Nejoblíbenější seriály současnosti: Který je ten tvůj?

Doby, kdy v televizi vysílali Dynastii nebo Dallas, pamatují spíše ty starší z nás. Celá rodinka večer usedala k televizi a sledovala příběhy amerických magnátů se zatajeným dechem. Za sebou máme i éru mýdlových oper a kýčovité romantiky. Jaké seriály frčí dnes?

Dodnes se smějeme tomu, že když u nás na vesnici dávali Esmeraldu, venku jste nenašli živáčka. Byly to časy, kdy se díly nahrávaly na VHS, pokud to někdo nestihnul včas domů. A dnes? Je těžké si vybrat, na co se dívat dřív.

himym

Některé seriály se staly kultovními a hlášky z nich se používají v běžném životě. Všechny díly jsou běžně dostupné online a některé velmi oblíbené seriály televize opakují pořád dokola.

Kreslené rodinky si nás získaly

Mezi naprostou špičku mezi seriály můžeme bezesporu zařadit Simpsonovy. Žlutá rodinka je s námi už přes dvacet let a pořád je populární. V seriálu se vystřídalo nespočet známých tváří – Richard Gere, Aerosmith, Sting, Michelle Pfeiffer, Meryl Streep a mnoho dalších. Ačkoli byly postavy kreslené, propůjčily jim hvězdy alespoň svůj hlas. Simpsonovi, jako kreslený seriál pro dospělé, mají v současné době další úspěšné konkurenty: potrhlou rodinku Griffinových a kosmickou Futuramu.

Skalpel prosím!

Na žebříčku sledovanosti se na prvních místech drží seriály natáčené v lékařském prostředí. Drzý a arogantní doktor House závislý na analgetikách si dokázal získat srdce divaček nejen díky svému charismatickému vzhledu. Jeho diagnostický tým se snaží rozlousknout ty největší lékařské záhady, ale ne vždy je úspěšný. Doktoru Housovi šlape na paty další neméně oblíbený seriál – Chirurgové. Mladí stážisti nechávají diváka nakouknout i do jejich soukromí a ukazují, jak je těžké spojit náročnou práci lékaře s osobním životem. V nemocnici Seattle Grace se díky tomu tvoří silná přátelská pouta a zajímavé milostné trojúhelníky.

Legen…wait for it… dary!

S hrdiny komediálních seriálů či sitkomů se na komerčních stanicích můžeme vídat každý večer. Baví nás především party kamarádů kolem třicítky, kteří nevědí, co se svým životem. Pravděpodobně nejlepší komediální seriál všech dob Přátelé dnes vystřídal žhavý kandidát známý pod zkratkou HIMYM. Seriál How I Met Your Mother má skvělou sledovanost a hlášky jako Suit up! nebo Awesome! se objevují nejen na tričkách a plackách, ale i v běžných rozhovorech náctiletých.

Máš ráda seriály? Který je tvůj nej?

30 Comments
 1. jendoznačně Big Bang Theory, ještě lepší jak HIMYM :-) Jinak pro milovníky anglického humoru vřele doporučuju Black Books, Father Ted nebo IT Crowd.

 2. Já bych přidala ještě Dextera, což je zajímavá variace na seriály z policejního prostředí: hlavním hrdinou je masový vrah, který pracuje v policejním týmu a jako “vedlejšák” zabíjí grázly, na které je zákon krátký. Někdy je to záběr na žaludek, ale Dexter je fešák a má super hlášky:)
  A líbili se mi také Muži na stromech (z Aljašského prostředí), ale ten seriál poměrně brzo zanikl.

 3. Muži na stromech mi také chybí. Skončilo to tak nijak…Džungli rtěnek odvysílali 2 série a finito prozatím. Ještě že Sex ve městě pokračuje alespoň jako film. Ale holky, co já bych dala za to, aby se vrátily GILMORKY!

 4. Nejlepší jsou pro mně Přátelé. Jsou a vždycky budou nejlepší ze všech sitcomů na světě. Neřikám že jiný seriálu jsou špatný ale na Přátelé nemaj. Mám hodně ráda Monicu a Chandlera. Nej je Joey ! ♥ =)

 5. Nej je pro mě seriál The vampire diaries ( u nás bude až na podzim :))), Simpsonovi jsou taky fajn, ale super byly i Gilmorky, jak už tu někdo napsal :)))

 6. 1.na prvním místě Simpsonovi-nikdy nezklamou
  2. Himym
  3. Zoufalky
  4. Skins- i když druhá generace už není co to bejvalo
  5. Big bang theory
  6. Futurama, Mash
  …a nejhorší sou podle mě Gilmorky, nechápu jak to někdo může sledovat

 7. Nejlepší jsou jednoznačně Simpsonovi :)) pak taky Futurama a Přátelé…chybí mi tady jen Sex ve městě a Krok za krokem ;)

 8. Já jsem někde slyšela, že IT Crowd chtěli odkoupit Američani a natáčet si to podle sebe, z herců by tam měl zůstat jen Moss a místo anglického humoru by si to “poameričtili” se vším všudy, jelikož většina Američanů by anglické vtipy prý nechápala… hmmm…

 9. Mám trochu víc nejoblíbenějších seriálů :) Gossip Girl, 90210: New Generation, Pretty Little Liars, The Vampire Diaries a Sex and the City!

 10. HIMYM se mi vůbec nelíbí,je to sitcom jako každej jinej..možná ta obyčejnost je to,co se na tom lidem líbí,nevím.
  Každopádně já miluju Supernatural a Simpsonovy:)Kam se hrabou Griffinovi,to jsou takoví rádoby Simpsonovi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.