Čarovné podoby magie

Zajímá tě kouzlení, magie a všechno kouzelné a neprobádané? Přečti si, jaké druhy magií na světě existují a včem spočívají!

SKŘÍTČÍ MAGIE

Domácí skřítkové mají jak je známo svůj vlastní druh magie podobný kouzelnické. Skřítci však nepoužívají hůlky.


WICCA

Je druhem magie, která se řídí řádem wiccan rede, to znamená dělej co chceš, pokud to nikomu neuškodí,kdyby se to porušilo, má to negativní následky. Je jednoduchá a přímočará. Určujícími faktory fungování magie je jednak její načasování a jednak emotivní zaujatost toho, kdo ji provádí. Načasování se řídí fázemi měsíce a denní dobou. Pokud je cílem magické praktiky konstruktivní změna, např. láska, ochrana, úspěch, peníze nebo jiné zlepšení podmínek v konstruktivním smyslu, využíváme přibývající měsíc pokud možno co nejblíže úplňku.Je-li žádaná změna destruktivního charakteru, například odstranění nemoci, rituální očista jakéhokoliv typu, zničení škodlivého návyku, destrukce negativních tendencí a podobně, využíváme ubývající měsíc co nejblíže novu.

ČERVENÁ MAGIE (SEXUÁLNÍ)

V tomto druhu magie vychází kouzelná síla z prožitků rozkoše a krásných pocitů vůbec. Ale ne každému však tento druh vyhovuje.

ZELENÁ MAGIE (PŘÍRODNÍ)

Je založena na pochopení síly země.Využívá se k léčení pomocí přírodních prostředků, jako jsou bylinky. Zelená magie může, ale nemusí být pouze prospěšná.Tento druh magie je využíván například Elfy. Bývá ztotožňována se šamanismem.

ŠEDÁ MAGIE

Je kombinací bílé a černé magie. Bývá označována za univerzální magii a přiklání se k názoru dělení magie pouze podle povahy kouzelníka.Pou­žívána jsou kouzla jak pomocná, tak i škodlivá.Šedou magií je také označována běžná, kouzelnická magie.

ČERNÁ MAGIE (TEMNÁ)

Říká se jí stezka levé ruky. Patří tam různá uhranutí, uřknutí, zaříkávání apod. Jsou jí označována kouzla a rituály, které slouží k ovlivnění, ohrožení či zranění a zabití osoby nebo zvířete. Jejím symbolem je obrácený pentagram, který v sobě zadržuje špatnou energii. Je dost využíván satanistickými kulty. S černou magií je lepší si nezahrávat. Toho, kdo se ji snaží využít, aniž by byl opravdu schopný mág, dokáže zničit.

BÍLÁ MAGIE (BOŽSKÁ)

Zabývá se dobrem, je opak černé magie. Probouzí lásku, radí v problémech a odvrací kletby. Říká se jí také stezka pravé ruky. Je využívána k pomoci lidem. Její kouzla nemohou uškodit. Za bílou magii je považováno věštění, předvídání či výklady karet. Je symbolizována pentagramem, který musí být dokonale rovný a symetrický.

autorka: Lilian

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

7 Comments
 1. Napsali jste že symbolem černé magie je obrácený pentagram…podotýkám – obrácený znamená, dvěma cípy nahoru, jedním dolů… ;) Jenom kdyby třeba někdo nevěděl..

 2. bavi me to kouzli už jsem vykouzlila z klobouku bileho holuba ale tady to je fakt super:) ale jinde to je lepsi:(

 3. :-! omg…

  plis…. toto nemam ráda. jste moje oblíbená stránka ale toto plís ne. rozšiřujete nepravdu!

  Magie, když už barvy, tak všechny a ne jen zelená črevená černá bílá a šedá.!

  a navíc se to vůůůbec netřídí podle barev. Mohla bych jednoduše říct jděte s tím do p*dele.!
  Ale jestli o tom něco chcete vědět… tak jděte na můj blog.

  A taky jste na hodně věcí zapoměli. Například, a to je hodně důležité, na to, že kdo se – byť jen trošku – magií zabívá, vystavuje se četnému nebezpečí, a to jak fyzickému, tak psychickému. A to hlavně u nezasvěcených osob!

  Možná se tomu smějete, ale já s tím mám skušenosti, byla jsem napadena démony, a ti mě chtěli zabít, ještě že jsem měla tupý nůž… a ještě teď mám 2 obrovské nápadné jizvy na zápěstí…

  PS: plís nezahrávejte si. ale kdyby přesto jakýkoli problém, pište na:
  Tia.g8.Reinvey@email.cz
  (maagie.blog.cz)

 4. Být tebou, tak se spíš zamyslím nad pravidly pravopisu než nad démony, to v dnešním životě využiješ přeci jen víc :-D Ne, promiň, já když vidím “zabívá”, “skušenosti” a “zapoměli”… prostě si musím rýpnout :-D Inu, každý máme svoji úchylku…

 5. Drahá Eliško,
  být tebou, zamyslím se. Mám tím na zřeteli, že začnu myslet. Ten článek je z hlediska informační hodnoty hoden diskrétního smazání z povědomí lidského. Ty zase patrně nemáš potuchy o magii a šíříš tu bludy, jemně řečeno. A mimochodem, dost mne šokovala jedna věc: PROBOUZENÍ LÁSKY nepatří do “bílé” magie, ale do magie manipulativní, laicky černé.

Leave a Reply

Your email address will not be published.