Byl pozdní večer, první máj…

majZačal květen, Máchův měsíc, měsíc lásky. Všude okolo tebe v přírodě všechno kvete, ptáčci cvrlikají, sluníčko svítí o sto šest. Taky tě nebaví v tomhle období sedět doma nad knihami a šrotit se? Máš chuť vypadnout ven na vzduch a užívat si? Ale máš hodně učení? Vezmi si studijní materiály na zahradu nebo si běž sednout do parku. Procházka s kamarády nebo projížďka na kole taky není k zahození. Aspoň hodinka ti prospěje, odreaguješ se, nasbíráš energii a budeš se cítit parádně.

Každá z nás dobře ví, že nejde jen o to sluníčko, co v nás navozuje příjemné pocity, ale i láska. ,,Byl pozdní večer – první máj -, večerní máj – byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj…“ Nejznámější Máchovo dílo, mnozí z nás ho možná umí nazpaměť.

Hormony se bouří!

Polibek pod rozkvetlou třešní. Všude kolem se v ovzduší prohánějí city a naším tělem cloumají hormony. Progesteron, estrogen, testosteron, o nich si ještě ledasco pamatujeme ze základní školy, ale třeba takový fenylethylamin, který způsobuje známý pocit zamilovanosti, o něm nás ve škole neučili.
Jeden z problémů nastává, když jsi single a najednou buch! –  a jsi zamilovaná až po uši. Jasně, po tom vyvoleném chlapci s nádhernými vlasy a očima, ze kterých se ti podlamují kolena, toužíš, ale je to láska? Není to jenom okouzlenost? Toť otázka, podobně jako Hamletovo žít či nežít. Bohužel na to neexistuje jednoznačná odpověď.

Co si tedy počít, když ti jaro zamotalo láskou hlavu?
Můžu poradit, aby ses se svým objevem dala do řeči, pokud ho znáš jen od vidění, a je-li to kamarád, snaž se ho poznat ještě lépe, dost ti to pomůže. Třeba se ti nebude zamlouvat jeho chování.
V případě kamaráda se v tobě nebudou vzpouzet hormony a nebudeš se cítit nesvá. Máš to vyřešené. Necítíš k němu lásku, ale jenom poblouzněnost. V opačném případě zamilovaná jsi, tak teď přijde na řadu flirtování a pokusy dát se s ním dohromady.
Přejeme hodně štěstí. Kdyby to náhodou nevyšlo, nevěš hlavu, kluků je jak pampelišek, někde na tebe čeká jiný. Blíží se léto, prázdniny, koupaliště, diskotéky, a to by v tom byl čert, aby se někdo nenašel.

Mysli na maminku

A nezapomeň v květnu slaví maminky svátek (letos už 11.května), tak i ty té své něco kup nebo vyrob. Určitě bude moc ráda. Stačí když ji natrháš  kytičky  nebo upleteš věneček z pampelišek. Květiny přece potěší každou ženu a dívku, to víš i ty sama.

Text: Jolka F.

6 Comments
  1. ancka-nechápu, že to tak můžeš brát!-tak když tolik ,,nechceš utrácet peníze”tak jí nic nekupuj! a nebo jí natrhej kytku jen tak…určitě bude ráda nebo uvař oběd! ale nehápu tvůj pohled-to se snad dělá z lásky?!

Leave a Reply

Your email address will not be published.