Co jsi možná nevěděla o líbání

Polibky jsou nezbytnou součástí každého vztahu. Možná jejich kouzlo teprve objevuješ, možná si už připadáš jako expertka. I tak tě následující fakta o líbání mohou překvapit.

Líbání rozhodně není věda, i když zájem vědců přitahuje

Slyšela jsi už někdy slovo oskulace? Tak umění líbání nazývají vědci. Ale neděs se. Ač v našem průzkumu zajímavostí o líbání zabrousíme i do těchto vod, rozhodně nemáme v úmyslu přesvědčovat tě o opaku známého tvrzení, že líbání není žádná věda.

1. Líbat umí každý (aniž by o tom věděl)

Je to tak. Podle vědců je líbání naprosto přirozené a instinktivní, proto v něm není třeba hledat žádné složitosti a přemýšlet, kde a jak se jej naučit. První polibek většina z nás dostala už krátce po svém narození od některého z rodičů. Od raného dětství si polibky spojujeme se silnými emocionálními projevy – nejprve lásky a později vášně a sexuální touhy. Rozdíl mezi mateřským a mileneckým polibkem spočívá v chemických procesech, jež se při líbání s člověkem, do kterého jsme zamilovaní a který nás fyzicky přitahuje, odehrávají v našem těle. Ty mají na svědomí pověstné šimrání v břiše, pocity závratí a podlamování kolen. Technika však zůstává podobná.

Chceš číst dál? Zbytek článku si přečteš v prosincovém čísle MagaSinu.
Stáhni si MagaSin zdarma!

 

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.