Jak si v zimě zlepšit náladu

Také znáš ty zimní večery, kdy tma už ve čtyři odpoledne, fouká vítr a všechno je tak nějak smutné? V takovém počasí na člověka snadno padnou chmury, pokud se jim nezačne včas a účinně bránit. Naštěstí existuje celá řada věcí, které ti zaručeně zvednou náladu, i když je venku tak, že by ani psa nevyhnal. Že nevěříš? V tom případě čti dál!Čaj na zahřátí

V zimě by každý byl nejraději někde v teple, ideálně v nějakém cizím kraji, se sklenkou něčeho dobrého. Takovou atmosféru si můžeš navodit teď hned, stačí trocha nápaditosti.

Exotika v obýváku

Že by ses nejraději viděla někde v Jižní Americe? Nemusíš si hned utíkat pro letenku, možná postačí, když si slunečnou atmosféru vytvoříš přímo doma. Jak na to? Pusť si nějakou žhavou latinskoamerickou hudbu, zapal svíčky. Už jen tento malý krok ti určitě prospěje. Vydej se statečně do kuchyně a uvař si podle mexické kuchařky, nebo jakékoli jiné cizokrajné, která tě zaujme. Můžeš si připravit třeba salát z tropického ovoce, nebo něco docela jiného, na co budeš mít zrovna chuť. Pozvi kamarádky a pusťte si nějakou letní romantickou komedii, nebo si společně zatancujte. Možná ti to připadá trapné, ale za chvíli se dostaví příliv endorfinů a bude ti líp. Pokud by ti to nestačilo, jistě se bude hodit láhev dobrého vína, protože ta k dobré dovolené určitě patří!

Hýčkej se!

Každý má rád koupání v moři či hotelovém bazénu. Nebuď smutná, že na koupačku je ještě brzy, a raději popřemýšlej, jestli by nešlo nějak zařídit, aby sis příjemnou koupel užila i doma. Vodní radovánky si s trochou snahy užiješ i ve vlastní koupelně. Napusť vanu a nasypej do ní koupací sůl s příjemnou vůní. Zapal svíčky či vonné tyčinky. Zhasni hlavní světlo a jen se nech unášet pohodovou atmosférou. Pomoci ti k tomu může také příjemná relaxační hudba. Nespěchej, jen si užívej klid. Po koupeli můžeš příjemnou chvíli prodloužit například tím, že si do kůže vetřeš tělový olej. Odpočinek a zlepšení nálady zaručeno!

Velké vyhlídky

Další super způsob, jak se netrápit tím, že do dovolené je ještě daleko, existuje, i když tomu možná nebudeš chtít věřit. Místo trápení se totiž můžeš začít těšit, mnohé cestovní kanceláře totiž právě teď začínají prodávat letní zájezdy last minute letní dovolené! Věnuj večer výběru zájezdu, kochej se fotografiemi, zasni se a zkontroluj si, jestli máš ve skříni dostatečně pěkné plavky. Pak už jen vyplň rezervaci a můžeš se začít těšit. Není léto najednou o chloupek blíž? Zamysli se však také nad tím, zda místo obligátního Gargana tentokrát nestrávit dny volna někde jinde. Co takhle dovolená v Bulharsku? A byla už jsi někdy kupříkladu na vzrušující a poutavé Sicílii? Zapoj fantazii a budeš příjemně překvapená.

A co ty? Máš nějaké vlastní tipy, jak se zbavit chmur, když nečekaně přijdou? A vůbec, naplánovala sis už své prázdniny? Tak na co čekáš?

1 Comment
  1. Kvalitní čaj, něco dobrého k jídlu a večer s rodinnou. To jsou pro mě zaručeně metody podzimního večera.

Leave a Reply

Your email address will not be published.