Den zamilovaných? Neřešííím!

valentyn2Valentýna nemám ráda. Samozřejmě byly doby, kdy jsem byla mladší (bylo mi asi šestnáct), kdy jsem se každý rok těšila, jaké dostanu valentýnky a kdo všechno mi pošle sms nebo co můj tehdejší kluk vymyslí za romantické překvapení. Ale asi jsem už vyrostla a tak mám na tento převážně americký svátek svůj názor. O tom, co všechno můžeš na Valentýna dělat, i když si sama, si můžeš přečíst v předcházejícím článku. Já budu ale psát o tom, proč bys vlastně vůbec neměla být smutná nebo v depresi kvůli tomuto dni.

Tak za prvé, donedávna bylo datum 14.2. pouze svátkem svatého Valentýna, kdysi dávno popraveného mnicha. Ale po Sametové revoluci se tak nějak stává, že i naše kultura je čím dál více ovlivňována americkými svátky, zvyky a většinou i naprostými nesmysly. Kvůli tomuhle vlivu se z nevinného data v kalendáři stalo datum, které drásá nervy tisícům nezadaných holek. Ano, říkám holek, kluci většinou moc neřeší nějakého Valentýna. A co hůř, určitě by pro tyto singl holky bylo lepší, kdyby na každém kroku ve městě neviděly tisíce srdíček, milostných nápisů nebo nabídek k oslavě Valentýna. Ze svátku všech zamilovaných a oslavy lásky se stala naprosto stejná komerce jako z Vánoc, Velikonoc nebo Halloweenu (který mimochodem Češi v kalendáři ani nemají).

Za druhé, svátek zamilovaných je také jakousi diskriminací všech lidí, kteří s nikým nechodí. A abych pravdu řekla, je to diskriminace těžce podporovaná a v podstatě neomezovaná. Jakmile totiž opadnou vánoční stresy a také nervozita z vysvědčení nebo zkoušek ve škole, musíme my – singl – poslouchat všechny ty řeči o dárcích, plánech a představách našich kamarádů a kamarádek, kteří se chystají slavit ve dvou. Přestože nás tito blízcí většinu roku podporují, právě před 14. únorem bychom je nejraději odstřelili ne na Měsíc, ale rovnou na Pluto. No řekni sama, kdo má tolik trpělivosti, aby neustále poslouchal a radil kamarádkám, co mají svému miláčkovi koupit nebo kam mají jít na večeři? Existuje někdo takový? Já teda nikoho neznám.

A za třetí, kdybys náhodou měla kluka, tak přece nepotřebujete určité datum v kalendáři kvůli tomu, abyste si řekli „Miluji tě“. Pokud se máte opravdu rádi, dokážete si dát dárek nebo jít na večeři či večírek v kterýkoli jiný den v roce. Svátek zamilovaných je sice krásný, ale daleko lepší je První máj, lásky čas – to věděl už Karel Hynek Mácha. Jen tak mimochodem, naprosto s ním souhlasím, ono je totiž určitě příjemnější si sdělovat svou horoucí lásky v tričku nebo sexy šatičkách namísto tlustého kabátu a v čepici:-).

Snad jsem ti pomohla ze smutku nad osamoceným Valentýnem. Rozhodně si z toho nic nedělej, je to den jako každý jiný a kvůli těm ostatním si přece zas tak těžkou hlavu neděláš, ne? Takže hlavu vzhůru a zapomeň na to, že něco jako Valentýn existuje :-)

Text: Kača M.
—–
14.2.2008

21 Comments
 1. myslela sem, tedy ještě včera semse domnívala že mě valentýn nějak nerozhodí…ale nechápu proč je dnešek tak absolutně absurdní ani na debilním icq není schopnými odepsat jediny zastánce mužského pohlaví ačkoliv misám napsal jako první, zbývá jen otázka proč to řešit já mám prostě smůlu v lásce ..i když sem se smířila s tím že zjevně nebudu patřit k těm ženám které si našly lásku svého života …

 2. a nejen proto že je víc pravděbodobné že si takovou lásku najde žena z new yorku než z malého městečka ve střední evropě…..nechápu proč je tadyten den tka neuvěřitelně divný nebo ne přímo ten den sám o sobě ale ty událostí a náhlá igonorace…a opravdu to není tím že bych byla tento den nějak citlivější…zvláštní

 3. Lidi totiž neví co by vymysleli, jen aby se utžily nějaké peníze za dárečky apod…Zrovna teď jsem přišla z hračkářství a jeden mladý kluk měl asi pro svou holku velkou kytku a k tomu jí kupoval na valentýna hafana, který byl velký skoro jako já :D..metr dvacet měl určitě…a on říkal, že teď půjde jak blázen přes náměstí s takovým plyšákem a já jsem řekla, ať si to dá do nějakého neprůhledného pytle a prodavačku už mu ho chtěla dát, ale nakonec si to rozmyslel…No, ten pes stál 1 100 Kč…:D No jo, to se někdo má….

 4. jako já nikoho nemám (kluka) tak valentýna neslavím. prostě si myslím, že to je kravina, kterou si vymysleli američané a přijde mi to všechno takové přitažené za vlasy … (ale nemám nic proti zastáncům valentýna) a i když nikoho nemám TAK TO VŮBEC NEŘEŠÍM. A ABYCH MĚLA DEPKY???? NEJSEM PADLÁ NA HLAVU! takže dnešek je pro mě ÚPLNĚ NORMÁLNÍ DEN a že je nějaký valentýn, tak to je mi úplně jedno.

 5. Tak pro mě zase tak normální den není, dneska slavím narozeniny…číslovku ale neprozradím :-) i když kluka mám, tak budeme dělat to samé co děláme každý den, on hrát na počítači a já se připravovat do školy, pak se podíváme na Méďu Béďu nebo podobnou kravinu a protože za náma budou dvě hodiny badmintonu tak maximálně usneme. Nic zvláštního, žádné dárky ani přáníčka. Nejsme Američani :D
  A pro prettinesss: proč myslíš, že si holka z malého města v čr nemůže najít kluka? Já jsem ze Zlína, takové větší vesnice, a chodím s klukem z Rumunska :-) záleží na tobě, ne na lokaci!

 6. Jasně…máme přece první máj, líbání pod rozkvetlým stromem! To je mnohem lepší než nějakej opršenej den v únoru… A mimochodem, jsem šťastná, že mi přítel dneska nedal jeden z těch kýčovitejch dárků, al enaštěstí má snad vkus.. Pro jistotu jsme se ani neviděli:-)

 7. Já osobně mám Valentýna ráda i když ho letos trávím “jen” s kámoškou,ale každej má svůj názor že jo:) a o tom to je :)
  A pokud se zrovna nudíte protože jste samy, tak se můžete kouknout ke mě na blog. A pokud máte rády HP a nebo i povídky týkající se Harryho nebo Bradavic, tak směle do čtení:)
  http://violet-lily.blog.cz/ :)

 8. mně to přijde blbý takhle diskriminovat Valentýna.Já teď sice nikoho nemám,ale my to slavíme s rodiči a u nás je to tak stejně silný třeba jako Velikonoce.mně se ten svátek líbí.kort když jsem byla menší tak jsem dostávala přáníčka od kluků…:)dokonce jedna holka od nás ze třídy dostala přání asi metr*metr.to bylo moc roztomilý.a taky pár holek dostalo kytičku od nějakýho toho tajnýho ctitele(včetně mně)….jo a mimochodem.tenhle svátek nepochází z ameriky,ale z evropy.objevil se tu ve 3.století a slavily ho římani a křesťani.v americe se pak objevil v 16.století a asi před 20-ti lety se objevil opět u nás.ale to nemám z hlavy,to jsem si přečetla dneska v novinách=)

 9. já myslím že to je celkem fuck … páč ti zaláskovaní budou říkat že Valentýn je the best a ti sólo budou říkat zas jak je to hrozný svátek … myslím že nejlepší je (pro ty sólo) vesele si vykračovat usmívat se na zamilované párečky a představovat si že mě to taky jednou potká :)

 10. Julia: na jednu stranu máš pravdu, na druhou stranu to je dost nepřející, ne? Proč si představovat, že párečky potká samota místo aby sis představovala, že tebe potká láska?

 11. já si z toho, že sem singl nic nedělám, někdy je mi to dokonce i příjemnější! můžu se věnovat více kámoškám, rodině, svým zajmům,… ale neříkám, že není příjemný někoho mít ;) ale skoro všichni lidi sou strašně neštastní, když nikoho nemají a ještě k tomu na valentýna. souhlasím s tebou, že lidé by se měli mít rádi každý den v roce a ne jenom 14.2., ale na druhou stranu je to přece docela pěkné, s někým to takhle mimořádně oslavit.. =)

 12. Mě to nevadí,že jsem sama.A hlavu si z toho vážně nedělám.Ten svátek,když nikoho nemám oslavím bud s rodiči nebo s kamarádkami,které jsou taky solo:-)A náhodou zábava je:-DI když nějakou romantiku s klukem by taky nebylo k zahození;-)

 13. pripada mi ze ty co nikoho nemaj to odsuzujou ale ty stastne zamilovany to prozivaj proste proto ze je to krasny bejt v ten den s polu s nekym koho milujete…

 14. Domča.j: tak já ten den neprožívám ani jako zamilovaná. Podle mě, pokud někoho miluješ, tak je pro tebe každý den svátek – zvlášť,když ho můžeš vidět, dotýkat se, cítit. Navíc ten den mám narozeniny a tak mě docela štve milion smsek k Valentýnovi, ale žádná k narozeninám :)

 15. tak tendhle článek mě nadchnul. “Jen tak mimochodem, naprosto s ním souhlasím, ono je totiž určitě příjemnější si sdělovat svou horoucí lásky v tričku nebo sexy šatičkách namísto tlustého kabátu a v čepici:-).” tadle věta mě dostala.. upe best článek…XD

Leave a Reply

Your email address will not be published.