Když je o prázdninách nuda

Venku svítí sluníčko, máš prázdniny a sedíš doma. Něco je tak trochu špatně, nemyslíš? Potřebný odpočinek do nového školního roku nenačerpáš pouhým válením se u televize. Léto by mělo být ve znamení nejrůznějších dobrodružství, hledání nových přátel či letních lásek.spolecna-dovolena

Ale co když tak nějak toužíš po tom něco zažít, jen nevíš, jak se vším tím časem naložit? Tak právě od toho je tento článek, který ti poradí ty nejlepší aktivity na právě probíhající období.

Letní klasika

První nápady budou spíše takové stálice. Cestování k létu rozhodně patří. Nemáš-li však našetřeno dostatek financí, poradíme ti levnější variantu. Co takhle jezdit na kole do blízkého okolí? Kolo tě nebude stát ani korunu navíc a uvidíš něco nového. A protože ve dvou se to lépe táhne, vytáhni nejlépe i kamarádku. Určitým oživením vaší cesty může být celosvětová hra geocaching, která spočívá v hledání “pokladů”. Na internetu je o tomto tématu dostatek informací.

Nauč se něco nového

Ano, škola ti samozřejmě skončila, ale my po tobě nechceme, aby ses drtila například dějepis. Jde o to vyzkoušet například něco kreativního. Nejrůznější DIY návody ti pomohou zaplnit mezery v tvém programu. Uvidíš, že z ručně vyrobených věcí budeš mít obrovskou radost. Nejsi příliš dobrá kuchařka? Je na čase to změnit, zkoušej nové recepty, pořádej grilovačky a skvěle se u toho bav.

Najdi si brigádu

Poznáš nové lidi, přiučíš se něčemu užitečnému a vyděláš si nějakou tu korunu. Přes prázdniny je hledání birgády jednodušší v tom, že mnoho lidí si bere dovolenou. Firmy tak většinou nabírají brigádníky. Zvláště pak v nejrůznějších restauracích nebo výletních oblastech. Pokud tě baví historie, můžeš třeba zkusit provádět na zámku a nebo jen prodávat zmrzlinu v zoo. Příležitostí je opravdu celá řada.

Nápadů samozřejmě existuje mnoho. Důležité je si pořádně odpočinout a načerpat síly. Pokud celé léto prosedíš u počítače, budeš si to jednoho dne vyčítat.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Comments are closed