Christian Louboutin: černé jehly

[button link=”https://slecna.info/tag/svetovi navrhari 5.dil/” color=”red”]SVĚTOVÍ NÁVRHÁŘI 5. Díl[/button]

Která žena by netoužila po luxusních lodičkách na jehlovém podpatku? Vždyť jsou tak krásné a sexy a co teprve černé lakované lodičky s červenou podešví? Už se ti zrychlil tep? Měl by, protože tyhle černo- červené krásky, pocházející z dílny návrháře Christiana Louboutina, jsou jedním z nejoblíbenějších modelů lodiček vůbec.

Christian Louboutin se narodil v Paříži v roce 1964 do početné pětičlenné rodiny. Ačkoliv byli jeho rodiče Francouzi, měl od narození snědší pleť, než kdokoliv z rodiny. Místo toho, aby se cítil odstrčen, že byl adoptován, christian-louboutin-barneys-01vymyslel si vlastní historku plnou faraonů a Egypťanů, které v dětství zbožňoval. Ale s rodinou opravdu neměl dobré vztahy, často utíkal z domova a několikrát byl dokonce vyloučen ze školy. To nakonec vedlo k tomu, že ve svých 16 letech začal bydlet s kamarády a dokonce přesvědčil rodiče, že nechá školy.

Od té doby se potuloval po světě, cestoval do Egypta, který ho od dětství fascinoval, a také žil rok v Indii. Mladého Christiana silně ovlivnila punková scéna, hrál v několika filmech a pracoval v zákulisí divadla Folies Bergères. Byl známým jménem v pařížském nočním životě, potloukal se po nocích s Mickem Jaggerem i Andy Warholem.

Po návratu ze zahraničí ukázal Louboutin četné skicy dámské obuvi známému francouzskému návrháři Rogeru Vivierovi a ruka byla v rukávě. Černé lakované jehly byly opět v módě. Jak rostla popularita jeho obuvi, rozhodl se Christian osamostatnit a v roce 1991 otevřel vlastní firmu. Jeho první zákaznicí byla monacká princezna Caroline. Kromně ní, černé botky s oblibou nosí takové hvězdy, jako Christina Aguilera, Jennifer Lopez, Madonna nebo Kim Kardashian.

Vzpoura proti společnosti

O návrhářství se Christian začal zajímat brzy po odchodu z domova. V Národním muzeu afrického umění uviděl starou ceduli, která zakazovala vstup do budovy s dřevěnou podlahou ženám na jehlových podpatcích. A právě tehdy se Christian rozhodl vzbouřit autoritám a nařízením. Chtěl vytvořit boty, které by porušovaly všechna stanovená pravidla a zároveň by ženám dodávaly sebedůvěru a sílu.

A tak přišel s mnoha modely lodiček na vysokých podpatcích. Přímo vražedně vysokých, protože nejnižší podpatky louboutinek měří 12 centimetrů a některé jsou dokonce ještě o kousek vyšší. Podle svých vlastních slov chtěl vytvořit boty, které by ženu udělaly sexy, krásnou, svůdnou a také aby jí maximálně prodloužily nohy. No, to se těm 12centimetrovým podpatkům jistě povede…

Červená podešev

Když se řekne Louboutin, většině žen se vybaví černé lakované jehly s červenou podešví, která je de facto návrhářovým podpisem. Ten se ale proslavil nejenom červenou podrážkou. Do svých modelů přidává neobvyklé materiály jako je peří a kov, ale také zdobí boty mašlemi, umělými kameny, výšivkami i bohatým potiskem.christianlouboutin-fifi-1100711_bk01_1_1200x1200

Některé modely jsou mimořádně výstřední až docela kýčovité a nemůže si je dovolit nosit jen tak někdo, oproti tomu jednoduché černé lodičky jsou elegantní klasikou ke kostýmku i na formální příležitosti. Louboutinovy kolekce jsou opravdu rozmanité a vybere si v nich každá žena, nehledě na vkus ani věk.

Nelíbí se ti černá?

Typické louboutinky jsou černé, to je jasné každé ženě. Letošní nová kolekce je ale jiná, minimum bot je totiž černých. Louboutin totiž vsadil na odstíny hnědé, nude, ale i tyrkysové a jasně červené. Vybrat si můžeš nejenom z vysokých jehel, ale i ani jednomu modelu ale nechybí typická červená podešev.

Louboutinky jsou synonymem pro sexy černo- červené jehly na vražedně vysokých podpatcích. Nejedné ženě zaplesá srdce, když si takovýto model vyzkouší, nebo si ho dokonce koupí. Modely Christiana Louboutina nejsou jenom krásné na pohled, ale také pohodlné a kvalitní. Když si tak pořídíš jeden pár ikonických černých jehel, odchodíš v nich minimálně půlku života. A navíc budeš za hvězdu, za kterou se otočí nejeden muž.

Líbí se ti černo- červená klasika, nebo tě spíše zaujaly výrazné potisky a lesklé aplikace?

Martina Koubová

Milovnice sladkostí, hlavně cupcaků, přírodní kosmetiky, koček, gumových kachniček a vinylových desek, co by jednou ráda vlastnila kavárnu či obchod plný šminek.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.