Na co zajít o prázdninách do kina?

coco1Jsou prázdniny, máme mnoho času, tak proč nesebrat partu přátel, svého miláčka či dokonce rodinné příslušníky a vyrazit do kina? Zajímá tě, na co stojí za to zajít? Nabídek je dnes nepřeberné množství, takže vybíráme pár z nich a doufáme, že se budeš skvěle bavit!

Harry Potter a Princ dvojí krve
Režie: David Yates
harryHrají: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Alan Rickman, Tom Felton, Jim Broadbent, Helena Bonham Carter
Ano, už šestý, předposlední díl je tady. Voldemort a jeho přívrženci se dostávají stále více do podvědomí a jejich moc sílí. Bohužel je do jejich běsnění zapleten i Draco Malfoy, kterému Voldemort sděluje tajnou misi. Harry dochází na hodiny k Brumbálovi, kde se dozvídá mnoho o Voldemortově životě a dětství. Aby někdo mohl Voldemorta zabít, nejdříve musí zničit všech jeho šest viteálů. Dva už jsou zničeny a Harry spolu s ředitelem se vydávají na honbu za třetím – medailonem. Mezitím na školu zaútočí Smrtijedi. Draco nemá dosti sil zabít Brumbála, ale udělá to za něj Snape (proč – to se dozvíš v sedmičce!). A jak je to s láskou? Harry začne chodit s Ginny a Ron se spolužačkou Levandulí, i když ve skrytu duše doopravdy miluje svou kamarádku Hermionu.

ledovaDoba ledová 3: Úsvit dinosaurů
Režie: Carlos Saldanha, Mike Thurmeier
Hrají: John Leguizamo, Queen Latifah, Ray Romano, Chris Wedge
Příběh tě zavede do barevné, ale nebezpečné krajiny dinosaurů. Mamuti čekají na narození malého mamuťáka, lenochod si založí rodinu s nalezenými dinosauřími vajíčky a veverčáka čeká láska. To tygr má strach, že začíná být až příliš velký měkota. Jeho hodní přátelé ho mění, jak už jsme ostatně viděli v předchozích dílech. Novou postavou ve trojce bude lasička, která se vyžívá v honech na dinosaury.

tmaT.M.A.
Režie: Juraj Herz
Hrají: Ivan Franěk, Lenka Krobotová, Michal Dlouhý, Andrej Hryc
Česky horor z pera Juraje Herze. Můžeš se začít bát! Hlavní postava, výtvarník a hudebník Marek se vrací do domu, kde prožil dětsví. Při malování obrazů nedokáže zapomenout na staré vzpomínky. Smrt rodičů, bláznivá sestra… Postupně začíná odhalovat tragédie dávno odehrané v tomto domě, který za druhé světové války sloužil jako sídlo SS.

snoubenkaVdaná snoubenka
Režie: Griffin Dunne
Hrají: Uma Thurman, Jeffrey Dean Morgan, Colin Firth
Lehká romantická komedie, kterou 23. července čeká premiéra v českých kinech. Emma je oblíbená rozhlasová redaktorka, která má vlastní pořad – radí v něm lidem, jak řešit problémy ve vztazích. Sama je šťastně zasnoubená s „panem dokonalým“. Jedním z jejich úkolů je rozmluvit jedné snoubence jejího přítele, hasiče, „pana nedokonalého“. To je pro Emmu vcelku lehký úkol. Odkopnutý hasič však spřádá pomstu, důsledkem které se Emmina svatba nečekaně ocitá v nebezpečí.

Hannah Montana
Režie: Peter Chelsommontana
Hrají: Miley Cyrus, Emily Osment, Melora Hardin, Adam Gregory, Heather Locklear, Tyra Banks
Teenagerská popová zpěvačka Miley s pseudonymem Hanah si libuje ve své slávě a stoupá jí to do hlavy. Její otec se tedy rozhodne odvézt ji z Los Angeles do rodné vísky Tennessee. Namluví jí, že ji odveze na koncert do New Yorku. Když se však objeví úplně jinde, než očekávala, je naštvaná. Ale čas smaže všechny rány a Miley se seznamuje s okolím a žije život obyčejné náctileté dívky. Dokonce se sbližujese se svým kamarádem z dětsví. Soused pan Granger, který by si nechal kvůli penězům i zuby vrtat, má ovšem podezření, že Miley je vlastně zpěvačkou Hannah Montanou. Dochází tedy k důležitému rozhodnutí – zůstane Miley obyčejnou venkovankou, nebo dá přednost velkoměstu a záři pěvecké kariéry?

cocoCoco Chanel
Režie: Anne Fontaine
Hrají: Audrey Tautou, Alessandro Nivola, Marie Gillain, Emmanuelle Devos
Tento francouzský film vypráví o dětsví, mládí i počátcích kariéry Gabrielle Chanel, ženy, která navždy změnila svět módy. Dětství prožila se svou sestrou v sirotčinci, odmítla se vdát za muže, který ji velmi miloval. Rebelka, kabaretní zpěvačka, mladá švadlena – to všechno je Coco Chanel, Pařížanka, která je autorkou šperků, kostýmků s prýmky, parfémů a dala vzniknout známému “chanelovskému stylu”.

Text: Jolka F.

16 Comments
  1. Já jsem byla na půlnoční premiéře Harryho Pottera, a musim říct, že knížka se mi asi líbila víc, ale ani film nebyl špatný :-)

  2. Tak já byla v sobotu na Harry Potterovi v 3D kině a musim říct, že to bylo něco úplně úžasnýho!!! Viděla jsem všechny díly, ale tenhle se mi líbil fakt nejvíc!! Je tam plno výborných vtipů, které celý sál rozhodně rozesmály, napětí, ale i lásky ;) =) Fakt můžu všem vřele doporučit-určitě nebudete litovat!! ;) Prostě paráda!!! Už se těším na 7…. =o)

  3. T.M.U. nepovažuji za horor, ale slabší odvar thrilleru. Byla jsem na něm s kamarádkou a obě jsme se shodly, že jediné, co bylo na filmu zajímavé, byl trailer. Neskutečně táhlý děj, vyvrcholení až na samém konci, spousta nejasných okolností a nedopracovaných detailů… A neschopný hlavní představitel. Myslela jsem, že pro ten film budu mít slabost, ale ne. Nechoďte na něj, pokud jste viděly ukázky. :-)

  4. Byla jsem na Harryho premiéře, bylo to fajn, ale myslim, že ten, kdo čet knížku bude vždycky trošku zklamanej, protože tam chybí spousta věcí. To je ale pochopitelný, protože kdyby tam dali všechno, byl by ten film nejmíň na čtyry části. Ale jinak skvělý, myslim, že z toho filmu víc vymáčknout nemohli. Už se těšim na sedmičku, ale ta bude na dvě části, takže ta závěrečná (podle mě nejlepší) bude někdy v roce 2011…:(

  5. To je vtip, že do tipů dáváte Hannah Montanu…? goosh… :D Omluvte mě, že se vyjadřuju takto, ale vážně nevěřím svým očím! Kdo to vybíral? :-O
    To ostatní jinak docela fajn, a na Harrym jsem byla a totálně souhlasím s Iwík (6. komentář)

  6. Harry Potter fakt snad nejlepší díl…Nevím jak by na mě působil,kdybych si těsně před tím přečetla knížku,četla jsem jí asi před 2-3rokama,takže už si ji moc nepamatuju=DAle stejně,fakt dooručuju<3

Leave a Reply

Your email address will not be published.