastních zkušeností doporučuju v těžších případech spíš návštěvu dermatologa (kožního) a ke kosmetičce až na doporučení. Kosmetička vám pleť pouze vyčistí a poradí, jak se o ni máte správně starat, ale nepředepíše vám léky, které v mnoha případech doopravdy zaberou.

  3. muzu se zeptat ??ale asi to neni nic ke clanku nic o pleti !! no takze ja mam male oci
    to my zas tak nevadi i kdyz by mohli byt trochu vetsi “!!trapi me moje male rasy nejsou ani huste a ani dlouhe !! nejdou nejak zvecit ?? rasenka moc taky nepomaha a to sem jich vyzkousela hooodne !!! nejak jinak
    to nejde ?? prosim odpovezte dekuji a mejste se fajn paa

  4. Ahoj Barcii, pokud ti to nevadí, předám tvůj dotázek naší kosmetické odbornici Míši a odpověď pak najdeš v Q&A v rubrice Tipy a rady. Bude to tak jistě lepší, než sem do komentářů, jelikož sem se toho moc nevleze a obrázky už vůbec ne. Pokud budeš chtít, můžeš jí ještě sama napsat na mkratochvilova@slecna.info.

Leave a Reply

Your email address will not be published.