7 tipů, jak vypadat dobře na fotkách

Jak vypadat dobřeCo si budeme povídat, málokterá z nás ještě nemá svůj profil na Facebooku, Lidech, MySpace či jinde. Ať už se chceme prostřednictvím takovýchto serverů seznamovat nebo třeba jen udržovat komunikaci se starými známými, vždy nám záleží na naší profilové fotce, jde nám o to, jak vypadat dobře na fotkách. Bohužel ne každý je dokonale fotogenický, ale dobrou zprávou je, že existují jednoduché triky, díky kterým může každá z nás na fotce vypadat dobře. A nezáleží na tom, zda tě bude fotit profesionál, kamarádka nebo dokonce samospoušť!

1) OSVĚTLENÍ UDĚLÁ HODNĚ – Světlo vržené shora vytváří nelichotivé stíny na tváři v oblasti očí a nosu. Vždy si proto dej pozor na úhel dopadu světla. V případě, že se fotíš někde venku, nebuď nikdy tváří natočená přímo ke slunci, případně lehce pozvedni bradu tak, abys nežádoucí stíny minimalizovala.

Jak vypadat dobře na fotkách2) SPRÁVNÝ POSTOJ – Stačí skutečně málo, abys na fotce vypadala daleko vyšší a štíhlejší! Jak obelstít fotoaparát? Stoupni (nebo sedni) si zpříma. Vytoč trup lehce na stranu tak, aby jedno rameno bylo blíže k fotoaparátu než druhé. Hlavu pak nasměruj k objektivu. Nikdy se však nedívej přímo do čočky, ale malý kousek od ní!

3) ZAMASKUJ DVOJITOU BRADU – Není žádným tajemstvím, že záběr zdola přidá podbradek i tomu, kdo žádný nemá. Dávej si proto pozor, aby byl objektiv fotoaparátu vždy v úrovni tvých očí nebo ještě o něco výše. Při focení navíc můžeš vysunout bradu lehce dopředu, čímž se kůže na krku mírně napne a podbradek zmizí, budeš tak vypadat dobře. K maskování však můžeš využít i pudr (popřípadě tvářenku) o odstín či dva tmavší, než je tón pleti na tváři. Jeho správné nanesení na fotce vykouzlí pod bradou umělý stín a po druhé bradě nebude ani stopy.

4) „SÝRU“ NESMÍ BÝT PŘÍLIŠ – Sýýýr? Pozor! Tvůj úsměv by měl vypadat přirozeně a uvolněně. Křečovitý úsměv od ucha k uchu s vyceněnými zuby ti na zvěčněné kráse nepřidá. I když to zní možná divně, trénuj si úsměv občas před zrcadlem.

5) NECH ÚSTA ZAZÁŘIT – Jeden ze způsobů, jak vypadat dobře je rozzářit celou tvář, je zvýraznit rty. Použiješ-li ovšem výraznější rtěnku nebo lesk, tvé zuby by měly být bílé. Především studené tóny rtěnek by zažlutému nádechu daly ještě výrazněji vyniknout. Používej proto pravidelně kvalitní zubní pastu s bělícími účinky nebo investuj do speciálního přípravku na bělení zubů. Tvůj úsměv bude vypadat úžasně! Třpytivý lesk pak tvé rty opticky zvětší, díky čemuž budeš na fotografii naprosto k zulíbání.

6) BUĎ TŘPYTIVÁ, NE UMAŠTĚNÁ! – Třpytivé oční stíny, lesky a bronzující tvářenky vypadají neskutečně sexy. Pleť by však měla být celkově matná a perfektně sjednocená. Toho docílíš pomocí tekutého make-upu ve vhodně zvoleném odstínu, korektoru pro zamaskování drobných nedostatků a sypkého pudru pro dokonale matnou a sametově hebkou tvář.

7) ZVÝRAZNI OČI – Velká, zvýrazněná kukadla ti vykouzlí uhrančivý pohled. Jak docílíš toho, aby vypadala dobře? Na víčko a do okolí očního záhybu nanes tmavý pudrový stín a směrem k obočí aplikuj světlý perleťový či třpytivý lesk. Pozornost věnuj také řasám, které můžeš natočit pomocí kleštiček a nanést na ně silnější vrstvu řasenky. Nápadné řasy totiž na fotce vypadají moc dobře!

Foto: Forshee

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

17 Comments
  1. jo jasně a pak se s dotyčným setkám osobně a první reakce bude: To jsi vážně ty??! na fotkách jsi vypadala…. jinak =DDD facebook je blbost

  2. Tak to já si naopak bez facebooku nedokážu život představit…:) alespoň od té doby, co jsem na vysoké. Díky němu mám přehled, kdy a kde je jaká akce, pomáháme si se spolužáky se seminárkami a navíc jsem v kontaktu se známými z gymplu nebo z našeho města, se kterými už nemám čas se tolik vídat. A ne že by mi na profilovce až tak záleželo, ale rozhodně na ní nechci mít škaredý podbradek a vypadat jak blb :) Jakože myslím se, že fotka, kde člověk už nevypadá jako on sám, je špatná, ale tyto tipy mi přišly fajn, páč jsou to takové obecné věci, aby člověk vypadal dobře, ale ne úplně jinak ;)

  3. vypadat na fotce dobře je těžké, když už dopředu si sama sebe představíš jako naprostého idiota vhodného do ústavu :)
    a k FaceBooku…není to blbost, ale není to nic, bez čeho by se nedalo žít..Jak jste to dělali před rokem, kdy v ČR facebook téměř nikdo neznal??? Pokud si člověk hlídá soukromí a neblázní a nemění status i když jde čurat, tak je to fajn věc na udržení komunikace – s lidmi, se kterými se nevidím každý den :)

  4. ahoj. vím že to sem asi nepatří, ale chtěla sem vás informovat ( administrátory ) , že mi nefunguje vaše netová online poradna… nevím zda je chyba na mé nebo na vaší straně… díky za radu, nebo za odstranění chyby … :D

  5. Já spíš vypadám jako idiot na těch společných fotkách… Vždycky si vzpomenu na Chandlera z přátel (jesi vzpomínáte na díl, kdy se s Monicoou fotil, aby měli společnou fotku na svatbu)…

  6. mne se zda,ze na umelem usmevu na fotkach vubec nejde poznat, ze je umely :) s krecovitym usmevem mi to docela slusi ;D

  7. Dřív jsem vypadala na fotkách vážně otřesně. Chce to trošku trénovat doma před vlastním foťákem a fotky budou brzy lepší ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published.