Film na letní večer – Deník Bridget Jonesové

Letní večery se nejlépe tráví nad filmovou klasikou. Kdo by neznal Bridget Jonesovou, smolařku na chlapy? Pokud ji nemáš doma mezi tvými oblíbenými filmy, utíkej si ji půjčit ke kamarádce, nebo do videopůjčovny, a pojď se smát, trpět, šílet a zamilovat se spolu s Bridget.

denik-bridget-jonesove
Deník B. J. má pokračování, ale jednička je nejlepší!

Bridget Jonesová – v podání Renée Zellweger – je dvaatřicetiletá svobodná žena, která se rozhodne zvrátit svůj dosavadní nudný život. Začíná si psát deník. Protože je začátek nového roku, nezapomene si do diáře zaznamenat svá předsevzetí. Musí zhubnout a najít si citlivého milého přítele! A tady se dostáváme do začarovaného kruhu. O Bridge se uchází dva muži. Tím prvním je její šéf, nakladatel Daniel Cleaver, kterého ztvárňuje Hugh Grandt. A Colin Firth hraje advokáta na lidská práva Marka Darcyho.

Je Daniel Cleaver tím pravým?

Osudovou se stane Jonesové její krátká sukně, kterou si vezme do práce, čímž docílí toho, že s ní Daniel Cleaver začne flirtovat. Oba si spolu užívají milostný vztah, odjíždí na víkend z města, mají se zúčastnit večírku. Daniel však nečekaně odjíždí a Bridget jde tedy na párty sama v kostýmu zajíčka. Bohužel jí nikdo nezavolal, že přestrojení žen jako prostitutek a mužů jako farářů se ruší. Tady poznává nového přítele své matky, která opustila manžela. Z tohoto propadáku jede za Danielem, který má ale ženskou společnost, takže v tomto vztahu ztratí Bridget všechny iluze.

I když se Bridget hroutí život, je silná a rozhodne se jít dál. Podá výpověď v nakladatelství a začíná svou kariéru v televizi. Na scénu vstupuje Mark Darcy, kterého považovala za nudného a dokonce k němu cítila nenávist. Střetnou se na večeři u přátel, kde jí Mark před odchodem vyzná lásku. „Mám tě rád, moc rád. Mám tě rád takovou, jaká jsi,“ konstatuje a Bridget tím úplně poplete hlavu.

Úspěch

Po zdařilé televizní reportáži slaví Bridget se svými nejlepšími přáteli narozeniny. Přidává se k nim i Mark, který přišel Bridget poblahopřát k pracovnímu úspěchu. Za zmínku stojí i „speciality“, jež dokáže Bridget v kuchyni připravit. Především modrá polévka z provázků nemá chybu. Toto přátelské střetnutí naruší příchod Daniela Cleavera, který se chce k Bridget vrátit.

Mark s Danielem rozpoutají rvačku, při níž to Daniel pěkně schytá. Bridget Markovi vynadá, protože se domnívá, že Danielovi přebral před lety snoubenku. Bylo to však obráceně, to Daniel svedl Markovu ženu. Mark odchází a Bridget Daniela odmítá, protože touží po něčem víc, než jen po sexu.

Pohádkový konec?

O Vánocích se její rodiče usmíří a odjíždí na slavnost k Darcyovým. Bridget zjistí pravdu o Markovi a vyznává mu lásku. Ten má ale odjet do Londýna. Zklamaná Bridget se tedy chystá s přáteli do Paříže. Místo této cesty zažije hrdinka pohádkový závěr. Objeví se Mark, který ji konečně může dát zamilovaný polibek.

Tato romantická komedie je plná humorných scének, jež tě přivedou na jiné myšlenky. Je to můj oblíbený film, u kterého se vždy nesmírně pobavím a jeho příběh mě vtáhne přímo do děje, takže vše prožívám s hlavní hrdinkou. Takových dnes většina filmů není. Je to trhák! Stejnojmenná kniha od Helen Fieldingové vyšla už v roce 1996 a filmová premiéra se konala zhruba před devíti lety. I přesto stojí tento film za zhlédnutí a bude ti mít stále co říci, neboť i v dnešní době prožíváš to, co hlavní hrdinka – zklamání z  lásky. Buď silná jako ona a překonáš, co jen budeš chtít.

Dobře se bav!

Jitka Libigerová

Narodila se ve znamení Kozohora jednoho lednového dne roku 1989. Miluje český jazyk, literaturu, knihy, med, Tři oříšky pro Popelku, květiny, ananas, jógu, tenis, děti a pohádky. Ve volném čase se kromě psaní věnuje také sportu. Závodně se snaží o in-line bruslení a běh, rekreačně hraje tenis, jezdí na kole, plave a cvičí jógu. Blízká je jí také turistika, fotografování, zájem o interiér a pečení. Jednou by se chtěla stát spisovatelkou.

No Comments Yet

Comments are closed