Čarodějky – seriál, který učaruje

carodejkyJistě sis všimla, že v televizi opět běží 5. řada seriálu Čarodějky. Pokud nevíš, o co v tomto úspěšném americkém seriálu jde a chceš se to dozvědět, určitě čti dál!

Takže za 1. – O co kráčí…

Celý děj seriálu se točí okolo 3 sester Halliwellových, které mají kouzelné schopnosti a bojují proti démonům a kouzelníkům, aby chránili nevinné – obyčejné smrtelníky. Pomáhá jim světlonoš Leo, který přichází na pomoc vždy, když ho jedna ze sester zavolá. To bych brala taky…:-)) Háček je v tom, že si musí dávat velký pozor, aby své schopnosti nevyužívaly ve svůj osobní prospěch a nedozvědělo se o nich okolí. Nad Phoebe ( Alyssa Milano ) , Piper ( Holly Marie Combs ) a Paige ( Rose McGowan ) totiž jsou ještě tzv. Starší, jejichž moudrost je nekonečná a právě oni přidělili sestrám Halliwellovým jako ochránce Lea ( Brian Kraus ). Zaklínadla a lektvary samozřejmě nemají jen ze své hlavy – pomáhá jim Kniha Stínů, kterou napsala jejich babička a jsou v ní napsány všechny démoni a jejich schopnosti. Když jí holky čas od času ztratí, nebo jim jí někdo odcizí, jsou v pěkné rejži a mají co dělat, aby jí získaly zpět a udržely si přitom svoje životy.

Za 2. – Druhá stranacharmed

Samozřejmě v seriálu nevystupují jen hodné a milé Halliwellky, ale i zlí a zákeřní příšeráci z podsvětí. Jejich vůdcem je tzv. Zdroj, který má obrovskou moc a zničit ho je setsakramentsky těžké. Jelikož se ale démoni často vraždí navzájem a neustále si trůn podsvětí přehazují – je v tom často zmatek a někdy se stává, že do domu sester vtrhne sám zdroj aniž by to jedna z nich věděla. Častokrát se démoni snaží sestry rozeštvat pomocí intrik a různých nástrah, zničit jejich osobní štěstí tím, že jdou po jejich blízkých… Prostě je to často tak zamotané, že musíte ještě pár dílů vidět, abyste pochopili o co v předchozím šlo!:-)

Za 3. – Láska, láska…

I sestry Halliwellovy občas zasáhne amorův šíp. Co se chlapů týče je největší smolařka prostřední sestra Phoebe – začala chodit se samotným zdrojem zla Colem Turnerem (Julian McMahon ) a na nějakou dobu se dokoce stala královnou podsvětí. Několikrát ho se sestrami zničila, ale povětšinou ho zase nějak oživila a vzala zpět. Mezi jednotlivými pauzami si zatím začíná se svými šéfy, poslíčky s pizzou nebo naprosto neznámými lidmi. Ne že by byla nějaká střídačka – jen hledá pravou lásku. Co myslíte, je to Cole, nebo někdo jiný…?

Co se Paige týče je na tom podobně jako Phoebe. Nejmladší rusovlasá Halliwellová také zatím nenašla svého prince. Je totiž tak trochu praštěná a docela DOST rázná, takže u ní málokterý má šanci na úspěch. Úžasný komplikovač jejích vztahů je také její kouzelná moc, démoni a fakt, že je čarodějka, což se nikdo nesmí dozvědět… Podobně to mají i její sestry…

Piper je opravdu dítě štěstěny. Její jediný muž v životě je Leo, ano, jejich světlonoš. Nejstarší ze sester si to dovedla tak skvěle zařídit, že je šťastně vdaná a čeká malé kouzelné miminko!:-) Uvidíme, jak si s tím vším poradí…

Za 4. – Spojenci

Na straně čarodějek nestojí samozřejmě jen Starší a Leo. Nějaký čas jim bude pomáhat místní policista, občas k nim zaskočí i jejich kouzelná babička, ostatní čarodějky, které potřebují pomoc nebo prostě jen pohádkové bytosti, které vyhnalo z jejich země zlo… Kam jinam taky jít, než za sestrami, jejichž ,,síla tří” je to nejmocnější, co existuje! :-)

Tak co ty na to?

Učarovalo tě toto povídání? Jestli si ještě pořád nejsi jistá, podívej se prostě na jeden z dílů a uvidíš. Moc se o nedá popsat, to prostě musíte vidět, abyste měli jasný názor!

Text: Anička
Foto: iPrima.cz,  Charmed.Mysteria.net

17 Comments
  1. S!moooonka: Souhlasím!:-))
    2 pája (-_(-_(-_-)_-)-_): Také by mě to zajímalo, tuto sérii vidím také poněkolikáté… Zatím se mi ale ohledně 7. (prozatím poslední) série nepodařilo sehnat informace… Vím, že už série běžela v Chorvatsku, Francii atd., ale žádná z českých televizí, které jsem kontaktovala nemá její zakoupení v bližší době v plánu…:-(( Ale uvidíme, no!:-))

  2. já do tohohle seriálu byla zažraná dost, ale to už je asi dva roky… Byla jsem hrozně vzteklá, když je přestali dávat… :-) Ale teď jsem se zase koukla a nemohla jsem pochopit, co mě na tom tak bralo: připomínná mi to ty trapný telenovely… Je to už takový suchý…:-(

  3. Lichi: No jo, lidé se holt vyvíjí a třeba se jim už nelíbí to, co se jim líbilo před dvěma roky!:-))) Naštěstí je tu ale dnes mnoho dalších seriálů na které se můžeš dívat, ne? xD

  4. Anicka: já si nestěžovala, že se nemám na co koukat:-) Jenom jsem napsala svůj názor na tohle, já mám spíš opačný problém, vyberu si toho fůru a pak si neumím vybrat:-))

  5. já Čarodějky uplně miluju:) vždycky mě ale mrzelo že sem třeba neviděla za sebou ty serie.. a protože toho mám moc ani tedka se většinou na ně nestihnu dívat:( ale neavdí:) někdy se podaří:)

  6. Lichi: Jj, to znám!:-)) Nebo ještě lepší je, když vybrané seriály dávají buď současně na dvou kanálech, nebo v takový čas, kdy je nestíhám! xD
    Adeka: Já je taky většinou nestíhám a řeknu ti, že první 2 série jsem neviděla vůbec… A ono je ještě budou opakovat, takže jednou je určo skoukneš! xD

Leave a Reply

Your email address will not be published.