Jáchym filozofuje: „Může kluk milovat dvě holky najednou?“

jachymJáchym je úplně normální dvacetiletý kluk. Má po maturitě, studuje vysokou školu pro počítačové nadšence a o prázdninách pracuje na koupališti u baru. A jak sám říká, není holky, která by byla vyloženě ošklivá. Chceš, aby ti Jáchym osvětlil některé nejasnosti z klučičího světa? Tvé přání budiž vyplněno!

Tentokrát jsme se Jáchyma zeptaly na něco převelice podstatného – Může kluk milovat dvě holky najednou?

Jáchym:
“No záleží na tom, co přesně myslíte tím výrazem ,milovat´. Já si myslím, že existuje mnoho druhů lásky. Je ale rozdíl mezi tím, jak milujete svou zlatou rybičku, kterou chováte doma v akvárku, a jak milujete holku se kterou trávíte hromadu svého volného času. Obojí je láska, ale v podstatě se jedno nerovná tomu druhému.

Doufám, že vás nebudu děsit, pokud řeknu, že existuje takové stadium lásky, kdy je pro kluka prakticky možné, aby miloval holek více. Je ale snad úplně nemožné, aby kluk miloval dvě holky úplně stejně.two_girls
Během života každý kluk pozná mnoho žen a dívek, do některých se zamiluje, do některých ne. Jen těžko by některý z nás mohl přísahat, že v celém svém životě byl zamilovaný pouze do jedné jediné. Tak se však obvykle děje v různém čase a z různých důvodů. Někdy se zamilujeme, protože ta holka má neuvěřitelně velké srdce, jindy proto, že má doma neuvěřitelně velký bazén a venku je zkrátka vedro… Každá z těchto lásek pro nás však má jiný význam.

Když je kluk mladý a nezkušený, snadno se zaplete do jakési milostné pavučiny – miluje svou holku, miluje své expřítelkyně a ještě k tomu jeho srdce zahoří láskou pro přítelkyni svého nejlepšího kamaráda. Na tom doopravdy není nic tak neobvyklého. Ale vždy, vždy tu bude pouze jedna jediná holka, která má pro něj největší význam ze všech. Kluk může milovat třeba tisíc krásných slečen, ale jen jednu může milovat doopravdy a tak, jak se sluší a patří.

Jasně, vy přece můžete namítat, že například úlet, který se odehraje na nějaké party a skončí líbáním, se ještě nedá nazývat láskou. Pocity jsou v podstatě velice podobné. Rozdíl je v tom, jaký pro nás ten úlet měl význam.“

Slečn@ komentuje:

Jáchym je prostě filozof. Možná ti jeho názory něco řeknou a osvětlí, možná ještě více popletou hlavu. Každopádně na nich je něco, nad čím se oplatí pořádně pouvažovat!

Pozor! Vrtá ti hlavou otázka, na kterou by ti Jáchym mohl odpovědět? Nestyď se a napiš nám ji sem do komentářů. Jednu z nich vybereme a předáme Jáchymovi. On už si s ní určitě poradí a prozradí nám další ze svých mouder!

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

12 Comments
 1. Přesně tag jsem na tom ted já…:(:(ale ne w pozici kluka ale díwky..:(
  Nemůže se rozhodnout mezi mnou a jí….)moc se trápíma bojím…(
  ale w jedné chwíli věřím a doufám v to, že si vybere mě…:(
  láska se neobejde bez překážek….budu muset wytáhnout wšechny “ženské zbraně”
  a ukážu jí že to budu já…jinak…to nechávám na něm…:(:(
  PS:pěkný článek

 2. souhlasím s eliškou :-) ale zase pokud by mi za to fakt stál a až na tohle by byl dokonalej…bojovala bych o něj :-) ale musel by být do puntíku podle mých představ :-D

 3. Já bych řekla, že kluk, který se nedokáže rozhodnout, kterou vlastně chce, rozhodně dokonalý není… možná vzhledem, ale v hlavě mu to asi trošku hrká O:-)

 4. mno ja si taky myslim ze kdyz se tedy ale rozhoduje mezi tebou a nejakou holkou tak potom stoji za nic mno podle me jako vim ze bych to udelala to same ze bych porad bojovala ale vubec ti to nezavidim chudasku ale jestli o neho tolik stojis tak urcite bojuj at vidi ze ho mas mocinky rada.jo a jeste sem se vas chtela zeptat jestli muze kluk zepomenout na kamosku s ktero malem chodil ??mno protoze ja jsem mela kamose SKORO kluka ktery mi psal krasny smsky chodili sme spolu ven vsecicko flirTOVALI JSME S POLU A PAK SE SKORO MESIC NEOZVAL je mi strasne smutno mam ho moc rada a dofam ze teda nezapomene myslim myslim na neho ve dne i v noci

 5. já si myslím že je to normální,zrovna také procházím tím jestli Pavel nebo Honza.Když člověk chodí spousty let s jedním přítelem,tak má samozřejmě chouty,navíc mě ten druhý velmi přitahuje,připadám si jako kdybych byla prvně zamilovaná,nechutná mi jíst a pořád na něj myslím.je to fakt šílený

 6. Zajmavý… po tom co sem si přečetla sem ještě zmatenější než dosud…! Můj kluk říká, a já to cítím z toho jak se chová, že mě miluje, ale přitom měl úlet. A otevřeně ho přiznal, což je docela dle mě dobré… zároveň ale také řekl, že se nejspíš dalšímu nevyhne, že je už prostě takovej. Přitom říká, že mi nechce ubližovat…
  A tak se ptám… To miluje krom mě i těch dalších osm holek, se kterými mívá ty úlety?

 7. může kluk milovat holku ‘drsnačku’ co měla ve škole málem dvojku z chování?? nebo může milovat někoho kdo ho už jednou zradil?

 8. Asi nepotěším slečny ani kluky ani filosofa Jáchyma…

  K článku bych řekl tohle: Slovo “stejně” je dost zavádějící.
  Vhodnější je to rozdělit na “stejným způsobem” a “stejnou měrou”.

  Milovat asi opravdu nejde úplně stejným způsobem, protože, každá osoba je jiná, na každé je krásných a přitažlivých plno věcí a na každé zase plno věcí odpudivých, pokaždé jiných… Takže stejným způsobem? Ne.

  Milovat stejnou měrou? Jde to. Nevím, jestli je to omezené početně, ale zkrátka to jde, momentálně to prožívám. Aniž bych chtěl, mám momentálně vpodstatě dvě slečny. O obě se starám jak to jenom jde, jsem vždy za nimi, ještě k tomu jsou to dobré kamarádky a jedna o mém vztahu s tou druhou ví a přeje mi štěstí ale zároveň říká že mne miluje ale já vím, že ji miluji. A vím že miluji i tu druhou (druhá říkám jako označení, ne podle významnosti, zkrátka přišla do mého života druhá). Obě mají své chyby, které mi chvilkami vadí ale jsem ochotný je akceptovat a pomáhat jim. Na obou mi šíleně záleží. Obě miluji stejně, ale ne stejně. Stejnou mírou, ale ne stejným způsobem. I když vím, že oba jsou ty pravé, protože zkrátka vím.

  A teď pro srovnání abyste věděli, že to opravdu jde. představte si, že máte dědečka a babičku, které vidíte jednou za měsíc koho z nich milujete více? Když jeden z nich umře, který vás bude bolet víc? Dokážete si vybrat? Ne. Milujete je stejně, i když každého trošku jinak…

  Takže Jáchyme, ano jde to… Bohužel? Naštěstí? Alespoň je o čem psát a točit filmy, ale já osobně bych dal dost za to aby se mi uklidnil život a měl bych jedinou lásku… Ale zkrátka to tak není, nevím co s tím a ani s tím nic nebudu dělat. Pomáhám jim, miluju je a když bych dělal nějaké rozhodnutí ve stylu, které tu ty moudré slečny popisovaly, napáchal bych více škod. Zatím se s žádnou nežením, vlastně ani jedna se vdávat ve svém životě nechce, moderní slečny. Zatím neplánujeme děti… Ale jednou to příjde… Jak to bude? Nevím. :o) :o) Až budu vědět, možná to sem napíšu.

  A. K.

Leave a Reply

Your email address will not be published.