Fakta o líbání, která se vyplatí znát

desetChceš povznést svůj líbací um na ještě vyšší úroveň nebo si o líbání prostě jen přečíst něco zajímavého a ne až tolik známého? Slečn@ se s tebou ráda podělí o deset líbacích faktů, které dost možná rozšíří tvé znalosti v této něžné oblasti.
(Upozornění: Článek obsahuje sexuální tématiku a nemusí být vhodný pro dívky mladší patnácti let. Kliknutí na “Celý článek” pouze s vědomím tohoto faktu a na vlastní zodpovědnost!)

1) Zdá se ti tvůj miláček při líbání až neskutečně rozvášněný? Podle studie Univerzity v Albaně muži prostřednictvím divočejších polibků s otevřenými ústy a vzájemné hry jazyků dovedou do těla partnerky vpravovat hormon testosteron, který u žen může až několikanásobně zvýšit aktuální sexuální chtíč. Pánové si ovšem tento kouzelný „proces“ přímo neuvědomují – vše chytře zařídila sama příroda jakožto jeden z mnoha fíglů pro zabezpečení reprodukce lidského druhu.

2) Chybí podle tebe vašim polibkům správné jiskření a spalující vášeň, jakou často vídáš v hollywoodských romantických filmech? William Cane, autor knihy The Art of Kissing (Umění líbání), doporučuje uzavřít tzv. „A-rám“, kterým myslí postoj při líbání, při nemž se partneři sice dotýkají ústy, horní částí těla a rukama, ale jejich boky jsou daleko od sebe. Nestyď se obejmout boky či zadeček svého milého a přitáhnout si ho co nejblíže k sobě, vzrušením to ve vás začne vřít!

goodbye-kiss-lgn3) Naše rty obsahují neuvěřitelné množství nervových zakončení. Pro představu asi stokrát tolik, co konečky prstů na rukách! Při velkém vzrušení (například v průběhu sexuálního styku) jsou rty maximálně citlivé na každičký dotek. Využij toho a hraj si s partnerovými rty – jemně je líbej, hlaď jazykem nebo ocucávej jako sladký bonbonek.

4) Čtyřicet procent mužů přiznává, že delší, skutečně vášnivý polibek je pro ně dostačující coby sexuální předehra. Ano, často stačí jen tak „málo“! :-)

5) Podle experta na řeč těla Tonyho Reimana lze z polibků vyčíst něco o celkovém stavu vašeho vztahu. Někteří příslušníci opačného pohlaví jsou studení čumáci, kteří neradi dávají najevo příliš mnoho citů. Podle toho často vypadá i líbání, které může působit stroze. Pokud jste se však s miláčkem na počátku vztahu líbali rádi a vášnivě, ale postupně většina něžnůstek vyvanula a zbyly rutinní a chladné polibky, měla bys zbystřit! Buď už k sobě s partnerem necítíte to co dřív (nebo minimálně jeden z vás), anebo – v lepším případě – váš vztah potřebuje pořádně nakopnout a vyvést ze slepé uličky stereotypu.

6) Padesát čtyři procent mladých žen ve věku osmnáct až čtyřiadvacet let otevřeně přiznává, že mají už minimálně jednu zkušenost s líbáním s jinou ženou či dívkou.

7) V průběhu starověku, kdy gramotnost lidí i v nejvyspělejších státech té doby byla stále ještě na velmi nízké úrovni, se lidé na důležité dokumenty obvykle podepisovali písmenkem „X“. Poté listinu políbili ústy, čímž stvrzovali právní závaznost dokumentu a svou úctu k ní. Z těchto dob tedy pochází „XX“ jako zkratka pro polibek, dnes používaná v e-mailech a smskách.

8) Není nutné, abys svého miláčka líbala pouze na ústa! Zahoď zábrany a příště si to namiř přímo k uším. Nejdříve svými rty laskej jeho ušní lalůček a poté jemně přejížděj špičkou jazyka okraj celého ucha. Většina mužů polibky na ouško hodnotí jako rozkošné a velmi vzrušující. Jelikož je však tato část těla té velmi citlivá, dej si velký pozor na zoubky!

9) Podle průzkumu internetového serveru eHarmony.com zaměřeného na seznamování jsou pánové při líbání až dvakrát tolerantnější než ženy a tolik jim nevadí, když jejich partnerka není zrovna líbací hvězdou. V případě něžností jsme zkrátka náročnější :-).

10) Sama už možná dobře víš, že také lehké a pomalé polibky mají své kouzlo a dovedou tě přivést až do slastné extáze. Rychlé a rozvášněné líbání má však stále v něčem navrch – stoupne ti při něm krevní tlak, zrychlí se tep, celé tělo se dokonale prokrví a zahřejí nervová zakončení. Díky tomu pro tebe jakožto pro ženu bude mnohem snazší při pohlavním styku dosáhnout vyvrcholení.

Text: Eliška R.
Foto: sxc.hu

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

11 Comments
  1. BeRuShKa komentoval(a) Fakta o líbání, která se vyplatí znát:

    btw: půjde ještě někdy poradna?! :(

    … presne !!! pude jeste nekdy ?? :(

  2. Miluju váš wab..miluju vaše články prostě dokonaléé!!!Nic lepšího není ani v knížkách… Dokonalost prostě!!!!! smekám před váma!!

  3. já to tady taky zbožnujůů,když teda zrovna není jeden článek za 3 měsice :D .. Miluju to tady (: <3 ♥♥♥

  4. jj presne.. sice uz sem nechodim tk casto, ae je to tu fakt supeer.. neska jdu na prvni rande, takze jste mi hodne pomohli.. ;) diky moc.. :_*

Leave a Reply

Your email address will not be published.