Harry Potter a Fénixův řád

harrySnad po celém světě už všichni znají malého čaroděje jménem Harry Potter a jeho dva věrné kumpány Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou. Ti se k nám letos vrací už po páté a tak se znovu můžeme těšit na kouzelnou školu Bradavice s ředitelem Albusem Brumbálem a na spousty dalších, nám už tak známých čarodějů a čarodějek.

Většina z nás už má knihu dávno přečtenou a nedočkavě vyčkává až uvidí program kina, kde bude napsáno: „Harry Potter a Fénixův řád – dnes v 17,30 hod., vstupné 119 Kč.“ Nebojte, však se dočkáte! Premiéra je psána na 19. července 2007. V USA nebo Francii tento film zhlédnou ještě o něco dříve a to přesně o 8 dní. Myslím že jim budeme jen tiše závidět!

A co se vlastně v „pětce“ stane?

Harry dostane svůj první polibek; Hagrid pozná svého bratra, obra Drápa; Hermiona s Ronem se stanou prefekty; objeví se úplně nová postava Lenka Střelenka a také nová profesorka Dolores Umbridgeová. Tohle je jen pár maličkostí, které uvidíme a myslím, že naprosto postačí, protože nechceme přece znát celý film dopředu. Buďme trochu nebo možná ještě o trochu více napnuti.

A pokud chcete vidět ještě více do budoucnosti a vědět kdy bude premiéra šestého dílu, jehož název je Princ dvojí krve. Ano, i toto datum je již známo a to 27.11.2008. Těšte se už teď!

Text: Veronika Wölfelová

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

3 Comments
  1. Je tam chybička – ..Albusem Brumbálem a ne Abusem Brumbálem…:-)Ale tak to se stane každému.