Jarní úklid pětkrát jinak

První jarní paprsky nesměle vykukují zpoza mraků, jenomže ty musíš sedět ve škole a poslušně poslouchat velmi záživný výklad. K zbláznění? Slečna ti přináší pár tipů, jak zahnat jarní deprese, dobít se energií a celkově se z jara nezbláznit.

uklizeni

Zbav se zimní energie

V době Vánoc se stoly prohýbají pod cukrovím, kterému se jen těžko odolává. Naše tělo má během zimy nespočet příležitostí vytvořit si pořádné energetické zásoby. Na jaře se jich ale můžeš opět rychle zbavit. Přebytečnou energii se pokus vybít boxem, tancem, v posilovně nebo klidně jen tak běháním “nazdařbůh”. Budeš-li poctivá, do léta máš svoji pevnou figuru zpátky. Pohyb ti navíc dodá endorfiny, díky kterým se budeš cítit lépe.

Konec neřízeného chaosu v šatníku

Jarním úklidem vyhrožují babičky už od února. Jen aby se všechno stihlo do Velikonoc! Jenomže věnovat se seminárkám, a k tomu celý týden leštit okna, prát záclony a barvit vajíčka, to je pořádný oříšek. I tak se však pokus uvolnit si jedno odpoledne na detailní probrání šatníku, kosmetického šuplíku a botníku. Vyřaď všechno, co jsi v minulém roce nenosila nebo ani jednou nepoužila. Bude se ti tak lépe dýchat, a pokud oblečení věnuješ někomu jinému, budeš mít i dobrý pocit.

Do koše s negativním myšlením

Dlouhé noci a ledová zima jsou u konce. Skoncuj proto i s pochmurným myšlením a špatnou náladou. Uklidit si v hlavě a naskládat myšlenky do šuplíčků tak, aby se uvolnilo místo na nové znalosti a zkušenosti, které se sebou nový rok přinese, je další možností, jak pojmout jarní úklid. Jak na to? Vypořádej se se vším, co tě psychicky tíží, vyřiď staré resty, a najdi si čas na relaxaci.

Barevná stimulace

O psychologickém významu barev už ani nemá smysl psát. Všichni víme, jak na nás působí taková nebo maková barva, a proto bychom se měli obklopit především těmi veselými, jež v nás vyvolávají pozitivní pocity. Můžeš si pořídit například barevnou květinu, povlečení nebo tričko s vtipným potiskem a uvidíš, o kolik lépe se budeš cítit.

Zamiluj se

Láska nám nasadí růžové brýle, které s jarní náladou krásně ladí. Nemusíš se snažit zamilovat se do sousedova nemotorného syna nebo shánět svého potenciálního idola přes seznamky. Stačí se zamilovat znovu do svého miláčka,. Se svou drahou polovičkou si vyjeďte na výlet, uvař mu něco dobrého na zub nebo jinak ozvláštněte svůj vztah. Jsi single? Zamiluj se do sebe a dopřávej si to, co ti dělá dobře!

A jaké jsou tvé vlastní tipy?

3 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.