Láska z ICQ

laskaPřestože naše babičky a ještě i maminky prožívaly své první rande v kině nebo v parku, my dnes máme k dispozici moderní techniku, a tak není problém seznámit se s klukem třeba právě přes internet. Vše má své výhody a nevýhody. Přečti si pár příběhů svých vrstevnic o tom, jak se pře icq zamilovaly ony a jak to všechno dopadlo…

Nenápadný spolužák

Klárka, 15: „První půl rok na střední se u nás ve třídě nesl stále v duchu seznamování. Sešla se nás pořádná kupa super pohodových lidiček, a tak jsme neustále pořádali nějaké akcičky, bylo to super. Tedy až na pár výjimek – ve třídě se utvořila také parta tří kluků, kteří byli už od pohledu počítačoví maniaci a s ostatními se ve škole moc do řeči neměli. Jakožto přátelský člověk jsem se s nimi čas od času snažila prohodit pár slov, ale nikdy náš hovor netrval dýl jak dvě minuty, ani nevím proč.
Nejzáludnější osůbkou byl pro mě Filip. Byl mi od první vteřiny sympatický, trošku se mi i líbil, ale jakmile jsem zjistila, že nemá zájem o nějaké kamarádění se, přestala jsem si ho také všímat. Tedy až do té doby, než si našel moje icq-číslo a napsal mi, jestli bych mu nepřinesla další den nějaký sešit na opsání, protože byl nemocný a hrozí mu vyzkoušení. Slíbila jsem mu to, on mi poděkoval a pak jsme si začali psát. Jen o takových hloupostech, ale skvěle jsem se bavila.laska
Když jsem přišla druhý den večer zase na icq, všimla jsem si, že je taky on-line, ale nechtěla jsem mu psát. Asi po hodině mi napsal sám od sebe a zase jsme kecali. Tak to šlo aspoň ještě týden, ale byla jsem zklamaná, že ve škole se ke mě chová jakoby nic, maximálně jsem si občas všimla, že mě pozoruje. Nebyla jsem si jistá, jestli je v reálu tak stydlivý, nebo se se mnou ve třídě prostě bavit nechce. A tak jsem se ho na to jednou na icq zeptala. Řekl, že má strach, že pro mě není dost dobrý, a proto mě nechce obtěžovat. Já jsem se ho zeptala, jestli by si nezašel někam pokecat, jen tak ven.
Další den jsme spolu zašli na školní hřiště, kde se konaly nějaké atletické závody. Bylo na něm vidět, že je trochu nesvůj, a ani nemluvil tolik, jako na icq. Rozhodla jsem se, že to tomu nechám volný průběh. I když o tom naši spolužáci nevěděli, často jsme se venku scházeli, povídali si, ale ve škole jsme prohodili jen pár slov.
Na Silvestra jsme se sešli zase téměř celá třída a dokonce dorazil i Filip, z čehož jsem měla velkou radost, protože mi to dalo dost přemlouvání. Zábava byla v plném proudu a ještě před půlnocí jsme zůstali sami dva v malé kuchyňce a seděli jsme na postarším gauči. Nevím už ani jak, ale nejednou jsme se k sobě sklonili a začali se pomalu líbat. Z žádným jiným klukem se mi líbání tak nelíbilo! Trvalo to však jen chvilku, protože na nás ostatní začali volat, ať jdem ven zapálit rachejtle. Potají jsme se drželi za ruce a já cítila ve svých vlasech jeho dech.
Po Silvestru jsme se sešli znovu, moc jsem se těšila, ale dopadlo to úplně jinak. Filip mi otevřeně řekl, že se mu líbím a radši by se mnou byl zase jen dobrý kamarád. Dost mě to vzalo – nevěděla jsem proč a pořád jsem přemýšlela, co jsem udělala špatně. Naštěstí jsem se tím tak nějak srovnala, scházíme se občas, snad denně si píšeme a poslední dobou mám pocit, že by to možná šlo dát vážně nějak dohromady. Filip je ale hodně komplikovaná osoba, takže nechci nikam spěchat…“

Nechala jsem se napálit

Bára, 14: „Dříve jsem často chodívala na chat, mám tam stále vyplněný profil a fotku. Sice tam už moc nechodím, protože se radši bavím s kámoši přes icq, jednoho dne jsem se tam přece jen přihlásila a k mému překvapení mi tam blikal tři dny starý vzkaz od nějakého kluka. Prý se mu líbím a chtěl by se mnou někdy pokecat. Neměla jsem nic proti, na fotkách v jeho profilu se mi líbil, byl o čtyři roky starší než já a bydlel ve městě nedalekém od našeho města. Napsala jsem mu, že na chat už sice moc nechodím, ale jestli chce, může mi napsat na icq.
Když jsem se další den přihlásila na svém počítači, Petr mi hned psal, jak se mám a jestli mu nepošlu ještě nějaké fotečky, že ta jedna, co mám na chatu, mu nestačí. Nejdříve jsem se zdráhala, ale pak mu poslala nějaké mé fotky z dovolené. Pořád mi opakoval, že se mu moc líbím a že doufá, že se někdy setkáme.
Psali jsme si asi týden, pořád chtěl posílat další fotky, ale já mu říkala, že mu už žádné posílat nebudu, pokud on nepošle také nějaké mně. Pokaždé mi řekl, že zrovna u sebe nemá foťák a v počítači má svoje jen ty fotky, které má v profilu na chatu. Vlastně mi to bylo i docela jedno a docela dobře se s ním kecalo.
Asi po dvou týdnech psaní mi navrhl, že by se se mnou chtěl konečně sejít, že za mnou přijede do našeho města. Po dlouhém přemlouvání jsem souhlasila a domluvili jsme se na poznávacím znamení – já budu mít na sobě džíny a ostře červené tričko, on bude mít v ruce rudou růži.
Před schůzkou jsem se stavila ještě u mé bestfrenďošky Dáši. Varovala mě, aby to nebyl nějaký úchyl, ale já si nechtěla dát říct. Nakonec mě ale přemluvila k tomu, že na schůzku se mnou půjde ona, nejdřív omrknem situaci a když to bude vypadat dobře, půjde domů a já za Petrem.
S Dášou jsme vyrazily dost pozdě, takže jsme docela letěly. V parku, kde jsme se s Petrem měli sejít jsme se schovaly za sochu Žižky a vyhlížely kluka s rudou růží. Najednou jsme zaslechly zvuk motoru u nedaleké silnice. Byl to velký černý teréňák, z něj vystoupil obtloustlý skoro plešatý pán „v nejlepších letech“ a k mému zděšení měl v ruce rudou růži. Pořád jsem si říkala, že to přece nemůže být on, že ten pán čeká na nějakou jinou, ale po chvíli pozorování, kdy jsme viděly, že dělá něco s mobilem a po chvíli došla smska mně, ani jsem mobil z batohu nevytáhla a s Dášou jsme utíkaly domů, jak nejrychlej to šlo. Ještě, že jsem ji poslechla!“

Láska a nenávist – jde to k sobě?

Krista, 17: „Adam byl u nás na škole idol každé druhé holky, což byla jedna ze záminek, proč jsem ho nemusela. A bylo jich rozhodně víc. Má nenávist k němu se ukázala jako nejsilnější v době, kdy mě bylo 13 a jemu 15. Oba jsme v tom školním roce chodili do volejbalového kroužku na našem gymplu a každou středu jsme mívali v jedné tělocvičně společné tréninky. Pořád se mi posmíval, že jsem malý skřítek, co si vycpává podprsenku. Nemohla jsem za to, že jsem byla nejmenší z holek v týmu a že mi začaly růst prsa dřív než ostatním mým spolužačkám.
Před pár měsíci se mi na icq ozval neznámý kluk se zvláštní přezdívkou. Psali jsme si skoro dva měsíce, já pořád nevěděla, kdo to je, a ani jsme si nevyměnili fotky. Bylo to neuvěřitelně vzrušující, jelikož on mi neustále posílal takové nenápadné indicie. Tak jsem po dvou měsících věděla akorát to, že mě můj tajemný kamarád z icq dobře zná a už hodně dlouho, líbím se mu, pohybuje se v mé blízkosti, ale není si jistý, jestli bych chtěla já jeho. Začala jsem mít tušení, že je to jeden kluk ze septimy, se kterým jsem chodila do kytary a tak celkově podle povahy a chování. Ukázalo se však, že můj odhad nebyl správný.
Na jeden páteční večer jsem s tím tajnůstkářem měla konečně domluvené „rande“, a to před kinem. Navrhla jsem totiž, že bychom mohli pro začátek jít na nějaké dobré kino a vybrala jsem pořádný akčňák. A akčňák bylo vlastně i celé rande. Když jsem dorazila na smluvené místo, nemohla jsem popadnout dech překvapením: „Ty?“ Na Adama jsem se zděšeně podívala – on, takový grázl, by mohl být mým tajným ctitelem?!
„Já,“ usmál se na mě Adam a já už jsem raději nic neříkala. Jak už na icq, tak v kině se ukázalo, že můj předsudek vůči němu nebyl nejslavnější a vlastně je to neuvěřitelně skvělý kluk. O tom svědčí i fakt, že spolu stále jsme a podle mého názoru prožívám to nejšťastnější období mého prozatimního života!“

SLEČN@ RADÍ:

Rande „naslepo“ může být sice vzrušující zážitek, ale dej si pozor, aby jsi nenaletěla nějakému podvodníkovi!laska

 • O tom, že vyrážíš na takové rande, by měl rozhodně někdo další vědět.
 • Domluv se s klukem na poznávacích znameních, ale schválně jej zapomeň, ukryj v kabelce anebo si třeba na tričko domluvené barvy přehoď svetr nebo mikinu. Kdyby se ti stalo něco podobného jako Báře z druhého příběhu, budeš moci utéct, aniž by tě kluk či muž ihned poznal.
 • Nenech se zlákat do neznámých míst mezi cizí lidi. Bude lepší, když si alespoň napoprvé domluvíte rande na nějakém veřejnějším místě – cukrárna, kino, diskotéka, kam chodí také tví kamarádi…
 • Nikomu nedávej své důvěrné informace – úplnou adresu, číslo občanky, jakákoliv hesla, čísla účtů atd.
 • Nikde není řečeno, že tvůj kamarád z icq musí nutně znát i číslo tvého mobilu.
 • Nepřetvařuj se, nesnaž se působit zkušeněji a dospěleji – na rande by tě pak mohlo čekat něco, s čím nepočítáš, vyburcuješ-li kluka nebo muže k vědomí, že od tebe může čekat i něco víc než rozhovor na seznámení.
 • V žádném případě neposílej ani sebelepšímu krasavci z chatu své fotografie, kde jsi ke všemu navíc odhalená, v plavkách nebo z legrace ve vyzývavých polohách. V dnešní době internetu se dá zneužít naprosto všechno a jistě si nepřeješ mít díky jednomu internetovému románku v budoucnosti problémy.
 • Měj oči otevřené a nebude-li se ti na chování kluka něco zdát, schůzku si s ním nedomlouvej. Růžové brýle jsou sice hezká věc, ale v tomto případě je přímo nutností si je sundat.
Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

11 Comments
 1. hmm..zajímavé…já jednou takové rande na slepo prožila..a bylo to teda fáákt zajímavý :D:D:D ;);) =)))))))

 2. Já mám právě to rande s tím klukem (konec konců psala jsem to do paradny) na začátku prázdnin a taky se bojim, že to nemusí být ten, za koho se vydává, nebo tak. Ale zase je pravda, že jsme si i volali na skypu a viděla jsem ho na webcameře… tak snad… :-/

 3. cest holky ja ted prozivam lasku pres icq s klukem, ktery u nas jednou byl se svym otcem. strasne se mi libil a tak jsem sla na lide.cz a zkusila si ho vyhledat a mela jsem stesti protoze jsem mu napsala a on se mi ozval na majl, jestly nemam icq a ja ze jo a tak si piseme ale posledni dobou jde na me moc rychle chtel me intimni foto sam mi svoje foto poslal (neni to podvodnik protoze jsem ho uz videla) ale nevim co mam delat protoze chce prijet a neco se mnou prozit (myslim neco vic) me je teprve 13 obcas lituju ze jsem mu vubec psalaaa

 4. Být tebou, tak mu neposílám vůbec nic. Nezahrávej si s ním, když víš, že na intimnější věci rozhodně nechceš přistoupit. Zbytečně ho navnadíš a bude těžké se ho zbavit. Pokud máš strach, že by za tebou mohl neočekávaně přijet nebo si na tebe někde počíhat, když ví, kde bydlíš, určitě se svěř rodičům nebo někomu, komu zkrátka důvěřuješ. Určitě si to nenechávej pro sebe. A jemu narovinu řekni, že ti takový přístup vadí a raději bys zůstala na jakési kamarádské úrovni, jinak se z toho nevymotáš.

 5. ale on je hrozne moc hezkej ja newim co mam delat ja vim ze jsi mi uz poradila ale ja se o neho asi zamilovala a byla jsem to ja kdo mu tuto cestu zpristupnil protoze jsem mu napsala ze sem se do nej zamilovala a je mi strasne lito jak jsem to udelala ale uz to nezvratim dohodli jsme se ze az prijede tak to nejak zosnovame nekdy jsem i rada ale nekdy je mi z toho zle pomysleni ze bych se s nim vyspala jj je hezkej je jen o rok starsi nez ja ale stejne promin ze ti to tak ztezuju radila jsi mi ale ja to stejne neberu jako vyresene… tak ahoj

 6. on nemuze prijet bydli tptiz daleko jde jen o to ze pocita s tim ze jestli to vyjde tak se spolu… :D a problem je ze ja newim jestli chci nebo nwe

 7. Milá Anonimko, moc dobře chápu, jak to myslíš. Snaž se ale stále uvažovat střízlivě. Láska “na dálku” má jistá úskalí. Přirozené vztahy (kdy se s klukem seznámíš, chvíli se kamarádíte, pak třeba následuje první rande, další schůzky,…) se vyvíjejí úplně odlišně něž internetové známosti, kdy je pro tebe daleko jednodušší se velice rychle odvázat i v intimnějších záležitostech, což by v reálném životě šlo mnohem pomaleji. Ano, je to velice vzrušující a napínavé, ale zamysli se, zda se pouze nenecháváš unášet na vlnách sladkého mámení. Každá mladá slečna, která nemá v lásce ještě mnoho zkušeností, si ráda vysnívá svého dokonalého prince, ale zažívá mnohá rozčarování, když kolem sebe vidí jen samá nedokonalá pubertální žábata. Kluk, se kterým se bavíš přes icq, má jistě také své mouchy, jen si je nepřipouštíš, či je v nadšení, že on je “určitě ten pravý”, nechceš vidět. Vždyť i ty mu o sobě jistě píšeš věci, aby ses mu co nejvíc líbila – a víš, že dokud jste stále ukrytí za monitory počítačů, nemusí se o tvých horších stránkách dovědět. Tak to obvykle dělají oba dva a při schůzce často nastane šok, nepříjemné překvapení či zklamání. Zeptej se sebe sama, jak moc jsi k němu upřímná, či mu jen chceš předhodit, že právě ty jsi pro něj ta pravá, což je ve světě internetu tak snadné. Na to samé by se měl zeptat i on sám svého nejvnitřnějšího svědomí.
  Přesto přeju hodně štěstí.

 8. moc ti dekuju za radu neco si z toho vezmu protoze jak zde udavas mam se zamyslet jestli jsem k nemu uprimna-nejsem trochu mu kecam abych byla atraktivnejsi a aby po me touzil vic a vic a i na nem jsem objevila mouchy :D zjistila jsem ze se s nim neda bavit o normalnich vecech ale pouze o sexu jakmile se udela tak napise “tak ahoj” a dal se o me nestara :( ale stejne… nemam zajem o vazny vztah protoze bydli docela daleko chci si ho jen uzit :D

Leave a Reply

Your email address will not be published.