Filmové pohádky, které potěší i velké holky

Říkáš si, že na pohádky už jsi velká? Omyl! Existuje totiž celá řada takových, které tě potěší i když už dávno nenosíš dva culíky a aktovku. Jsou milé, vkusné a navíc mají myšlenku a mají co dát i nám, které jsme už trochu odrostlejší. Že nevěříš? Čti dál a přesvědč se sama!

Věděla jsi, že pohádky původně vůbec nebyly určené pro děti? Naopak se v nich vyskytovala spousta násilí, hrůzy a dokonce lechtivých scén! Vyprávěly se především u večer u ohně nebo třeba během pohadka deti cteni rodinadraní peří a dospělí se jimi velmi bavili. Již samotný název „pohádka“ napovídá, že původním účelem bylo se pohádat, tedy vášnivě debatovat o tom, jak to tedy bylo, jestli zlo bylo potrestáno a vše dobře dopadlo… Dnes jsou sice pohádky hlavně pro děti, ale to neznamená, že neexistují takové, které by něco daly i nám starším. Několik z nich ti Slečna nyní doporučí!

Rebelka

Začněme něčím jednodušším. „Rebelka“ je animovaná pohádka studia Pixar. Vypráví příběh skotské princezny Meridy, která se vzepře tradicím své země, čímž na sebe i celé království přivolá kletbu. Je nucena navštívit starou čarodějnici a bude ji stát mnoho odvahy, aby se s kletbou vypořádala dřív, než se stane něco strašného… Tahle pohádka je zajímavá především tím, že hlavní hrdinka se rozhodne jít za svým snem i přesto, že od ní okolí čeká něco úplně jiného. Ani to ji však neodradí. Merida se jistě bude líbit všem akčním slečnám, které se nebojí žádného dobrodružství a určitě se právě v ní najdou. Za povšimnutí pak stojí soundtrack. Některé písničky určitě budeš znát, protože se na jejich tvorbě podílely známí interpreti, jako například Birdy nebo Macklemore. Zkrátka, pokud potřebuješ pořádně „nakopnout“ a povzbudit, tahle pohádka je přesně to pravé.

Faunův labyrint

Pohádky se mohou odehrávat všude, dokonce i během partyzánské války. Malá holčička, která se s maminkou přestěhuje za jejím novým manželem, který vede válku v horách proti povstalcům, se s krutým prostředím smiřuje jen velmi těžko. To se ale změní, když se nečekaně setká s tajemnou bytostí, která jí prozradí, že je ztracená princezna z tajného království. Aby se mohla vrátit ke svým královským rodičům, musí nejprve splnit sérii náročných úkolů. Od té doby se jí všechny těžkosti zvládají mnohem lépe, musí přeci prokázat, že je skutečně statečná princezna… Na tomhle příběhu je nejkrásnější to, že nám ukazuje, jak nám víra v zázraky a dobro může pomoct i v těch nejtěžších chvílích. Dokonce i v těch, ve kterých se setkáme se smrtí…

Most do země Terabithia

Další velmi zajímavý film, který můžeš vnímat jako pohádku, nebo nemusíš. Záleží na tom, jestli sis z dětství zachovala dostatek fantazie. Je to příběh o jinakosti a o síle fantazie. Hlavní hrdina Jess je úplně obyčejný mladík. Dokonce tak obyčejný, že je díky tomu často terčem posměchu. Proto tráví čas většinou sám a má pocit, že jeho život nemá smysl. Když se spřátelí s novou spolužačkou Leslie, jeho život se změní. Od své kamarádky se totiž naučí, jak se svět může změnit, když zapojíme fantazii… Zkrátka, pokud máš pocit, že už pomalu zapomínáš snít, rozhodně se na tento film podívej.

A co ty? Máš některé své oblíbené pohádky, které potěší i velké holky? Poděl se s námi
v komentářích. A až se pokocháš třemi pohádkami výše, můžeš dát vědět, jak se ti líbily… :-)

 

No Comments Yet

Comments are closed