Daniel Radcliffe: Jsem v klubu osamělých srdcí!

Daniel Radcliffe se narodil 23. července roku 1989 v anglickém Fulhamu. Už od 5 let se malý Daniel chtěl stát hercem, ale jeho rodiče byli bohužel absolutně proti. Nakonec ale obměkčil svoji maminku, která popadla jeho fotku a poslala ji do televizní stanice BBC, která tehdy hledala uchazeče o roli malého Davida Copperfielda…

Daniel musel projí mnoha zkouškami, než se mu podařilo roku 1999 poprvé dostat větší roli v televizní adaptaci románu Charlese Dickense ,,David Copperfield”. Pak už se stačilo jenom zúčastnit konkurzu pro roli Harryho Pottera a nová hvězda byla na světě! Daniel zatím hrál ve filmech:

Harry Pottera kámen mudrců (2001), Harry Potter a tajemná komnata (2002), Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004) a zatím posledním díle této série:Harry Potter a Ohnivý pohár (2005).Není jisté, jestli bude Daniel hrát i v dalších dílech ,,Harryho Pottera”, protože bohužel dospívá dřív než se filmy stačí točit.No, uvidíme!:-)))

Daniel je mimochodem také držitelem několika ocenění a nominací, některé z nich jsou skutečně velmi prestižní. Rolí Harryho Pottera si získal velké uznání nejen v Anglii, ale po celém světě. Když ho J. K. Rowlingová viděla, pronesla: ,,Ano, to je můj Harry Potter!”. Daniel získal roku 2002 cenu Best Newcomer Award udělenou britským Variety Clubem.V dubnu roku 2002 získal další prestižní cenu David Di DonatelloAward, kterou mu předal sám David Di Donatello. Pro Daniela to byl samozřejmě velký úspěch!

Daniel ale nežije pouze pro hraní.Ve volném čase se věnuje poslechu své oblíbené hudby a sledování filmů. Mezi jeho oblíbené skupiny patří U2, Iggy Pop, R.E.M., Sex Pistols a The Clash a jeho oblíbenými filmy jsou Charlieho Andílci, Moulin Rouge a Spiderman. Nezanedbává ani svoje koníčky, do kterých můžeme zařadit wrestling, fotbal a gymnastiku.

  Jsi nejúspěšnější teenager na světě. Na londýnskou premiéru Ohnivého poháru čekalo 7.000 fanoušků, jen aby tě mohlo vidět! Není to někdy k zbláznění?

Daniel: Hej, já jsem a zůstanu úplně normální kluk, kterej měl náhodou štěstí že může hrát Harryho Pottera! Samozřejmě, že je skvělý, že tě má rádo a obdivuje tolik lidí, ale jako velká hvězda se vůbec necítím. Nemám důvod být arogantní. Až budu za dva roky dělat řidičák, taky si k vůli tomu nepořídím plnou garáž Ferrari ! (smích)

  Co se pro tebe posledním dílem Harryho Pottera změnilo v soukromí?

Daniel: Oslavil jsem šestnácté narozeniny! Pokud žiji v Anglii, znamená to, že teď už můžu mít oficiálně sex, hrát loterii a se souhlasem rodičů se můžu i oženit! Žádný strach, ženit se nechci. ale na loterii sem se už dlouho těšil!

  Ty jsi na loterii? Myslíš to vážně? Vždyť jsi multimilionář! Tvůj majetek se odhaduje na víc než 15.000.000 eur!

Daniel: Peníze mě nikdy nezajímaly. Vůbec nemám představu, kolik jich skončilo na mém účtu. Mně jde hlavně o zábavu! Kromě toho mě ze všeho nejvíc zajímají holky.

  A co je s Amy? Proč jste se rozešli?

Daniel: Jsme dobří přátelé-a konec komentářů!

  Jsi momentálně zamilovaný?

Daniel: Ne, nemám žádnou přítelkyni.Jsem v klubu osamělých srdcí! (smích)Připravila: Anička

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

1 Comment
 1. Nemusí to brát podle The Beatles,V překladu klub osamělích srdcí se překládá v angličtině
  jako,,Lonely hearts club band”
  The Beatles měli desku,,Sgt.Pepper lonely hearts club band”
  A myslím si,že není,tak osamělé srdce,když se tak dobře baví…

Leave a Reply

Your email address will not be published.