Zpátky do minulosti SOUTĚŽ

My lidi máme takovou jednu úchylku, a to bez rozdílu věku, postavení nebo vyznání. Rádi se kocháme minulostí. A co nám v tom hodně napomáhá? Například fotky a videa. V době chytrých telefonů je proto daleko snazší jít ruku v ruce s minulostí.

fotografovaniTohleto archivování minulých zážitků i situací bereme nejvážněji se svým životním partnerem. Až nám bude o padesát let víc a nebudeme mít v důchodu co dělat, jistě se rádi pokocháme společnou minulostí. Pro kompletní dokreslení situace si už jen představ větu, která začíná: “To tenkrát, v tom třiapadesátém roce…”

Jak na to

Fotit můžeš naprosto pohodlně z telefonu. Máš ho vždycky při sobě, a tak nebude nouze o momentky. Stejně tak na něj můžeš natáčet videa. Jedinou nevýhodou je kvalita. Co se fotek týká, tam už technika klasické foťáky docela dohnala. U videa to v mnoha případech ještě není ono, každopádně je to možnost, jak si vytvořit vzpomínky na hezké chvíle. Jak dostat fotky z telefonu? Třeba přes synchronizaci v Google Drive nebo přes Dropbox. Nebo jen kabelem přímo do počítače.

Ti konzervativnější stále zachycují důležité momentky klasickým foťákem. Foťák je tradice a klasika. Má lepší objektiv, zaostření a fotky máš přímo na kartě, takže stačí jen zajít do Fotolabu a nechat je rovnou vytisknout. Focení má stále svoje kouzlo. Jenže musíš vždy myslet na to, abys měla foťák u sebe, aby byl nabitý a abys měla místo na kartě… No prostě je to náročnější.

No a v neposlední řadě je tu profi fotograf. Ten sice nezachytí momentky, jak tvůj přítel spokojeně usnul s kočkou v náručí, ale zase vás udělá oba jaksi hezčí a v lepším světle. A taková fotka vás dvou na nočním stolku není přeci k zahození. Akorát focení u profesionála stojí samozřejmě nějaké peníze. Většinou nemalé.

Nejlepší variantou je zkombinovat výše zmíněné a prostě a jednoduše fotit vším, co máš zrovna po ruce. Pro nás amatéry platí pravidlo: foť raději víc než méně. Ať máš možnost vybírat z více variant. Protože o fotky bez hlav, bez nohou nebo s červenýma očima nestojí nikdo.

Fotky máme. A teď kam s nimi?

Nechávat je v počítači není špatný nápad, ale spíš jen jako zálohu, kdybys o ně měla přijít. Jinak vede klasika – fotoalbum. Existuje jich nespočet. Malá, velká, barevná, elegantní, s lepicími foliemi nebo naopak s košilkami. Prostě je z čeho vybírat. Fotky můžeš řadit podle data, akce nebo životních souvislostí. Pravda, je to námaha dát všechny fotky dohromady, ale jak v nich jednou uděláš pořádek, s největší pravděpodobností tak už vydrží.
A jelikož žijeme v době techniky, je tu taková malá aktualizace pro alba. Například firma PIKLIO ti umožní vytvořit album za pár minut přímo na internetu. Fotky přiřadíš podle libosti, přidáš pár komentářů, vytvoříš albu osobitý vzhled přímo sobě na míru a pak ti hotové album pošlou poštou. Ber to jako skvělý tip na dárek pro přítele nebo pro babičku ke kulatinám… nebo pro nejlepší kamarádku, kdo ví.

Protože lidi se až tak moc nemění a v minulosti se budou vyžívat neustále, proč jim to nedopřát. Přeci jen to má něco do sebe podívat se kde jsi byla, s kým a jak jste si to užívali. A milé dámy, ona ta nostalgie bude s věkem čím dál silnější.
[row_box style=”box border box_light_gray”]

Soutěž s námi o voucher v hodnotě 1000 Kč

Jestli se také chystáš udělat si ve fotkách pořádek nebo tě to zaujalo jako tip na dárek, odpověz na soutěžní otázku. Firma PIKLIO ti přináší možnost vyhrát skvělé ceny.

Soutěžní otázka:

Jaké tři typy foto knih PIKLIO si můžeš na PIKLIO.CZ objednat?

Výhrou pro tři vylosované je voucher v hodnotě 1000 Kč, který můžeš uplatnit při tvorbě fotoknihy.

Soutěž skončila. Výherkyněmi jsou: Marie S., Petra R., Veronika G.
Pořadatelem soutěže je internetový magazín Slečna.info. Osobní údaje mohou být využity výhradně ke kontaktování výherců.
[/row_box]

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed