Dokaž mu, že za to stojíš!

laskaA je to tady. Konečně stojíš tváří v tvář svému idolu a situace vypadá víc než nadějně. Jakmile se však jeden druhému zahledíte hluboce do očí, přepadne tě tréma a ty sklouzneš pohledem na špičky jeho nových tenisek a nevíš, jak se chovat, abys mu to konečně dala najevo. Stává se ti to často? Poradíme ti!

1. VYŠLI K NĚMU SIGNÁL (ale necukej!)
Přesně tak! I kluci jsou děsně nervózní se setkání s holkou, která se jim líbí. I oni jsou nejistí, pokud neví, jestli už někoho nemáš, a především, jestli se ti líbí. Když se příště zakoukáš do zajímavého kluka, vyšli k němu nenápadnou pozitivní vlnu, díky které vycítí, že má zelenou a může se odvážit k prvnímu kroku. Co tedy dělat? Zachyť jeho pohled a jemně se na něj usměj. Zdá se to být primitivní, ale skutečně to funguje!
Minulý rok jsem se seznámil na jedné akci se super holkou. Seděla na druhé straně místnosti a vždy když jsem k ní zabrousil očima, tak se na mě dívala. I když se naše pohledy setkaly, neucukla, ale usmála se. To mi dodalo obrovskou odvahu. Vyrazil jsem k ní a dali jsme se do řeči. Dodnes si naše seznámení pamatuju, jako by to bylo včera!“ Roman, 18onthecar

2. VYZVI HO (ale neboj se prohry!)
Kluci jsou tvorové odjakživa soupeřiví a co se samotného sportování a společenských her  týče, je to skvělá příležitost k vzájemnému sblížení. I když prohraješ v Člověče, nezlob se, neházej flintu do žita a navrhni mu odvetu. Tím všem ukážeš svou vnitřní sílu a také to, že jsi fajn holka a ne žádná nafoukaná a rozmazlená princezna, která má na krajíčku, když něco není úplně po jejím.
Byl jsem hodně dlouho zamilovaný do jedné ze svých kamarádek jsem nemohl najít odvahu a hlavně příležitost k tomu, abych jí to řekl. Jedno odpoledne jsme byli s celou partou na hřišti a hráli jsme fotbal. Ona byla v protějším družstvu, které po dlouhém boji nakonec doslova o fous prohrálo. Jana mi pak začala nadávat, že jsme podváděli, a byla na mě naštvaná, ani jsem nevěděl proč vlastně, když jsem jí nic neprovedl. Tehdy jsem ji začal vidět úplně jinak než dříve. Ze super holky se vyklubala protivka, která nedokázala unést jeden prohraný fotbal, který vlastně ani nic neznamenal.“ Michal, 16

3. POSTUPNĚ (ale účinně!)
Pokud se mu hned nevrhneš do náruče a neprohlásíš se oficiálně za jeho skoro-manželku, neuděláš vůbec chybu! Kluci jsou jako lovci a zbožňují vzrušení, když to, po čem oni touží, si musejí vydobýt sami na vlastní pěst a s vynaložením úsilí. Jakmile zjistíš, že to mezi vámi skutečně jiskří, trošku přibrzdi. Dej mu zkrátka najevo, že si tvé srdce musí získat jako udatný rytíř – uvidíš, jak kvůli tobě bude šílet!
V prváku na střední jsem se zamiloval do holky z vedlejší třídy. Ve škole jsem ji požádal o její číslo a ona mi jej velmi ochotně dala, takže jsem myslel, že to mám téměř v kapse.  Jednou večer jsem jí napsal, jestli by se mnou nezašla někdy ven. Celé dva dny vůbec neodepisovala, což mě donutilo nad ní ještě víc přemýšlet. Stále jsem ji sledoval a když jsme si konečně domluvili první rande, byl jsem šťastný a pyšný na to, že jsem to hned nevzdal a snažil se o ni dál.“ Radim, 17

Text: Eliška R.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

9 Comments
 1. a sakra:D jak to tak uctu…uvedumuju si ze jsem udelala asi chybu:D hrozne se i libi jeden kluk, ale je takovej trochu nedobitnej.. vcera vecer mi napsal na libko jestli bych se nechtela sejit!!! byla jsem tak stastna kdyz jsem to ted cetla, ze jsem mu okamzite odpovedela ze jo a az pak jsem cetla tenhle clanek:( asi jsem mela s tou odpovedi aspon den pockat co??:D

 2. Tym dievcatam ktore sa nehanbia je fajn vôbec nemam problm s tym ze by somnou nejaky chalan flirtoval aj ked sa mi brutalne paci odvratim zrak pretoze sa hanbim Mam uz 17 ale ak nezacne komunikaciu chalan tak vsetko konci skôr ako zacne.A moja chyba je ze mam male sebavedomie.A nie som skrata mam dobru postavu,vysku,ako mi hovoria pekne velke oci,krasne vlasy ale neviem si pomôct som HANBLIVA Please help me

 3. Moniko. Mám naprosto stejný problém..taky se vždycky upe hafo stydím a jsem plachá. Věř, že jednou potkáš toho, při kterém se stydět nebudeš a všechno ti přijde naprosto přirozené. Musíme jen doufat. Přeju hodně štěstí :)

 4. Dámy, není přeci důvod být tak stydlivé. Měly byste si uvědomit fakt, že na druhé straně není někdo úplně dokonalej a bez citu, ale zažívá podobné pocity jako Vy! (vlastní zkušenost) I tady a hlavně tady platí zásada, že první krok je nejtěžší, proto je lepší ho brát sportovně a nebát se, že Vás odmítne.

 5. Ježiši,tak to sem na tom úplně stejně.Když se mi někdo fakt extra líbí,tak se na něj nemužu pomalu ani podívat a už vůbec ze sebe nedostanu slovo,přinejmenším nic normálního.A to bych ho tak chtěla oslovit!!

 6. Ahoj,potřebuju poradit.
  Seznámila jsem se s klukem z vedlejší třídy.
  Je moc hekzej,milej a tak.Naše 2 třídy jely společně na školu v přírodě.Tam byla i závěrečná dikotéka.
  On si mě vybral za partnerku na tancování a tancovali jsme ploužáky.Ještě ten večer začak chodit s mojí nej kámoškou.Ale nebylo to upřímný.Jak odešla z jeho pokoje,tak řekl”Ty vole,já jsem asi udělal chybu!!”
  No a potom jsem s nima byla na jejich rande.Od tý doby se ke mě choval úžasně,bylo vidět,že o mě má zájem.Dokonce jsme si v ájině psali,a já mu napsala,aby se rozešel s tou mojí nej kámoškou a on to udělal !!!
  Jenže asi týden po tom jsme šly s holkama do kavárny a tam jsem ho začala pomlouvat,protože jsem se styděla říct,že ho miluju.Od tý doby je jak vyměněnej.Nevim,jestli mu to holky řekly nebo co.Ale prosím,poraďtě !!! Nechci ho ztratit a chci ho zpátky !!
  Děkuju moc,pá,Síma

 7. Ahoj Símo =)
  Stalo se mi to co Tobě,ale už to bude tak rok zpátky.
  Běž za holkama a promluv si s nimi-o něm,a jestli to jsou opravdové kamarádky,tak tě v tom vztahu jedině podpoří.Domluv si s ním schůzku, – ale nějak se mu předem nevnucuj – v nějakém neutrálním prostředí a proberte tak nějak minulost,přítomnost,i budoucnost vašeho “vztahu” ( ať už jen třeba toho přátelského ).On si uvědomí,o co přichází … Hraj svým způsobem ale trošku nedobitnou,aby Tě neměl moc zadarmo =) Zbytek už půjde sám =)
  Doufám,že jsem Ti aspoň trošku poradila =) Ať Ti to vyjde.
  E.jlin.A =*

Leave a Reply

Your email address will not be published.