Jak ztratit kluka v deseti dnech

mart-miniDostat od kluka kopačky, to nikdy není radostná záležitost. A kluci jsou nevyzpytatelní! Možná si říkáš, že jsi mu přece neukradla playstation ani nevyjížděla po jeho nejlepším kamarádovi, tak proč, k sakru, už s tebou nechce být?! My víme – jsou to naprosté maličkosti, které si možná ani neuvědomuješ.
Každý člověk dělá věci, které druhé můžou štvát, aniž by si to uvědomil. Když už člověka moc dobře znáš a máš ho ráda, jsi jistě ochotná akceptovat jak jeho dobré, tak špatné stránky. Pokud je ale jakýkoliv vztah teprve v počátcích, rozhodují o jeho zdárném vývoji tyhle drobnosti víc jak kdy jindy. Jednoduše, když po týdnu vašeho společného chození na povrch vyplují jeho záporné vlastnosti, které se ti na něm zrovna nelíbí, pravděpodobně brzy vezmeš nohy na ramena a poohlédneš se po štěstí jinde. A naopak.
Poradíme ti, na co si dávat pozor, aby sis na svůj „účet“ nepřipsala další nezdařilý týdenní vztah, zlomené srdce a potok slz!

1. „Ty můj myšáčku!“martanci

Když jste spolu a nikde nikdo kolem vás, utápíte se v zamilovanosti a možná se i oslovujete jmény zvířecích mazlíčků nebo nejrůznějšími zdrobnělinkami. To je OK. Ovšem! Co kluci nesnáší ze všeho nejvíc je, když je jejich holka začne titulovat „méďo“ a „čmeláčku“ před bandou jeho super drsných kámošů, kteří si z něj pak následujících x-let budou dělat legraci. Takže ve společnosti uber plyn!


2. „A co si myslíš… o tamponech?“

Minimálně v počátcích vztahu mladé kluky děsí dlouhé hovory na intimní téma. Zvláště pak nemají žaludek bavit se se svou přítelkyní o její menstruaci, proto je tyto řeči lepší nechat si na rozhovor s kamarádkami. Neuváděj ho do rozpaků s historkami o prvních pokusech se zaváděním tamponů, určitě se k hovoru nabízí i méně „děs a hrůzu nahánějících“ témata.

3. „A čomak buděme dělat dněska?“

Výstižně doporučujeme – nešišlat! Nepoužívej při vašem hovoru smamé zdromělinky a dětské výrazy. Jsi velká holka, tak se podle toho chovej, jinak ti uteče!


4. „Totální mega-supa vodvaz, co, borče?“

Další extrém. Nesnaž se používat „megaextraúleťácké“ výrazy, jen abys působila drsně a nad věcí. Zkrátka mluv, jak je pro tebe přirozené, nesnaž se být nějaká a na něco si hrát. Působí to nepřirozeně a jedním slovem děsně. A to kluka poleká snad víc, jak kdyby sis na hlavu dala modrou paruku.

5. „A ještě si plácnu…“

Svou neskutečnou náklonnost ke svému milému nemusíš zrovna vyjadřovat tím, že mu pokaždé na uvítanou dáš perdu do zad. Budeš působit jako mužatka. Jednou pro legraci možná, ale pořád? Útěk během prvních pěti minut jistý!

6. „Ne a ne a nééé!“

Jeden extrém je, když působíš jako leklá ryba – nemáš žádný názor, jdeš, kam chce on, všechno mu odkýváš. Naopak je to ale stejně šílené. Nedělej ze sebe za každou cenu chytrou horákyni, která jediná ví, jak je to správně, kam byste večer měli jít a který film je děsný. I když né ve všem se shodnete, je třeba pokaždé nalézt nějaký kompromis. Jednou ustoupí on, podruhé já a tak dále. O tom ten vztah přece je.

7. „Poslouchej, ti tvoji kámoši asi moc rozumu nepobrali, co?!“

Uvědom si, že pro kluky je jejich smečka něco jako rodina. On k nim patří a je jako oni. Když si budeš střílet z jeho kamarádů, je to v podstatě to samé, jako bys urážela jeho samotného a to je neodpustitelné!

8. „Už jsem ti vyprávěla o svém bývalém…?“

Věř, že to, jaké bylo líbání s tvým byvalým přítelem, je pro klučičí uši něco naprosto nestravitelného. Tím svému milému dáš najevo, že na svého ex stále ještě myslíš. Pokud se chceš vyhnout nepříjemnostem, omez vyprávění o bývalém vztahu pouze na jedno slovo: „Kdo?!“.

Foto: Flickr.com

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

32 Comments
 1. Eliška R.: No tak by si ten článek mohla dát i sem na slečnu ne? jestli to teda nebude některej z těch co tu už jsou….

 2. Hm, no tak mám jednu jkamarádku, která podlehla tlaku supermoderních zkratek a česky už téměž nepíše. Jednou na to narazila, napsaal jednomu klukovi v této rychlořeči sms a on vůbec netušil, co se od něj žádá.
  Co z toho plyne? Nepoužívejte ani zkratky, je to na stejně úrovni jako šišlání. Ovšem pokud si píšete s “kchůl” borcem, tak proč ne? :-D

 3. to MadDusk: asi bys měla vědět, že tyhle stránky jsou pro holky, kterým je třináct, čtrnáct. Ony si ten názor terpve vytvářejí a věř tomu nebo ne, třeba jim takovéto články pomůžou. Já sama sem píšu, protože bych chtěla těm holkám pomoct vyvarovat se stejných chyb, které jsem dělala já (a to mi není 16 nebo 18, ale 20).

 4. Mad Dusk:
  Já mám takový pocit, že tyhle stránky asi moc nemusíš. Takže když ti ty názory připadnou tak uvalený, tak proč sem teda chodíš? :-)
  Jinak souhlasím s Kačou M. Slečna pomáhá holkám najít tu správnou cestu.

 5. no ak nechce daka babena prist o chalana za prve dni chodenia tak radim nepytajte sa ho: LUBIS MA Zlatko???…to je fakt hrozne…je to pre chalanov ako nejake tabu a hlavne pre takych ktory su pred vsetkymi dako oblubeny alebo drsnaci:)….

 6. nejhorší je, když můj(teď už bejvalej) kluk nesnášel moji nej kámošku, ona nesnášela jeho, a já neměla ráda jeho nejlešího kamaráda a já sem se mu určitě taky moc nezamlouvala…nvm čim to je…ale rozhodně to nebylo příjemný:(

 7. Docela hezké rady, fakt na tohle pozor, to taky rád nemám.. :D
  Ale zase když má přítelkyně problém s ní samotnou, vždycky si to rád vyslechnu a snažím se vnést do problému vlastní názor…

 8. mně stačilo na stratu kluka jen jedna hodina .. ale spíš by mě zajímalo jak se seznamit a jak nejlepe zapůsobit

 9. Zajímalo by mě, jak kluci reagují, když se holka rozpovídá o tom, jak moc by chtěla děti, jak to bude fajn, až bude svému manželovi vyvářet a zašívat ponožky, jaké šaty by chtěla mít na svatbě…

  (já to sice z čistě psychologického zájmu samozřejmě skončila, ale ten můj může být klidně výjimka potvrzující pravidlo, když ho téma tohoto rozhovoru vzalo zcela vážně)

 10. Toť otázka… pokud se jedná o kluka, který sám přemýšlí o rodině a manželském životě a navíc s takovými řečmi více méně začne sám, není to problém, ale vybalit na patnáctiletého kolouška, že se chceš co nejdřív vdát a mít deset dětí, to asi zalapá po dechu :-D takže ano, záleží na konkrétním případu ;-)

 11. Nechci se co nejdřív vdát a mít deset dětí, chci se po škole (možná při škole, když bude možnost společného bydlení) vdát, pokud OPRAVDU bude komu, nějaký rok pracovat a POTOM mít děti (dvě nebo tři, ne deset). Vlastně jsem mluvila hodně obecně (Že se chci vdát a že chci mít děti a jak budu manželovi dělat každé ráno kafe a opečenky s marmeládou, neřekla jsem, že si nutně musím vzít jeho, ani že chci mít ty děti s ním, ani že mu budu mazat opečenky marmeládou) a on obecně přikyvoval (něco v tom smyslu, že ty opečenky bude dělat on a že se chce ženit ve středověkém stylu – s tím jsem souhlasila zase já – oba šermujeme, ale jestli na sebe chce chudák natáhnout brnění, měl by počítat s tím, že si na slavnosti moc nezatančí). Tak jsme se OBECNĚ dohodli a pohoda.
  V našem věku by bylo moc šílené vzít to konkrétně… je nám patnáct.

 12. Tak většina věcí z tohohle článku by mě ani nenapadla udělat xD ŤOo bych pšece švýmu blouškovi na vežejnosti nikdy neudělala! :D

  Ale možná trošku ten bod 6. – spíš že často říkám NE! Ale tak, nebudu na všechno kejvat, když on má někdy ty svoje provokativní řečičky :) Zachovat si svou hrdost, to je pro mě hlavní *YES*

Leave a Reply

Your email address will not be published.