Je konec? Všechno potřebuje čas!

rozchodDal si s tebou tvůj kluk rande, aby ti řekl nějaký nesmyslný důvod, proč by se měl s tebou rozejít. Nebo ti to snad prachsprostě napsal? V tom případě se z toho nyní pravděpodobně cítíš pod psa. Nemáš na nic náladu a pochybuješ, že tě má někdo vůbec rád? Ano, to zná většina z nás. Ale přesto musíme mít na paměti, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. Když nás odepsal nás miláček, tak to ještě neznamená, že jsme odepsáni pro celý svět a napořád!

Nejspíš se tě budou snažit dobří kamarádi dostat ven, do společnosti. Neodmítej. Aspoň na chvíli zapomeneš na své trápení. Když budeš budeš jenom sama se svými myšlenkami, tak to na tebe bohužel přijde. Budeš se zaobírat vzpomínkami a bude ti úzko dlouho do noci. Ale naštěstí jen do té doby, než usneš. Tak si třeba před spaním připrav horké mléko s medem, pomáhá to prý usnout!

Jednou z nejhorších variant je, když svého bývalého vídáš každý den ve škole, nebo nedej bože je tvým spolužákem. Když jste se rozešli ve zlém a teď tě jen ignoruje. To pak dost bolí. Ale časem to přejde. Opravdu.
Nejspíš je vaší snahou se aspoň kamarádit, jenomže co když ON nechce? Pokus se to respektovat, nevšímej si ho, ale nemusíš ho ignorovat jako on tebe. Věř, že časem se spousta věcí k lepšímu obrátí!
Kontakt s ním zkus navázat po určité době – dvou měsících nebo více. Pánové už většinou zapomenou na počáteční nevraživost a s přátelstvím nebudou mít problémy. Ale to bohužel neplatí u každého. Smíření můžeš zkoušet dál. Někdy se ovšem stane, že ne všechno lze vrátit do původního stavu, v takovém případě je nutné se s tím prostě smířit.

Odmilování obecně nějakou dobu potrvá, ale čas postupně vše zlé smaže. Hlavně se na to snaž nemyslet, choď s kamarády ven, neuzavírej se do sebe. Možná zpočátku budeš žárlit na ostatní zamilované párečky, ale uvědom si, že je hodně single holek a kluků ve velmi podobné situaci jako ty.
Až přebolí největší rány, můžeš se začít poohlížet po novém vztahu. Ale hlavně si nehledej pouhopouhou rychlou náhradu. Představ si sebe sama v kůži kluka, který se po nějaké době o své holce dozví, že je pro ni jenom pouhou náplastí na zapomnění, nebo s ním s ním jsi jen proto, aby tvůj ex žárlil. Nebudeš trpět jen ty sama, ale také mnozí další kolem tvé maličkosti.

Jediná účinná rada na odmilování bohužel není, je na každém z nás, jak rychle se s tím kdo  vyrovná. Jen si pamatuj, že vždycky tě má někdo rád a pomůže ti. Nikdy nejsi na světě sama!

Text: Jolka F.
—–
20.3.2008

14 Comments
  1. a co když se zamilujeme do kluka, který je od vás daleko a vídáte ho třeba jednou za 2 měsíce,najednou ho

  2. a najednou ho nemůžete vídat ani takhle.:-( že způsob jak ho můžete vídat se vytratí. Mluvím z vlastní zkušenosti ,m miluju kluka,který je ode mě moc daleko.Hraje v jedný kapele,jezdila sem na jejich koncíky a byla ráda ,že ho můžu vidět alespon tam.Ale ted bohužel z té kapely odchází a já se bojim,že už ho neuvidim :-(.Sem do něj zamilovaná už skoro rok.I přesto,že jsem ho občas neviděla pár měsíců.A odmilování?.. furt nikde :-(.

  3. Tak v téhle situaci se přesně nacházím…. :(…kamarádi se mi snaží pomoct, tahat mě ven a rozveselit mě, jak jen to de….když sem s nimi je mi fajn , ale přijdu domů a je mi úzko… :( …doufám že to co nejrychleji přebolíí… :(…..

  4. já mam taky podobnou situaci, ale spíš ještě horší, protože sem kluka “pustila k vodě” abych mohla bejt se svojí nej a aby nám to kamarádství vydželo(když jsem s nim chodila uplně jsem na ni zapomněla) a ona se na mě potom taky ta kamarádka vykašlala, to už pak opravdu méte pocit že to nemá cenu, doma se s rodiči hádáte, ve škole se trápíte…koníčky žádné….je to špatný:(

  5. odmilování..když zjistíte že vám kluk zahýbal s další a vy byla jen další kterou měl v jiným městě taky dobrý to odmilování přišlo hned chodili jsme spolu skoro tři měsíce a emailem jsem ho poslala do hrooucích pekel a jsem štastná bez něj, pořád čekám na prince ale ne na namachrovanýho zavodníka a děvkaře…

  6. píšete tu, jak je hrozný bejt zamilovanej do člověka, kterýho vidíte jednou za pár měsíců… a co já??? já jsem se zamilovala do cizince a už ho nikdy neuvidím… fakt nikdy :'((

  7. A co když miluju kluka co je ode mě daleko taky se málo vidíme něco jako vy..ale on když sem snimtak mi příde že mě fakt miluje smsky píše uplně ůžasný fakt hrozně milí co potěší…ale když si píšeš přez icq příde i že se ke mě chová jako k náký kámošce na který mu sotva zálěží..a to mi do hlavy hodilo mysšlenku…co když má tam u sebe holku a mě má jen tak jako bokovku jednou za čas přijede několikrát se es mnou vykousne což kluci dokážou vpohodě i bez lásky azase odjede a dlouho se neuvidíme..jak ma mpoznat že kámoška co mi řiká že když sme sepolu tak vidí že mě ïluje-jak poznám že mě ta kámoška jenom neutěšuje..???:(

  8. s tou jejich ignorací je to nejhorší,kámoš mě ted nesnáší za to,že jsem si našla přítele a podle něj jsemm se na něj ,,vykašlala”,přitom jsme si nic neslíbili.chodíme spolu na stejnou školu a denně okolo sebe procházíme..nepozdraví,nepodívá se a ted mě ke všemu začal pomlouvat..nechápu jeho chování,je mi z toho na nic:(:(:(

Leave a Reply

Your email address will not be published.