Coolty společnosti

Nevidím, neslyším a jsem děsně bohatá. Co že to? Brýle, sluchátka a peněženky. Tak, jako jsme dřív (o hoooodně dřív), obdivovali lovce mamutů, jejich oštěp, malby a ony mamuty, dneska obdivujeme a věnujeme pozornost těmto věcem. Bonita potencionálního milence či otce dětí se už posuzuje zcela jinak. Například podle těhle maličkých doplňků. Chlapa s lenonkama a odrbanou peněženkou nikdo nechce. Že je to přehnané? Právěže není.

cool-chlapVybíráme si své kamarády a partnery nejprve právě podle toho, jak vypadají, a jejich doplňky jsou jejich nedílnou součástí, podle které také soudíme. Je to povrchní? Možná se to tak někomu zdá. Ale jsou to především pudy. Když uvidíš kluka na prvním rande a necháš za sebe zaplatit, rozhodně se podíváš. Má třeba peněženku dakine, a ty si značky chtě nechtě hned všimneš. Pocit, který to v tobě vyvolá, bude příjemný. Bude to pro tebe jedna z maličkostí, podle kterých se budeš dál rozhodovat. Podle značky na peněžence posoudíš, že má styl. Jak je to možné? Jsme značkami zhýčkaní a podle nich posuzujeme toho či onoho a jeho šance na úspěch. Tak to prostě je a bude to čím dál znatelnější… Bohužel.

Nevidět je cool

brýle
V lětě, v zimě, na podzim, na jaře. Ve tmě i na světle. Nosit sluneční brýle se stalo puncem osobnosti. Proč? Protože je přeci nosí celebrity. Aby je nikdo nefotil, aby nebyly k poznání pro hyenistické fotografy. A proč je nosíme my, je tím pádem jasné. Protože si pak připadáme jako ony celebrity. A stejně jako u peněženek a dalšího, i tady hraje značka roli. Sluneční brýle Relax přinesou protějšku podstatně větší šanci na úspěch, než neznačkové od „ťamana“. Takže nejen ten, kdo není vidět, ale hlavně ten, kdo není vidět za obrovskou značkou, je nejžádanější.

Neslyšet je dneska běžné

sluchátka
V tramvajích i na ulici, prostě naprosto všude. Sluchátka dneska nosí staří, mladí i děti. Je to ochrana proti okolí a čím dál víc stísněnému světu kolem nás. Když si nasadíme brýle a sluchátka, uzavřeme se do vlastního světa, kde nás nemůže jen tak někdo rušit. A přesně proto, že je nosí každý, i tady si našly značky své místo. I tady se posuzuje, jaká sluchátka jsou In a jaká Out. Co se ti vybaví, když uvidíš kluka se stylovými sluchátky skullcandy v moderní barvě? Když k tomu přidáš sportovní hip-hopové oblečení a sebevědomý výraz jeho i jeho kamarádů? Přiznej si to na rovinu sama pro sebe…

Znovu opakuji, ano je to povrchní. Je to ale pravda a všichni to děláme. Posuzujeme ostatní podle značkového oblečení a doplňků a jinak to dělat nebudeme. Je to vážně kult společnosti. Je to pro nás důležité, jen se bojíme si to přiznat. Jak se k tomu postavíš, je jen na tobě.

A jaký je tvůj názor?

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

2 Comments
  1. Ano, je to povrchní. Vybírat si partnera pro život podle toho, jestli je “in” je hloupé. V životě jsou důležitější jiné vlastnosti než to, jestli má někdo supermoderní sluchátka. Pak je všude kolem tolik zklamaných slečen, jejichž “dokonalý” je dokonalý zejména zjevem, utrácí za módní doplňky a auta tolik, že mu nezbývá rezerva na budoucnost a kde může, tam jim zahne, protože to je přece největší potvrzení toho, že on je “borec”.
    Normální “hodné” kluky nikdo nechce, zato hodně slečen brečí, jaký je ten jejich “hajzl”. Pokud bude důležitější značka (potažmo obal) než obsah, není se čemu divit.

    1. Svatá pravda, lépe bych to nenapsala. Na druhou stranu já docela brečím, protože zrovna tam, kde se pohybuji ti “hodní” kluci opravdu nejsou a “hajzlové” jsou bohužel na každém kroku :(

Leave a Reply

Your email address will not be published.