„Krokodýlí“ botky

crocsJe to barevné, gumové, děravé jako ementál, ale není to ementál! Jsou to boty Crocs! Česká republika jim podlehla stejně jako většina světa. Kde se tyhle neobyčejně obyčejné botky vzaly a co je na nich tak přitažlivého? Chceš se to dozvědět? Tak čti dál!

Kde přišly k životu?

Tyhle stylové boty vznikly už před pár lety. Tři spolužáci z amerického Colorada se plavili na plachetnici po Karibiku a dvěma z nich na palubě strašně klouzaly boty. Ten třetí se jim jen potichounku vysmíval, protože si s sebou vzal speciální boty z pěnové gumy určené na loď. crocs2Nebyly sice nějak extra pěkné, ale zato nepodkluzovaly a byly pohodlné. Proto se po návratu z plavby tři hoši rozhodli odkoupit od kanadského výrobce těchto jachtařských bot licenci a pustili se do podnikání. V roce 2003 tak vyrobili v Coloradu první boty Crocs, určené hlavně jachtařům. A podívejte se dnes. Běžně je nosí slavné osobnosti i obyčejní lidé.

Z čeho boty crocs jsou?

Většina lidí si myslí, že tyhle roztomiloučké botičky jsou z plastu, ale pozor – jsou z gumy! Přesněji z materiálu croslite a váží pouhých 17 dekagramů. Pomalu ani nevíte, jestli je vůbec máte na noze!

Boty jako krokodýl

Divíte se proč zrovna tyhle boty mají ve svém logu krokodýla? Vysvětlení je jednoduché. Boty crocs (model Cayman) totiž svým tvarem a vzhledem připomínají krokodýlí tlamu.

crocs3Kolik tento „zázrak“ stojí?

Pokud ses rozhodla si tyto botičky pořídit – rozbij prasátko. Přímo u značky Crocs za ně zaplatíš okolo 1000 Kč. Záleží však na typu. Ovšem pozor! Dnes už je mají i „vietnamští“ obchodníci. U nich je získáš za stovku. Někteří je však vyrábějí z plastů a to se ti potom ta procházka městem pěkně znepříjemní.

Můžeš si je i ozdobit!

Boty Crocs jsou už samy o sobě velmi originální, ale když ti to nestačí, můžeš si koupit i ozdůbku určené ke zkrášlení. Vybírat si můžeš ze žabiček, srdíček, papoušků, hvězdiček, amerických vlajek, kytiček… které se potom “nasázejí” do otvorů.

Text: Janča L.
Foto: Crocs.com

42 Comments
 1. No jasně ;-) Nedávno jsme byli ve Španělsku a musím říct, že kdo tyhle botky neměl byl “out”. A to ozdobení těma kytičkama je dost dobrý nápad ;-)

 2. mě se ty boty taky nelíbí….hlavně když je majou dospělí a navíc sem se v časopise yellow dočetla že je má aji BUSH!!!!!!!na malích dětskách to je dobrý ale já osobně bych je nenosila a navíc je to jenom taková guma a stojí to 1000kč….docela drahý si myslím…

 3. A nemyslím si, že si to každý kupuje jen proto, aby nebyl “out”. Někomu se líbí a zrovna to prostě “frčí”. To máte to samé jak s např. balerínama. Letos letěly a měl je každý. A kdo na to hold má, ten si je koupí. :-)

 4. můžu se zeptat odkud si čerpala na tento článek………..protože v yellow je uplně samej článek a tady je akorát takový výtah

 5. Jo, máš pravdu – o těchto botkách je článek v yellow, v Katce a už byl i ja jaře v nějkém ., ale celé je to úplně jinak napsané a většina je z inetrentu. Bohužel se to všechno podobá – takjako všechny článk yo kterých se píše ve všech časopisech, protože si přece nemůžu vymýšlet něco, co není pravda, ale zato je to mýma slovama.

 6. U nás v republice je to s tou módou stejně zvláštní a hlavně opožděné… třeba ty balerínky ve světě frčely už loni, ale u nás se chytly až teď. Si myslím, že crocs se s takovou mají šanci chytit stejně tak za nějaký ten rok :-D

 7. :D tak to je fakt … lol. myslíte si, že kdyby to NIKDO NENOSIL a nebylo by to “in”, že by si to někdo koupil? myslím že ne, a ostatní by se na něho dívali jak na marťana. stejně to bylo s šátkama-palestinou. prostě KOMERČNÍ SHIT. toť můj názor:)

 8. ahooooj lidi já byla před měsícem v Chorvatsku a tam je děti nosili do vody aby nešlápli na ježka a nebo tam taky bylo dost kamenů a aby se o ty kameny nepořezali což se mé sestře stalo takže děti tam nosili tyhle boty a taky je tam prodávali a stáli tam asi kolem25-40 kun kun což je asi 100kč a mě(1kuna-4koruny)lehké počty

 9. No, je to opožděné, ale jak v čem. Např. balériny už se nosily už i v loni. Si pamatuju, že v obuvách jakoj e deichmann, reno, apod. tam už byly. Ale t tamanců je to až teď…:-D

 10. No ony balerínky byly všude, ale moc lidí se na ně maximálně tak dívalo a moc je nenosilo. Já jsem si kupovala první v září a všechni se mě vyptávali, kde jsem takové boty sehnala a že vypadají zajímavě (to se dá přeložit asi jako divně :-) a když jsem za pár dní jela do Anglie, tak tam je Angličanky kupovaly po několika párech najednou a měli tam neuvěřitelný výběr, všechny barvy a tvary… A teď na jaro už je měly i všechny kámarádky. Lidé snadno mění názory :-)

 11. Mě se tyhle botičky nelíbí takhle na obrázku jsou hezký ale ve skutečnosti děs!!A to o tom že je u nás ta moda dost
  opožděná souhlasím tak na půl něco je tady u nás hned a něco a později třeba boty convers (bo jak se to píše)
  jsou vesvětě už dost dlouho a když sem s něma přišla tak na mě tak divně všichni koukali a teď
  je má dost lidí :D….Ale třeba legíny se sem dostali dost brzo :)….

 12. nevím no, nijak zvlášť se mi tyhle botky nelíbí, můžou být fajn, někde na běhání třeba po zahradě, ale po městě bych chodila radši v jiných

 13. Mě se teda nelíbí, kdo chce ať si prdel políbí. …nechala sem se trochu unést:-D Taky si myslím, že kdyby to nebylo v módě tak to nikdo nenosí, já už sem je viděla v nějakém obchodě docela dávno, ale začaly se nosit až teď.

 14. No, popravdě, tyhle boty bych si já osobně na nohy nevzala, neboť s emi nelíbí:)) Ale a´t si nosí každý co chce, každý jsme nějaký a každý by jsme měli mít styl:))

 15. mě se líbí jn v černé,to vipadají poměrně pěkně a hlavně jsou uplně super pohodlný,fakt můžu doporučit,ale taky se to nedá nosit ke všemu ale třeba k legínám , sukni,jdnoduchýmu tílku to sedí dobře:-)

 16. Noo, konečně odpověď na moje podivné otázky. Pořád jsem nějak nechápala, proč to pořád někdo nosí. Navíc se mi to zdálo, že to není vubec hezké..Já bych si raději koupila nějaké pěknější žabky za ty peníze. Není to zrovna nejlevnější !
  Ale je to asi vážně jen o tom IN a OUT. Každopádně může se v nich chodit pohodlně..x)a taky ne..!!
  Kupovat si je nebudu, protože je to tak trošku zbytečné..Za rok už to bude zase OUT a každý vás bude pomlouvat, že nejdete s dobou. :-D

 17. Já se teda musím přidat k hodně lidem tady, mě se ty boty zdají jednoduše hrozný :D Podle mě to vypadá jako kdyby si člověk hodil na nohy jakýsi hnusně seřeznaný gumáky :D :D No s těma kytičkama je to trochu lepší, ale jinak, normální gumový dřeváky.. Ale každej má jinej vkus ;)

 18. No mě se ani legíny ani baleríny ani tyhle boty nelííběj.. nejlepší jsou conversky neboli pitčutky :D… univerzální botičky apak ještě skate shoes, kter jsou absolutně pohodlné.Všichni se na mě dívlai jak na cvoka když jsem dotáhla s tkoavýma velkýma botama, ale o rok pozdějiv tom chodí většina puberťáků :D… lepší mít skaty než mini, které říká kámšoka pásek s ulepenýma legínama v největším parnu ještě škrábajícíma krajkama a k tomu balerínky nebo tyhle boty s nomálnímoblečením … k vodě to jo, ale jen tkalhe na ven se mi zdaj hnusný

 19. No mě se ani legíny ani baleríny ani tyhle boty nelííběj.. nejlepší jsou conversky neboli pitčutky :D… univerzální botičky apak ještě skate shoes, kter jsou absolutně pohodlné.Všichni se na mě dívlai jak na cvoka když jsem dotáhla s tkoavýma velkýma botama, ale o rok pozdějiv tom chodí většina puberťáků :D… lepší mít skaty než mini, které říká kámšoka pásek s ulepenýma legínama v největším parnu ještě škrábajícíma krajkama a k tomu balerínky nebo tyhle boty s nomálnímoblečením … k vodě to jo, ale jen tkalhe na ven se mi zdaj hnusný

 20. je… s conversky jsem si dovezla asi pred rokem a pul z londyna.. meli je tam vsichni.. a kazdy na me koukal, co ze to mam za boty… a ted je maj vsichni no…
  na tyhle gumove boticky jsem se koukala taky docela s podivem.. a vubec se mi nelibily.. ale kdyz jsem si je poprve dala na nohy.. absolutne jsem si je zamilovala…! vubec je necitite.. a ty vystupky na masirovani nohou jou skvele.. :) fakt ze jo.. a dokonce se mi uz zacly i libit.. :) fakt jsou na noseni skvele.. :)

 21. je… conversky jsem si dovezla asi pred rokem a pul z londyna.. meli je tam vsichni.. a tadykazdy na me koukal, co ze to mam za boty… a ted je maj vsichni no…
  na tyhle gumove boticky jsem se koukala taky docela s podivem.. a vubec se mi nelibily.. ale kdyz jsem si je poprve dala na nohy.. absolutne jsem si je zamilovala…! vubec je necitite.. a ty vystupky na masirovani nohou jou skvele.. :) fakt ze jo.. a dokonce se mi uz zacly i libit.. :) fakt jsou na noseni skvele.. :)

 22. tady všichni říkáte jak jsou hnusný a že byste to na nohu nikdy nedali ale za rok to bude mít každej aby nebyl out. nedávno mi kamarádka z rakouska povídala jak se na to minulej rok všichni šklebyly a že letos kdo to nemá není in. jí se prý taky moc nelíbej ale chce být in

 23. Podle mě záleží na typu lidí – někomu to sluší a někomu ne. Myslím si, že když někdo ty boty vidí takhlůe – jako “jen” boty na obrázku, že se mu to hned nemusí líbit, ale možná by zmněnil názor, když by ty botky viděl v nějakém super outfitu, kde by vynikaly a vypadalo by to líp.

 24. Kájinka: Legíny se knám dostaly brzo, protože každý, kdo to viděl v časopise, vytáhl staré elasťáky ze skříně a hned byl super truper IN.

  Jinak tyhle boty se mi nelíbí, ani balerínky a elasťáky ani mrkváče moc nemusím (před 4 lety se holky, co sou stále IN, mrkváčům smály a dnes…). Lidé ztrácí soudnost, kde je elegance, pohodlí…

 25. Jasně. Jedna holka (pak jsme se hodně skamarádily) mi říkala, že když jsem poprvý přišla do školy, tak si myslela ,,jé, ta bude nosit mrkváče”, což mělo bejt synonymum k ,,ta bude trapná a nudná”. Už si to o mě zaplať pánbů nemyslí. Ale já jsem se jí zeptala, proč zrovna mmrkváče jsou ty hrozný. Oona řekla něco v tom smyslu, že proto, že jsou OUT a že jsou příšerný. Já jí řekla, že kdyby byly IN, tak by je furt nosila a ona klidně řekla, že jo… To jsou lidi, co?

 26. mrkváče jsou ale přece absolutně nejvíc in!!! to je ted nejvíc v kurzu!ale nevadí…jinak crocsy jsou uplně skvělí,jako pohodlný atd. ale jako do města bych si je asi nevzala…mám je na přezutí na doma.a za 1000 mi teda rozhodně nepřijdou drahy!!!!

 27. Crocsky mam uz druhym rokem a musim rict, ze na ty botky nedam absolutne dopustit. Ackliv se to nezda, jsou maximalne pohodlny..chodim v nich temer vsude, nakupy, skola, mesto …:-) obcas se lidi koukaji divne, ale ja jsem spokojena. Nedavno jsem si koupila i par veselych odznacku, takze svopje botky ozivila

 28. Tohle nechápu, tak přece něco nebudu nosit jen proto, že je to in, když se mi to nelíbí, ne? Nic proti, ať si každej nosí co chce, ale ty boty jsou děsný, navíc s těma odznakama… Když se mi něco líbí, tak si to koupim, ať je to in nebo ne, třeba teď mám baleríny, ale protže potřebuju něco k šatům…a líbí se mi. Navíc to ani neni zas tak nová móda…i když tolik se v tom nevyznám. Ale třeba takový conversky, ať za dva litry, (nebo jednoduše socky od Vietnamců za kilčo) taky neni žádnej módní výstřelek, to je tu dlouho. Já je nosim tak tři roky, ke všemu, a nikdo na mě divně nekoukal, už je lidi nosili normál…ale je fakt, že poslední dobou je to boom. Ale tak uznávám jako jediný hypermegasuper módní výstřelky ty elasťáky, teda legíny a tyhle ošklivý botky…jinak je to trochu přehnaný.

 29. No nevim.. abych se obouvala jen podle toho co je IN to asi ne. Nosim co se mi líbí a co je pohodlný, každoročně u mě vyhrávají sportovní botasky Nike. Na ty módní výstřelky moc nejsem. A konkrétně těmto krokodýlím botám jedna známá kdysi řekla že to jsou “pičaboty” a tenhle název se natolik uchytil, že těm botám téměř v celé škole nikdo jinak neřekne(teda nic proti těm co se jim tyto boty líbí.. jen říkám jak pochodili tady)

Leave a Reply

Your email address will not be published.